Legendy chrześcijańskie. Antologia

Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
religia
Kamulka84

Zbiór legend chrześcijańskich podzielonych na działy: Jezus w legendach, Matka Boska w legendach, Święci w legendach i legendy pozostałe

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

olaszka | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Uwielbiam ją. Sięgam po nią w każdej wolnej chwili, mimo że znam te legendy prawie na pamięć :) Chyba nigdy się mi nie znudzi :)

Poza oficjalnym kanonem Pisma Świętego do bogatej tradycji religijnej należą zachowane i przechowywane jako apokryfy nie mieszczące się w oficjalnym przekazie opowieści o tym, co działo się za czasów Jezusa kiedy chodził po ziemi. Do takich należą obrazki o małym Panu Jezusie, który wskrzesza ptaszki, który uzdrawia chore zwierzątka, który lata z motylkami na trawie. I choć wzbudzają nasz uśmiech na twarzy są one zapisem tego, jak bardzo pierwsi autorzy potrzebowali cudownych i pełnych nieprawdopodobnych czynów opowiadań, które dla pobożnego prostego ludu miały być takim motywującym i wzmacniającym elementem ich wiary. Nam ludziom współczesnym niezwykle trudno uwierzyć jest w cuda, bo przesyceni jesteśmy naukową terminologią. Postęp technologiczny poszedł tak daleko do przodu, że otoczenie jesteśmy rzeczami, które będące wyrazem osiągnięć ludzkiego umysłu i jego nieprawdopodobnych możliwości powodują, że nie jesteśmy w stanie akceptować czegoś, co ten rozum nie jest w stanie nam...

JusTyna | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Legendy zawarte w tej antologii są przepiękne. Jest w nich wiele wspaniałych historii, które pozwalają spojrzeć na pewne sprawy zupełnie z innej strony. Warto zanurzyć się w ich treści.

Hmm | 2014-09-14
Przeczytana: 1998 rok

Z perspektywy czasu ocenią jako zestaw pobożnych bajek dla chrześcijan - idealny suplement fantastyki dla dzieci. Generalnie ciekawe i dość bogate historie z cudami i morałami.

Mikael95 | 2018-06-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione