Okładka książki Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
Brian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
Eat That Frog!. 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
MT Biznes
2017-01-01
2017-01-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jak prawie każda książka o psychologii przedstawia rzeczy faktycznie istotne i ważne, ale w rzeczywistości każdy z nas o tych rzeczach wie i zdaje sobie sprawę z ich istnienia, gdzieś w podświadomości. Książka przedstawia jak zjeść te żabę - czyli co robić żeby mieć więcej czasu poza pracą albo jak radzić sobie z największymi i najtrudniejszymi zadaniami.

#1075 - Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania - Brian Tracy - MT Biznes
#225/52/2022

Książka ma 132 strony. Swoją premimerę miała dnia 01.01.2010 roku.

"Nieważne, ile technik kontroli opanujemy, zawsze będzie więcej do zrobienia, niż jesteśmy w stanie wykonać w czasie, jaki mamy do dyspozycji."

Jest to poradnik biznesowo - motywacyjny, dla osób, które lubią rozwój w formie opowieści.

Autor opisuje w niej dwadzieścia jeden metod, aby wzmocnić swoją pracę i poprawić jej wydajność.

Jeśli chcesz osiągać lepsze wyniki w swojej pracy zachęcam Cię do przeczytania tej książki i polecam ją serdecznie.

#225/52/2022

Książka ma 132 strony. Swoją premimerę miała dnia 01.01.2010 roku.

Jest to poradnik...

Wstawaj wcześniej, rób więcej itd. książka fajna, lekka, ale w sumie nic specjalnego. Z wyprzedzeniem planuj rzeczy, zaczynaj od najcięższych zadań i ogólnie nie odpuszczaj. Fajna, choć typowa.

Książka krótka i przez to zawarte w niej rady są zbyt ogólne, brakuje w nich opisu mechanizmów jakie działają przy różnych problemach z wydajnością pracy których zrozumienie w znacznym stopniu ułatwia radzenie sobie z nimi. Dodatkowy sporo porad jest typu "Wstawaj wcześniej, pracuj ciężej i nie obijaj się!".
Są znacznie lepsze pozycje w tej tematyce, niemniej jednak w związku z tym, że książka jest króciutka to w ostateczności można jej poświęcić ta godzinę-dwie. Tego typu pozycję mają to do siebie, że nawet jak chociaż częściowo uda się wprowadzić na stałe jedna technikę to pozostaje to z nami na całe życie więc w ogólnym rozrachunku jest to dobrze zainwestowany czas.

Są znacznie lepsze pozycje w tej tematyce, niemniej jednak w...

Jako zawodowy prokrastynator, odkładałam przeczytanie tej książki jakieś 7... lat :D Zmieniła w moim życiu dokładnie nic, ale akurat była w sam raz, abym mogła ją czytać, wmawiając sobie, że najpierw muszę to zrobić, zamiast zająć się inną, pilniejszą i ważniejszą rzeczą :) Książeczka bardzo amerykańska i mocno trąci już myszką, oparta na obowiązku osiągnięcia tzw. sukcesu. Przedstawione w niej sposoby całkiem ok, ale do streszczenia na 3 stronach. Każdy dalszy rozdział był w zasadzie parafrazą wcześniejszych.

świetna książka która zmienia życie

świetna książka która zmienia życie

Klasyka

Klasyka

Tracy to praktykant i to jest jego najwieksza zaleta. Praktycznie aż do ból, jednak przyjemnie i bez zanudzania czytelnika.
Wśród wielości pozycji autora "Żaba" to chyba najzabawniejsza po którą możemy sięgnąć.
O jaką żabę u licha chodzi? - głowi się nieobeznany z poradnikami metodologii pracy czytelnik. Wraz z pierwszymi stronami szybko mija konsternacja. Tracy rozkłada na czynniki pierwsze metodykę pracy i słynny "Time management" w sposób w który nawet doświadczony korpo-manager musi docenić. To nie jest kolejny nudny poradnik supermana. Każda proponowana zasada podparta jest kilkoma subtelnymi przykładami z życia. Książka wciąga, tak samo laika, który przeczyta z ciekawości jak i praktykanta chcącego udoskonalić swój warsztat pracy. Nie trzeba być wysokim rangą menedżerem by wyciągnąć dla siebie masę wskazówek i technik jak radzić sobie, tak w codziennych odkładanych na ostatnią chwilę zadaniach, jak i w roboczych "kejsach".
To chyba jedna z przyjemniejszych książek Tracy, szybko się czyta, zapada w pamięć i pozwala na szybkie egzekwowanie jednego, dwóch sposobów; by kiedyś - stało się dziś.

Świetna książka. Jest tutaj sporo rzeczy, których jesteśmy pewnie świadomi, jednak sposób ich przedstawienia, dodatkowe zadania i pomysły przynoszą świeże spojrzenie na samego siebie. Króciutka książka, co jest sporym plusem, bo w samą treść jest bardzo bogata. Rzecz, do której trzeba regularnie wracać.

Książka to bardziej usystematyzowany zbiór technik, które opisane są w bardzo prosty i krótki sposób. Dla osób, które przeczytały już kilka książek o podobnej tematyce, nie będzie to nic odkrywczego ani nowego.

Brian Tracy Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej
Brian Tracy Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej