Cold Harbour

Tłumaczenie: Piotr Maksymowicz
Cykl: Dougal Munro i Jack Carter (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Cold Harbour
dona

II wojna światowa. Alianci zbierają siły w południowej Anglii, aby przeprowadzić inwazję na zajętą przez Niemców Francję. W małej kornwalijskiej wiosce Cold Harbour znajduje się baza, z której brytyjski generał Dougal Munro - szef jednego z wydziałów Dowództwa Operacji Specjalnych - przeprowadza akcje wywiadowcze, wykorzystując zdobyte niemieckie samoloty i szybki kuter E - dumę hitlerowskiej...

W małej kornwalijskiej wiosce Cold Harbour znajduje się baza, z której brytyjski generał Dougal Munro - szef jednego z wydziałów Dowództwa Operacji Specjalnych - przeprowadza akcje wywiadowcze, wykorzystując zdobyte niemieckie samoloty i szybki kuter E - dumę hitlerowskiej Kriegsmarine.
W zajętym przez dowództwo wojsk okupacyjnych zamku de Voincourt w Bretanii ma się odbyć konferencja z udziałem feldmarszałka Rommla. W grze wywiadów, której stawką są dane o niemieckich umocnieniach i data alianckiej inwazji, biorą między innymi udział bliźniaczki Anna-Maria i Geneviève Trevaunce oraz as amerykańskiego wywiadu Craig Osbourne.
Ta książka Jacka Higginsa w roku 1990 dotarła do pierwszych list bestsellerów po obu stronach oceanu. Teraz trafia do polskiego czytelnika.

Victoryette | 2013-08-30

Jak każda książka Higginsa, również ta jest pozycją ciekawą i wciągającą. Uważam, że powinno się ją przeczytać (w niewielkim odstępie czasowym) razem z Lotem Orłów tego samego autora, gdyż pewne miejsca i postacie obu powieści pokrywają się ze sobą. Dla fanów autora - pozycja zdecydowanie obowiązkowa. Powinna również zadowolić osoby interesujące się tematyką wojenną.
Jest to jedna z moich ulubionych książek tego autora oraz jedna z moich ulubionych książek w ogóle.

Michał | 2011-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 października 2011

Powieść sensacyjna której akcja dzieje się w trakcje II wojny światowej. Jest przeddzień lądowania aliantów w Normandii, niemieccy generałowie zwołują konferencję na temat obrony wału atlantyckiego. Brytyjski wywiad pragnie dowiedzieć się jakie plany obrony mają Niemcy.
Książka napisana jest dobrze, akcja ciekawa, przynajmniej w ogólnym zarysie. Bo im dalej zagłębiamy się w powieść, tym dziwniejsze zdają się niektóre zdarzenia, a zwłaszcza "nieśmiertelność" pewnych bohaterów. Także zły charakter wydaje się z lekka przesadzony i niestety przewidywalny.
Mimo pewnych braków mamy do czynienia z wciągającą powieścią, którą z przyjemnością się czyta w trakcie długiej podróży, lub wygodnie w ciepłym pokoju.

grzesiek361 | 2016-05-12
Przeczytana: 12 maja 2016

II wojna światowa. Akcja toczy się w przeddzień lądowania wojsk alianckich w Normandii. Kobieta szpieg ma pomóc pokrzyżować szyki faszystom. Czytając tą książkę, chodził mi po głowie pomysł, że był by to fajny komiks. Można przeczytać, dla zabicia nudy.

Elegant_Gypsy | 2014-07-17

Bardzo miła niespodzianka. Akcja wartka, fajni bohaterowie, dialogi z "jajem" i pierwszorzędna intryga. Wszystko w przeddzień inwazji Aliantów. Świetna rozrywka

morrell84 | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Klasyka powieści szpiegowskiej w najlepszym wydaniu a do tego sentymentalny powrót do mistrza HIgginsa

portos | 2016-09-30
Hubert Grajewski | 2016-09-16