Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania

Wydawnictwo: MT Biznes
Eat That Frog!. 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
poradniki

Książka dla ludzi biznesu. Ta przekonująca metafora, ogromna żaba czekająca na zjedzenie, to twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu.

tysya | 2018-05-23
Przeczytana: 11 maja 2018

To druga książka Brian'a Tracy, którą miałam okazję przeczytać. Obie poruszają bardzo ważną kwestię samoorealizacji, a przede wszystkim zapanowania nad wiecznym odwlekaniem naszych celów, czy planów na kiedyśtam. To zdecydowanie lektura dla wszystkich tych, którzy kierują się powiedzeniem "Co masz zrobić dziś, zrób jutro" - by zmotywować się, by jednak dzisiejsze obowiązki wykonać dzisiaj ;)
Poza tym, książkę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam :)

Przemysław Zyra | 2014-12-08
Na półkach: Przeczytane, Próby, Polecam
Przeczytana: 2013 rok

Jeżeli często mówisz "zrobię to jutro" i nazbierało Ci się wiele spraw niezałatwionych, to ta pozycja może być dla Ciebie dużą pomocą. Samo przeczytanie nie zmieni Twojego życia, ale z pewnością może być doskonałą inspiracją. Autor daje konkretne sposoby na rozwiązanie problemu odkładania na później. A sprawy załatwione od razu to więcej spokoju i przyjemniejsze życie!

Omnikoron | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 03 września 2014

Warto czytać, warto polecać, warto wracać.

To powinna być kolejna, obowiązkowa pozycja do przeczytania w szkole.

Książka w bardzo przejrzysty, czytelny sposób, motywuje do DZIAŁANIA. A działanie, jest istotą wszystkich zmian.

Czyta się szybko, czyta się łatwo.

Przejrzyste informacje, podane w bardzo strawnym sosie pozwalają zjeść każda żabkę z apetytem ;)

Książka, nie zawiera może w sobie rewolucyjnych treści, lub nie odkrywa tajemnic (chociaż dla niektórych może być istotnym objawieniem) jednak czasami powtórzenie banału i nakreślenie skutków jakie on przynosi - daje rewelacyjne skutki. Tak jest i w przypadku tej pozycji.

To jeden z poradników, który warto polecać i podawać dalej.

Cezar Kolcz | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Książka nie zawiera rewolucyjnych tez, których nie moglibyśmy znaleźć w innych tego typu książkach. 21 metody przedstawione są w sposób wyraźny i są często powtarzane - to wielki plus. Nie jest to mówienie, że da się zrobić wszystko - tylko słowo o tym aby to posortować. Wielkim plusem jest też język użyty w książce - autor nie posługuje się wyszukanymi sformowaniami. Książka jednak jest lekturą krótką i dlatego warto ją przeczytać jeżeli nie czytało się innych dzieł tego typu.

kooooooot | 2015-03-13

Trudno mi oceniać tego typu książki, gdyż jeżeli "siedzimy" w temacie rozwoju osobistego itd, wszystko co miało być powiedziane, już zostało.Jeżeli ktoś, miał kontakt już z twórczością pana Tracy, nic nowego z niej nie wyciągnie.Napisze wam, po co ja w takim razie połykam jego książki, skoro w każdej jest napisane to samo.A no po to, iż uważam, że jego wskazówki są naprawdę dobre, pomocne, i czytam by utrwalać tę wiedzę :)

pyniek12 | 2013-07-23

Książka jest genialna :) Przeczytałam ją, a później pożyczałam kilku znajomym i im również się podobała. Zawiera może oczywiste dla nas informacje, lecz potrafi też uświadomić nas bardziej co do organizacji swoim czasem. Na pewno potrafi zmotywować do pracy. Mi pomogły bardzo porady w niej zawarte.

Julian | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Książka nie przewróciła mego życia do góry nogami. Czyta się ją szybko, ze względu na krótkość rozdziałów. Autor nie zamęcza teorią tylko od razu przechodzi do sposobów poprawiania własnej efektywności. Wydawało mi się czasami, że autor na siłę próbuję dostawiać metody, aby książka nie miała kilkunastu stron. Ogólnie to 1/4 tej książki jest przydatna, reszta to oczywiste quasimetody poprawiające jedynie samopoczucie.

Wilcza | 2013-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2013

Dobra pozycja traktująca o organizacji i zarządzaniu własnym czasem.

Książka nie jest wolna od masowych wpływów i sztucznej idei "wszyscy jesteśmy równi i każdy z nas może osiągnąć tak samo wiele". Przewijają się irytujące wstawki zachęcające do tego, by piąć się po karierze zawodowej od awansu, do awansu. Oddać swoje życie firmie - ale głównie po to, by zyskać czas dla rodziny! I tym podobne, wywołujące w człowieku przekonanie, że dobrze płatna praca, rodzina i dwa tygodnie wakacji w roku to jest to, o czym najbardziej marzy. Na szczęście nie ma tego zbyt wiele i nie obrzydza to czytania.
Przedstawione zasady można ze świetnym skutkiem odnieść do życia w ogóle, niekoniecznie skupiając się na pracy dla korporacji.

Książka jest dostosowana do osób, które nie potrafią na nic znaleźć czasu i niczego im się w życiu nie chce. Jest napisana w tak prosty i przejrzysty sposób, że nawet takie osoby będą w stanie ją przeczytać i - prawdopodobnie w nadziei autora - zmienić coś w swoim...

Sowa Blogowa | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

“Zjedz tę żabę” to książka polecana przede wszystkim ludziom biznesu, ja jednak poleciłabym ją każdemu, niezależnie od profesji, zajmowanego stanowiska itp. Tytułowa żaba do pożarcia to metafora zadania, które wykonać musimy, jednak z jakiegoś powodu odkładamy działanie, odczuwamy niechęć tak długo, aż ta paskudna ropucha staje się naszym utrapieniem, a wizja jej przełknięcia - czymś na wskroś obrzydliwym.

"Żaby" są nie tylko w biznesie, dobrą organizację czasu i samodyscyplinę wprowadzić możemy do każdego aspektu naszego życia. Niestrawną ropuchą może stać się konieczność posprzątania pokoju, napisania pracy dyplomowej, wykonania niezbyt atrakcyjnego zlecenia, a zatem absolutnie nie zgadzam się z wszechobecnymi opiniami, że po pozycję tę mieliby sięgać jedynie “ludzie biznesu”.

Książka jest świetna nie tylko pod względem merytorycznym, ale i organizacyjnym. Każdy rozdział poświęcony jest innej technice i kończy się podsumowaniem, a także ćwiczeniami - poleceniami, które należy...

Kamil | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Warto przeczytać tę książkę. Warto również stosować się do rad w niej zawartych. Warto zarządzać czasem. Jest to książka do której często wracam w formie audiobooka. Największym minusem tej książki, jest to, że jest potwornie krótka...