Arcyszpiedzy

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Cykl: Ostatni Bohaterowie (tom 7)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Spymasters
Marczewek

Lato 1943 roku. Zagrożone dekonspiracją są dwa wielkie plany aliantów – desant na północne wybrzeże Europy oraz Projekt Manhattan, którego celem jest skonstruowanie bomby atomowej. Kierujący Biurem Służb Strategicznych generał William „Dziki Bill” Donovan stawia przed swoim głównym agentem Dickiem Canidym oraz jego zespołem nie lada zadanie, albowiem muszą się ścierać nie tylko z wrogiem zewnętrznym - między innymi sabotując produkcję nowych niemieckich rakiet - ale i wewnętrznym. Ktoś zdradza tajemnice Projektu Manhattan Sowietom, a jeśli ci stworzą własną broń atomową, zwycięstwo w jednej wojnie może oznaczać początek następnej, jeszcze okropniejszej..

źródło opisu: zysk i ska

źródło okładki: syzk i ska

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

To już siódmy tom cyklu „Ostatni bohaterowie”.
Jest maj 1943 roku.
Agenci OSS pod dowództwem generała „Dzikiego Billa” Donovana prowadzą działania mające za zadanie ustalić co stało się z pociskami do moździerzy zawierającymi gaz bojowy „Tabun”.
Pierwszą dostawę na Sycylię udało się zniszczyć, zatapiając torpedą niemiecki transportowiec.
Jednak dowódcy, w tym „Ike" Eisenhower, nie do końca wierzą Dickowi Canidiemu, że takie pociski w ogóle istnieją i żądają twardych dowodów.
Twarde dowody spoczywają jednak na głębokości jednego kilometra pod wodą i trudno będzie je dostarczyć na biurko „Ika”.
Pojawiły się problemy z ze stacją nadawczą na Sycylii. Ze zmiany sposobu nadawania można wywnioskować że „Tunel" wpadł w ręce Gestapo i został zmuszony do współpracy.
Naczelne Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych w osobie „Ike'a” zabrania OSS jakichkolwiek działań na Sycylii, obawiając się dekonspiracji operacji „Husky”.
Jak jednak wiadomo, Canidy nie ma w zwyczaju porzucać towarzyszy...

Miras | 2016-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Jak już kiedyś wspomniałem jest coś fascynującego co mnie przyciąga do każdego kolejnego tomu tego duetu. Walka wywiadów w czasie II wojny światowej (choć mam wrażenie, że współcześnie jest tak samo, a może jeszcze gorzej) pokazała, że wszystkie kroki są dozwolone, a cel uświęca środki i nie ma żadnych świętości. Trochę to przerażające.

Kakunia | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 lutego 2017

siódmy tom cyklu Ostatni Bohaterowie nie rozczarowuje. sensacja, szpiegostwo, brawurowe akcje i dawka podkoloryzowanej historii na wysokim poziomie. czytało się świetnie :)

adamos75 | 2016-12-31
Przeczytana: 09 stycznia 2017