Paryski szyk w twoim domu. Stylowe wnętrza

Tłumaczenie: Elżbieta Bandel
Wydawnictwo: Rebis
Home
urządzanie wnętrz
poradniki
joly_fh

Znana projektantka India Mahdavi radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim nietuzinkowe. W tej pięknie ilustrowanej książce znana projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim nietuzinkowe. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także...

W tej pięknie ilustrowanej książce znana projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim nietuzinkowe. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także udekorować je tak, by odzwierciedlało naszą osobowość. Na końcu książki znajduje się praktyczny spis inspirujących miejsc i adresy sklepów, w których można kupić niezbędne materiały, także za pośrednictwem Internetu.

India Mahdavi jest architektem i znaną na całym świecie projektantką wnętrz. Pracowała ze słynnym Christianem Liaigre, zanim w 1999 roku otworzyła własne studio. Realizowała wiele zamówień, m.in. na wystrój restauracji w hotelu Connaught w Londynie,restauracji Thoumieux i modnego bistro Chez Germaine w Paryżu. "Time" zaliczył ją do stu najbardziej wpływowych projektantów 2008 roku.

Soline Delos jest dziennikarką, pisze m.in. dla "Elle Décoration" i "Elle".

"Ta książka jest dowcipna i wnikliwa. Rady Indii Mahdavi to dobry początek dla każdego, kto chce się zająć architekturą wnętrz lub interesuje się designem. Ponadczasowe zasady, którymi się dzieli na łamach tej książki, i porywające wizualizacje projektów sprawiły, że nazwisko Mahdavi szybko stało się synonimem dobrej marki"- ~360Fashion

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Ewa | 2014-12-18

Paryski szyk w twoim domu to poradnik, jak nadać nieco szyku wnętrzom w paryskim stylu. O ile pomysły zawarte w książce wydają się ciekawe, tak mam wrażenie, że są absolutnie nie do wdrożenia w większości polskich mieszkań. Propozycje autorki wydają się nieco wydumane, szczególnie jak na polskie warunki finansowe (zestaw mebli z Ikei za 9.000 zł jest "tanim" pomysłem na kuchnię), gdzie poleca się do ożywienia wnętrza piękny wełniany dywan za 1500 Euro, czy projektancką lampę za 2000 Euro.

Ciekawa pozycja do przekartkowania. Wdrożenie pomysłów jedynie dla tych o bardzo grubych portfelach.

anius90 | 2016-12-08
Razzia | 2016-08-22