Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie.

Wydawnictwo: Obok
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Maison

Książka jest żywym, reporterskim zapisem zmian zachodzących w ostatnich dwudziestu latach na Pomorzu Zachodnim, dokumentując najważniejsze wydarzenia z życia regionu. Teksty te były nominowane do najważniejszych dziennikarskich nagród i wywoływały przed laty głośne dyskusje. Odkurzone, odświeżone i uzupełnione trafiły do zbioru reportaży Cezarego Łazarewicza.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/

Nobliszka | 2016-08-04

Książkę dostałam od Łazara, to znaczy nie bezpośrednio ale jego przyjaciele są moimi przyjaciółmi, więc po znajomości ją mam. A ze przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi, więc pozwolę sobie na brutalną szczerość, no przecież mogę, bo wiadomo przyjaciele…

To znakomita książka na posiedzenia w „kibelku” i nie jest to żadna obelga, to przymiot w całej rozciągłości. Rozdziały po prostu są tej długości i temat podany w taki sposób, że naprawdę znakomicie umila (?) czas podczas … no dobra, nie będę brnęła dalej:)

I rzecz dzieje się w miejscach które nie są mi obce, wymienione są osoby, które dobrze znam (tym razem wręcz), sprawy które pamiętam. Bo mieszkam na Pomorzu.

I jeszcze jedno, dlaczego do diabła nie poszłam na ten pokaz kołder leczniczych do restauracji „Omega”, tyle się tam działo, portret wielkiego roztoczaka (do dzisiaj by mi cierpła skóra ze strachu), skandujący tłum, kołdry wyrywane z rąk, atmosfera euforii. I może byłabym w tej książce. Naprawdę,...

Elżbieta | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018