Mordercy

Okładka książki Mordercy W.E.B. Griffin
Okładka książki Mordercy
W.E.B. Griffin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Odznaka honoru (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Odznaka honoru (tom 6)
The Murderers
Zysk i S-ka
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Kurtyna śmierci William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
Kurtyna śmierci William E. Butterwo...
Okładka książki Arcyszpiedzy William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
Arcyszpiedzy William E. Butterwo...
Okładka książki Opcja zabójstwa William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
Opcja zabójstwa William E. Butterwo...

W. E. B. Griffin to amerykański autor powieści sensacyjnych i wojennych. Jego wojenny cykl Braterstwo Broni okazał się światowym bestsellerem, do którego potem dołączyła, także wojenna, seria Korpus, a później stricte policyjna Odznaka honoru. "Mordercy" to ostatni przetłumaczony na polski tom z cyklu Odznaka honoru, traktującego, dla odmiany, o filadelfijskiej policji. Najnowsza seria Tajne Operacje jest wydawana przez wydawnictwo Rebis i jest osadzona w realiach Zimnej Wojny.

Dla czytającego istotnym jest fakt, że sam Griffin służył w wojsku i to dwukrotnie. Zna realia wojny i wojskowe zwyczaje oraz standardowe zachowania, co widać w jego książkach. Realizm w wojennych lekturach jest jedną z najistotniejszych rzeczy, która przyciąga czytelnika. Za takie książki biorą się bowiem zazwyczaj pasjonaci danego wycinku historycznego.

Całość na zukoteka.blox.pl

Szósty tom serii „Odznaka honoru”, w którym znani z poprzednich części bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi życie policjantów w Mieście Braterskiej Miłości. Wydział Dochodzeń Specjalnych inspektora Petera Wohla prowadzi dochodzenie w sprawie skorumpowanych policjantów. Fakt, że robi to „prywatna policja burmistrza Carrluciego" nie wpływa zbyt dobrze na starszego inspektora Lowensteina, który uważa, że takie działania powinien prowadzić zespół spraw wewnętrznych i uznaje zmianę za votum nieufności wobec siebie i swoich ludzi.

Gra jednak toczy się o reelekcję burmistrza, a ten, znienawidzony przez wydawcę „Ledgera”, poczytnej filadelfijskiej gazety musi mieć pewność, że wytropienie sprzedajnych funkcjonariuszy zakończy się szybko i pełnym sukcesem.
Dochodzi do zabójstwa policjanta z Piątej Brygady Antynarkotykowej w jego własnym domu. Zginęły z niego jakieś mało wartościowe przedmioty ale również taśmy magnetofonowe, na których Jerry Kellog nagrywał rozmowy telefoniczne. Była żona, która rozeszła się z Kellogiem, podejrzewa o to morderstwo.... jego kolegów. Uważa, że wszyscy policjanci z tego oddziału są skorumpowani podobnie jak jeż były mąż. Dowodem na korupcje Jerrego jest zakup domu i łodzi za gotówkę, której w żaden sposób nie mógł zarobić legalnie. Kolejną sprawą, jaką muszą zająć się filadelfijscy stróże prawa jest zabójstwo dwóch osób w barze „Inferno”. Ranny podczas napadu mąż jednej z ofiar, w opinii detektywa Washingtona nie mówi prawdy, całej prawdy i tylko prawdy. A nikt przy zdrowych zmysłach w Wydziale Zabójstw nie lekceważy przeczuć Washingtona.
Psują się relacje pomiędzy Mattem Paynem a Penny Detweiler. Penny uważa, że Matt „bawi się w policjanta” zamiast robić karierę. Nie pomaga fakt, że najbliższy przyjaciel Matta, Chadwick Thomas Nesbitt IV znany jako „Chad” jest już zastępcą wiceprezesa w rodzinnej firmie.

To, jak potoczą się śledztwa, a także jak poukłada się dość skomplikowane życie naszych głównych bohaterów przeczytajcie sami :-D

• Posiadam w wer. papierowej
  • Ebook do kupienia