Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania

Wydawnictwo: MT Biznes
Eat That Frog!. 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
poradniki

Inne wydania

Książka dla ludzi biznesu. Ta przekonująca metafora, ogromna żaba czekająca na zjedzenie, to twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu.

Przemysław Zyra | 2014-12-08
Na półkach: Polecam, Próby, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Jeżeli często mówisz "zrobię to jutro" i nazbierało Ci się wiele spraw niezałatwionych, to ta pozycja może być dla Ciebie dużą pomocą. Samo przeczytanie nie zmieni Twojego życia, ale z pewnością może być doskonałą inspiracją. Autor daje konkretne sposoby na rozwiązanie problemu odkładania na później. A sprawy załatwione od razu to więcej spokoju i przyjemniejsze życie!

Omnikoron | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 03 września 2014

Warto czytać, warto polecać, warto wracać.

To powinna być kolejna, obowiązkowa pozycja do przeczytania w szkole.

Książka w bardzo przejrzysty, czytelny sposób, motywuje do DZIAŁANIA. A działanie, jest istotą wszystkich zmian.

Czyta się szybko, czyta się łatwo.

Przejrzyste informacje, podane w bardzo strawnym sosie pozwalają zjeść każda żabkę z apetytem ;)

Książka, nie zawiera może w sobie rewolucyjnych treści, lub nie odkrywa tajemnic (chociaż dla niektórych może być istotnym objawieniem) jednak czasami powtórzenie banału i nakreślenie skutków jakie on przynosi - daje rewelacyjne skutki. Tak jest i w przypadku tej pozycji.

To jeden z poradników, który warto polecać i podawać dalej.

kooooooot | 2015-03-13

Trudno mi oceniać tego typu książki, gdyż jeżeli "siedzimy" w temacie rozwoju osobistego itd, wszystko co miało być powiedziane, już zostało.Jeżeli ktoś, miał kontakt już z twórczością pana Tracy, nic nowego z niej nie wyciągnie.Napisze wam, po co ja w takim razie połykam jego książki, skoro w każdej jest napisane to samo.A no po to, iż uważam, że jego wskazówki są naprawdę dobre, pomocne, i czytam by utrwalać tę wiedzę :)

Julian | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Książka nie przewróciła mego życia do góry nogami. Czyta się ją szybko, ze względu na krótkość rozdziałów. Autor nie zamęcza teorią tylko od razu przechodzi do sposobów poprawiania własnej efektywności. Wydawało mi się czasami, że autor na siłę próbuję dostawiać metody, aby książka nie miała kilkunastu stron. Ogólnie to 1/4 tej książki jest przydatna, reszta to oczywiste quasimetody poprawiające jedynie samopoczucie.

pyniek12 | 2013-07-23

Książka jest genialna :) Przeczytałam ją, a później pożyczałam kilku znajomym i im również się podobała. Zawiera może oczywiste dla nas informacje, lecz potrafi też uświadomić nas bardziej co do organizacji swoim czasem. Na pewno potrafi zmotywować do pracy. Mi pomogły bardzo porady w niej zawarte.

kris81CK | 2016-01-24
Przeczytana: styczeń 2016

Książka ta w szybki i prosty sposób przedstawia nam sposoby na bardziej efektywną pracę. W mojej ocenie jej głównymi adresatami są pracownicy korporacji (przychodź do pracy wcześniej, zostawaj dłużej itd.), jednak pomijając ten fakt rady w niej zawarte można zastosować zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Co ważne, jest to książka do której warto wracać co jakiś czas, gdyż pomaga utrwalić pewne zachowania (zapoznałem się z nią już 3 raz i wiem, że na tym nie koniec). Osoby, które uważają, że w książce zawarto "oczywiste oczywistości" niech szczerze odpowiedzą sobie na pytanie "Czy stosujesz się do rad zawartych w tym poradniku, pomimo tego, że już je znasz?". Bazując na własnych doświadczeniach śmiem twierdzić, że nie do końca...

Wilcza | 2013-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2013

Dobra pozycja traktująca o organizacji i zarządzaniu własnym czasem.

Książka nie jest wolna od masowych wpływów i sztucznej idei "wszyscy jesteśmy równi i każdy z nas może osiągnąć tak samo wiele". Przewijają się irytujące wstawki zachęcające do tego, by piąć się po karierze zawodowej od awansu, do awansu. Oddać swoje życie firmie - ale głównie po to, by zyskać czas dla rodziny! I tym podobne, wywołujące w człowieku przekonanie, że dobrze płatna praca, rodzina i dwa tygodnie wakacji w roku to jest to, o czym najbardziej marzy. Na szczęście nie ma tego zbyt wiele i nie obrzydza to czytania.
Przedstawione zasady można ze świetnym skutkiem odnieść do życia w ogóle, niekoniecznie skupiając się na pracy dla korporacji.

Książka jest dostosowana do osób, które nie potrafią na nic znaleźć czasu i niczego im się w życiu nie chce. Jest napisana w tak prosty i przejrzysty sposób, że nawet takie osoby będą w stanie ją przeczytać i - prawdopodobnie w nadziei autora - zmienić coś w swoim...

Sebastian | 2015-09-15
Na półkach: Audiobook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 września 2015

Autor pisze mądrze aczkolwiek w sposób populistyczny. Dla mnie oczywistym jest, że jeśli chcę coś zrobić to muszę się zmotywować, działać krok po kroku aż osiągnę cel jak również to, że lepiej zaczynać od rzeczy trudniejszych i nie odkładać pracy na później ale mimo tej wiedzy w rzeczywistości jest inaczej. Uważam jednak, że książka jest przydatna dla młodych ludzi.

jestemtu | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Podoba mi się forma tej książki, bardzo krótko i bardzo w punkt, bez rozważań teoretycznych, badań i uciekania w psychosocjologiczne coś. Prosty, przejrzysty zbiór dających się wymacać i motywujących do działania oczywistości, o których gdzieś tam idzie zapomnieć, gdy wpadnie się człowiekowi w rutynę i zabuduje mu się nawykami (osobistymi, zawodowymi i jeśli są jeszcze inne to tymi też).
Przyjemnie odświeża mózg i dodaje energii do zmian. Pół książki do podkreślenia ołówkiem i do przeglądania od czasu do czasu.

Arkoholik | 2013-10-04
Przeczytana: 10 marca 2013

Jedna z tych książek którą można polecić każdemu. Podczas czytania niejednokrotnie podkreślałem całe zdania które były esencją i bardzo trafiały do mnie. Dzięki wprowadzeniu w życie wiedzy z książki odczułem wzrost produktywności. Pozycja do której warto wracać.