Sukces pisany szminką

978-83-7554-208-0
bizneswoman, bizness, sukces, kobieta
poradniki
foxia

Książka Sukces pisany szminką, napisana przez kobietę sukcesu – to odpowiedź na potrzeby nowej generacji kobiet. Kobiet śmiało patrzących w przyszłość, zdobywających obszary wcześniej dla nich niedostępne a także dla tych, które przymierzają się do zmiany, jednocześnie się jej obawiając. To książka, która ma inspirować, podsuwać pomysły na realizację odważnych planów biznesowych i życiowych, zarazem odpowiadająca na pytania - jak zacząć, i jakie podjąć działania by osiągnąć sukces.

źródło opisu: empik.pl

źródło okładki: empik.pl

talitha_kum | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, (2014)
Przeczytana: 15 października 2014

Książka jakich obecnie na rynku wiele. Krótka ale czy na temat? Niby znajdują się w niej liczne wskazówki, dobrze zobrazowane przykłady omawianych aspektów "kobiecego świata biznesu" ale perełką to ona nie jest. Zawiera merytoryczne treści, które każdy - kto choć trochę interesuje się ekonomią czy biznesem - zna. A w przeważającej mierze takie osoby sięgają po takie właśnie książki, dlatego też chwilami wieje nudą. Wyłapałam i zanotowałam parę ciekawych uwag, jednak wszystko to, a nawet więcej można na szybko wyłapać w Internecie na blogach i stronach poświęconych rozwojowi osobistemu oraz prowadzeniu biznesu. Książka jest o życiu i tak jak życie ma swoje wzloty i upadki. Plusem jest to, że książkę szybko się czyta i nie żal czasu jej poświęconego.

Dann__pl | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Renata | 2013-10-14
Przeczytana: 16 października 2013

Każda książka z cyklu "poradnik dla przyszłej bizneswoman" daje kopa kobietom, jeśli tylko one go szukają. Znajduje się w niej wiele praktycznych porad związanych z otwieraniem własnej firmy, ale także garść informacji o miękkich umiejętnościach niezbędnych w "krwiożerczym świecie biznesu", są również wywiady z ludźmi z branży, a na deser opisany sukces autorki, w końcu jak się pisze książkę, to trzeba się pochwalić :)

Chiara | 2015-01-20
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Na początek wspomnę, że podziwiam autorkę za sukcesy i to, że odnalazła swoją pasję. Jednakże książka nie za bardzo dopasowana do mnie. Rady użyteczne owszem, jednak język czy forma jakoś nie za bardzo mi się spodobały. Chociaż parę pomysłów podłapałam i zamierzam zrealizować.

Marta Budniak | 2011-10-27

Sprytna książka,dla przedsiębiorczych kobiet!Jeśli masz "dryg"lub jakikolwiek rozmuiany pociąg do biznesu. Jesteś przedsiębiorcza, uparta i zawsze stawiasz na swoim to książka, którą koniecznie musisz przeczytać..

Sylwia Michałowska | 2017-09-01

Przez kilka miesięcy widziałam tę książkę w antykwariacie i pewnego dnia po prostu ją kupiłam. Przeczytałam i zrozumiałam dlaczego, tak długo ją tam widziałam.
Moim skromnym zdaniem przeczytanie tej pozycji nie wniesie absolutnie nic nowego do Waszego życia. Uważam, że jest to największa z możliwych wad w przypadku literatury, której celem jest wprowadzenie zmiany szeroko pojęta inspiracja. Nie byłabym jednak do końca szczera, gdybym napisała, że cała książka jest beznadziejna. Nie jest tak. Bardzo ciekawe były wypowiedzi ekspertów udzielane w wywiadach przytoczonych w książce. To właśnie ze względu na nie zdecydowałam się ocenić "Sukces pisany szminką" na całe 5 gwiazdek. Dlaczego nie więcej? Niestety, ale autorką książki jest Pani Olga Kozierowska, której osobisty przekaz zupełnie do mnie nie trafił.
Rozczarowało mnie też samo wydanie, bo jako czytelnik- konsument czułam, że ktoś robi ze mnie "głupka"- w książce zamieszczone są schematy/ diagramy/ wykresy (jakkolwiek to nazwać)...

Elżbieta | 2016-07-31
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Zgadzam się z opinią: "Spodziewałam się czegoś innego, co nie znaczy, że książka jest zła. Wszystkiego jest w niej po trochu. Sporo rzeczy motywacyjnych." To nie jest książka która mnie zachwyciła i do której będę wracała. Wolała bym w niej znaleźć więcej wskazówek jak znaleźć tą swoją drogę do sukcesu, ten swój konik w którym będę najlepsza i jak się w tym realizować. Wolała bym bardziej poradnik niż życiorys, więcej konkretnych pomysłów. Bardzo mi się ta książka rozmywa. Momentami mam wrażenie że jest o wszystkim a co za tym idzie o niczym.

malenstwo_83 | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Nie jest to typowa książka - poradnik. Pani Olga dużo miejsca poświęca na informację o tym, jak i co w kwestii zakładania własnego biznesu (pomysł, źródła finansowania itp), ale i o rozwoju osobistym, swojej analizie SWOT. Bardzo ciekawe są również zamieszczone wywiady p.Olgi z ekspertami od np. prezentacji, czy negocjacji, oraz opisana przez nią historią Sukcesu pisanego szminką. Pouczająca i bardzo pomocna książka, takie ABC biznesu dla kobiet w pigułce.

madzia9133 | 2014-06-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Całkiem dobra motywacja. Krótko i treściwie.

Monika | 2018-08-08