Prawda i prawo - Burczycka - Woźniak Marzena

Wydawnictwo: MiT
historyczna

Ta niewielka objętościowo książka może mieć w sobie siłę dynamitu i przełamać zmowę milczenia, jaka po dziś dzień okrywa morskie tragedie. Prawda i prawo Marzeny Burczyckiej-Woźniak jest książką niezwykłą i w tak rozumianej tematyce morskiej pionierską. Żaden czytelnik nie przejdzie obok tej lektury obojętnie. Przykuwa uwagę już od pierwszego zdania, a zdanie to brzmi następująco: Miałam zobaczyć mojego syna leżącego w grobie od dwunastu miesięcy (...). I dalej toczy się wstrząsająca opowieść matki, która od sześciu lat próbuje poznać prawdę o śmierci swojego syna. Książka zawiera elementy dziennikarstwa śledczego, powieści kryminalnej, opowieści grozy, prozy wyznaniowej, analizy psychologicznej, w unikalny sposób przekazuje złożoność sprawy, oddaje ból i determinację matki, a także wciąga czytelnika w dialog o przeznaczeniu, cierpieniu, sprawiedliwości, sensie istnienia. Prawdę i prawo czyta się można tu użyć modnego określenia interaktywnie, czytelnik w czasie lektury musi o wiele spraw zapytać samego siebie.

książek: 2037
Marta | 2012-08-01