rozwińzwiń

Okładka książki Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Brian Tracy
Brian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
Eat That Frog!. 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
MT Biznes

Eat that frog🐸;)

Eat that frog🐸;)

bardzo pomogła mi zarządzaniu zadaniami

bardzo pomogła mi zarządzaniu zadaniami

Myślę, że autor przekazuje sporo dobrych rzeczy żeby usprawnić nasze działanie. Nie przemawia do mnie metoda zajeżdżania się jeszcze bardziej żeby zwiększyć produktywność.
Już dawno sięgnąłem swojego limitu jeśli o możliwości zrobienia wielu rzeczy w określonym czasie. Jestem zwolennikiem teorii, że musimy zwiększać naszą kreatywność i stawiać na efektywność w jak najkrótszym czasie, żeby zwiększyć na przykład dochody. Być może Brian Tracy jest częścią pewnego rodzaju trendu do przeginania i łamania balansu życiowego. Zauważyłem to też u innych autorów piszących w podobnym okresie stąd wniosek :)
W każdym razie i tak polecam, dla każdego kto chce wziąć się w garść i coś poprawić w swoim życiu.

Na tej książce idealnie można pokazać strukturę idealnego poradnika. Jest odpowiednia dramaturgia, człowiek sam dochodzi do sukcesu i dzieli się najtajniejszymi sposobami zawładnięcia światem. A książkę można streścić jednym zdaniem: weź się do roboty ;) polecam moją recenzję na kanale YT, tam pokazuje więcej schematyzmu tej książki.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Konkretna książka z narzędziami do rozwoju osobistego.

Konkretna książka z narzędziami do rozwoju osobistego.

Myślę, że kiedyś mogłabym czerpać z tej książki bardzo dużo, ale na obecne, szybkie i pędzące czasy, rady w niej zawarte, mogą być bardziej przytłaczające, niż pomocne. Mimo wszystko, kilka lat temu miałam szkolenie z zarządzania sobą w czasie, oparte na tej metodologii i wzięłam z niego kilka praktycznych hacków dla siebie. W mojej ocenie, przyda się osobom, które chcą zacząć lepiej zarządzać swoim czasem, ale nie stosowałabym tych rad jeden do jednego :)

Słabe

Słabe

Część rad faktycznie przydatna, ale większość treści dla mnie brzmi negatywnie - musisz, nie możesz odpoczywać bo każdą minutę musisz wykorzystać, żeby osiągnąć sukces. W dobie książek, które mówią o zwolnieniu, odstresowaniu się ta książka mam wrażenie podnosi presję na pracę.
Lubię książki Briana Tracy, ale ta wywarła na mnie dość złe wrażenie.

Lubię książki Briana Tracy, ale ta wywarła na mnie dość złe wrażenie.

Ksiazka stricte pod osoby które chcą osiągnąć sukces w biznesie/corpo. Mysle ze tez mocno jest ona outdated. Sredniawa dla mnie

Bardzo zgrabnie napisany, krotki poradnik o efektywności osobistej i sposobach na realizowanie złożonych zadań. Kanon literatury dla managerów

2 093
    1 826
  • Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook
  • 2019

Brian Tracy Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej
Brian Tracy Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej