Teoria & Praktyka Jogi

Tłumaczenie: Dariusz Misiuna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wschodu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pegaz
Eight Lectures on Yoga, The Equinox (wybór)
aleister crowley, magia, joga
Eraser

Prezentowana tutaj książka stanowi perełkę ludzkiego doświadczenia. Jest to bezpośredni przekaz od człowieka, który praktykował jogę przez całe życie i osiągnął w niej wszystko, co tylko mogła osiągnąć istota ludzka. Książka ta składa się z dwóch części. Część teoretyczna obejmuje Osiem Wykładów o Jodze, które Crowley opublikował w 1939 roku i nie bez przesady można stwierdzić, że jest to arcydzieło, które łączy przenikliwy wgląd z poczuciem humoru. Czytelnicy wydanej w Polsce Księgi Jogi i Magii Wydawnictwa Pegaz odnajdą tutaj kontynuację wcześniej podejmowanych wątków. Nowicjuszy wciągnie wir tempa tej książki. Jednakże, sama teoria nie wystarcza, by móc wsmakować się w znaczenie jogi. Dlatego właśnie zdecydowałem się umieścić również część praktyczną, w której znajdują się praktyki jogiczne crowleyanistycznego Zakonu A.A.. Przedmiotem jogi, wbrew powszechnym wyobrażeniom, jest umysł, ale trzeba ją poczuć każdą częścią ciała. Smakujcie ją, praktykujcie, jednoczcie się.

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!