Mordercy

Cykl: Odznaka honoru (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Murderers
Marczewek

Ginie tajniak z wydziału antynarkotykowego, zastrzelony we własnym domu. Jakiś czas później w trakcie napadu rabunkowego od strzałów giną żona i wspólnik właściciela baru. W jednej z rezydencji piękna młoda kobieta umiera z powodu przedawkowania narkotyków. Początkowo te zdarzenia nie wydają się ze sobą powiązane. Jednak śmierć tych czterech osób łączy się ściśle ze światem filadelfijskich policjantów, mafii i korupcji, która sięga bardzo wysoko, w miarę prowadzonego śledztwa – coraz wyżej...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/mordercy---w.e.b.-griffin

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/mordercy---w.e.b.-griffin

Saudyjskie-Wielbłądy | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Szósty tom serii „Odznaka honoru”, w którym znani z poprzednich części bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi życie policjantów w Mieście Braterskiej Miłości. Wydział Dochodzeń Specjalnych inspektora Petera Wohla prowadzi dochodzenie w sprawie skorumpowanych policjantów. Fakt, że robi to „prywatna policja burmistrza Carrluciego" nie wpływa zbyt dobrze na starszego inspektora Lowensteina, który uważa, że takie działania powinien prowadzić zespół spraw wewnętrznych i uznaje zmianę za votum nieufności wobec siebie i swoich ludzi.

Gra jednak toczy się o reelekcję burmistrza, a ten, znienawidzony przez wydawcę „Ledgera”, poczytnej filadelfijskiej gazety musi mieć pewność, że wytropienie sprzedajnych funkcjonariuszy zakończy się szybko i pełnym sukcesem.
Dochodzi do zabójstwa policjanta z Piątej Brygady Antynarkotykowej w jego własnym domu. Zginęły z niego jakieś mało wartościowe przedmioty ale również taśmy magnetofonowe, na których Jerry Kellog...

Marta Zagrajek | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

W. E. B. Griffin to amerykański autor powieści sensacyjnych i wojennych. Jego wojenny cykl Braterstwo Broni okazał się światowym bestsellerem, do którego potem dołączyła, także wojenna, seria Korpus, a później stricte policyjna Odznaka honoru. "Mordercy" to ostatni przetłumaczony na polski tom z cyklu Odznaka honoru, traktującego, dla odmiany, o filadelfijskiej policji. Najnowsza seria Tajne Operacje jest wydawana przez wydawnictwo Rebis i jest osadzona w realiach Zimnej Wojny.

Dla czytającego istotnym jest fakt, że sam Griffin służył w wojsku i to dwukrotnie. Zna realia wojny i wojskowe zwyczaje oraz standardowe zachowania, co widać w jego książkach. Realizm w wojennych lekturach jest jedną z najistotniejszych rzeczy, która przyciąga czytelnika. Za takie książki biorą się bowiem zazwyczaj pasjonaci danego wycinku historycznego.

Całość na zukoteka.blox.pl

Robert | 2017-10-08