Reportażu stamtąd nie będzie

978-83-7323-074-8
dziennikarstwo, wywiad, biskup
religia
Joanna

Dziennikarka zadaje Biskupowi pytania o życie i jego sens, o to czym jest prawda i czemu służy ludzkie cierpienie; o śmierć, która zdaje się być kresem wszystkiego, o tajemnicę naszych dusz; o wiarę, nadzieję, miłość; o wizje przyszłości zaklęte w Apokalipsie… Książka "Reportażu stamtąd nie będzie" jest zapisem rozmów prowadzonych przez Marzenę Burczycką-Woźniak z wybitnym polskim biblistą,...

Książka "Reportażu stamtąd nie będzie" jest zapisem rozmów prowadzonych przez Marzenę Burczycką-Woźniak z wybitnym polskim biblistą, ks. prof. Janem Bernardem Szlagą, biskupem pelplińskim. Ksiądz Biskup zmarł 25 kwietnia bieżącego roku. Był wybitnym naukowcem, myślicielem i człowiekiem niezachwianej wiary. Z uwagą obserwował bieżące życie. Mimo ogromu zajęć w jednej z większych polskich diecezji, dręczony kłopotami zdrowotnymi, potrafił znaleźć czas dla dziennikarzy, z zaciekawieniem wysłuchiwał pytań i przybyłemu ze świata człowiekowi cierpliwie "pisma wyjaśniał".

Książka będąca zbiorem dialogowanych wypowiedzi Biskupa Jana adresowana jest do tych Czytelników, którzy lubią dociekać, szukać, pytać, którym nie wystarczają katechetyczne definicje, ale też z drugiej strony – nie wystarcza im duchowa pustynia, w jaką zamienia się współczesna Europa.

źródło opisu: Bernardinum, 2012

Betsy Trotwood | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Bardzo trudno było mi ocenić tę książkę, bo z jednej strony mamy tu do czynienia z niezwykle szeroką wiedzą śp. J.E. ks. Bp. prof. Jana Bernarda Szlagi, który jest doskonale merytorycznie przygotowanany do każdego z wywiadów. Był wspaniałym znawcą Pisma Świętego i jest nieocenionym przewodnikiem po tej Najświętszej z Ksiąg. I za to gotowa byłabym dać 10 punktów, ale... Bardzo drażni mnie pani prowadząca wywiady. Zadaje pytania sugerujace odpowiedź, udaje specjalistkę ze wszystkich dziedzin i próbuje narzucić jakąś dziwną modernistyczną narrację. Z tego względu 8. Dla Biskupa 10, dla tej pani 6, czyli wystawiam średnią. Mimo wszystko bardzo polecam, żeby zapoznać się z odpowiedziami na nękające wielu z nas pytania.

Michał_K-ski | 2016-04-29
Joanna | 2012-12-25