Wariatka tańczy

Wydawnictwo: G+J
joly_fh

"Wariatka tańczy" – przyjmijcie od Maryli Rodowicz zaproszenie w szaloną podróż, która wiedzie od powojennych Ziem Odzyskanych, przez zadymione kluby Manhattanu, złocone korytarze Kremla i piaski Iraku, aż do jej domowego zacisza. "Wariatka tańczy", a partnerują jej m.in. Agnieszka Osiecka, Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Daniel Olbrychski, Włodzimierz Wysocki i... Fidel Castro. "Wariatka tańczy", bo takie życie to bal jest nad bale.

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Świetna lektura.

Bogata osobowość pani Maryli nie pozwalała nudzić się podczas czytania ani przez chwilę.
To także kawał historii polskiej Rozrywki (sic!), mnóstwo zdjęć, anegdot, ciekawostek.
Maryla Rodowicz prezentuje dużo zdrowego dystansu do siebie i swojej pracy, naprawdę jestem pod wrażeniem.
Bardzo polecam!

książek: 2081
Wojciech Gołębiewski | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Zaskakująco niskie zainteresowanie i słaby wynik na LC: 6,17 (99 ocen i 17 opinii). Znajduję tylko jedno wytłumaczenie: c z a s. Maryla (ur. 1945) była idolką mojego pokolenia, a w dodatku jej czerwone Porsche "to było coś" w tamtych czasach. Sam prowadzałem kolegów studentów z Politechniki, by "se to cudo pooglądali". A amanci? Np Krzyśki - Jasiński i Gradowski - obaj moi rówieśnicy (1943) czyli dinozaury, sklerotyczne staruchy. To jak młode pokolenie ma przyswajać barwne opowieści Maryli, skoro ich widzi, a wyobraźnia zawodzi, bo swoich babć i dziadków można posłuchać, ale uwierzyć im trudno. Do tego niewyobrażalna dla młodych umiejętność zabawy, poczucie humoru w PRL, czyli "w najweselszym baraku w obozie socjalistycznym". A właśnie nasze roczniki to akme działalności kabaretów, klubów i zespołów studenckich, to wspaniałe środowisko ...

azi1986 | 2013-11-30
Przeczytana: 2013 rok

Książka napisana jest świetnym językiem i z humorem, artystka porusza ważne dla niej tematy. Nie jest to kolejna książka z serii "mężczyźni w moim łóżku", więc niektórym może się wydać nieciekawa. Jest to opowieść o kobiecie, która kocha, to co robi, jest szczęśliwa i dumna, a nie liczy każdej złotówki za występ. Polecam!!!!!!!!

Jadwiga | 2018-11-11

Wspaniale przeprowadzona rozmowa-wywiad. Pytania wnikliwe, zagadnienia dobrze przygotowane.A Maryla odpowiada szczerze,aż do bólu. Snuje swoje opowieści i "jest cudnie" jak głosi tytuł jednej z płyt,którą w całości lubię.Przez całe życie w tle miałam piosenki M.Rodowicz.Nie wszystkie mi się podobały ale ogólnie dla mnie to królowa polskiej piosenki estradowej. Zjawiskowa osobowość!Efektowna i efektywna! Podziwiam!

Marzenia | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Polecam bardzo. Trochę od niechcenia sięgnęłam po tę książkę, nie jestem fanką Pani Maryli. Te udziwnione, ekstrawaganckie stroje odpychały mnie wręcz, jako od osoby trochę "dziwnej", a może nawet "szurniętej";). Po przeczytaniu obszernego wywiadu z piosenkarką, zmieniłam zdanie! Pani Maryla jest< po prostu wesołą (co kilka, kilkanaście zdań wypowiedzi jest w nawiasie wzmianka o śmiechu), pełną optymizmu, wiary w siebie i w ludzi, Kobietą. Opisane lata 70-80, to przeróżne koncerty, imprezy mocno zakrapiane, czasem tylko 2 godz. snu - takie to były czasy. W rozdziale poświęconym rzeczom ważnym dla Niej, opowiada o dzieciach, mężczyznach, o sobie i wszystko jest naturalne, bez żalu, napuszenia. Bardzo zadziwiły mnie zdjęcia piosenkarki gdy miała 20 lat, piękna, śliczna, szczuplutka blondyneczka, i oczywiście na każdym zdjęciu promienny uśmiech. Polecam książkę, jako dawkę dobrej energii i optymizmu. Och, życzyłabym sobie bycia taką... wariatką;).

CzarneEspresso | 2014-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2014

Dziś chciałabym przedstawić książkę, którą świeżutko skończyłam czytać a mianowicie Wariatka tańczy, czyli wywiad-rzeka Jarka Szubrychta z Marylą Rodowicz.

Książka jest podzielona na osiem części, tytuł każdej z nich jest zaczerpnięty z tytułów, bądź tekstów piosenek. A cóż w tych częściach się znajduje? Dużo wspomnień! Pani Maryla w całkiem sympatycznym wywiadzie opowiada o swoim życiu, pochodzeniu, początkach kariery, która trwa już tyle lat. O swoich mężczyznach, występach w kraju i za granicą (pani Maryla koncertowała nawet na Kubie, gdzie spotkała się z Fidelem Castro). O życiu artysty w PRL-u, zakrapianych imprezach po koncertach, o swoich przyjaźniach m.in. z Agnieszką Osiecką. Życie prywatne przeplata się z zawodowym i ukazuje bardzo barwną postać. Postać optymistyczną, pełną energii i brawury, którą jednak czasem można nawet nazwać lekkomyślnością.

Jedna rzecz tylko mnie nieco zdziwiła, mianowicie mówi, że nie wybaczyłaby zdrady, co nie przeszkadzało jej spotykać się z...

szczypiorek5 | 2015-07-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2015
Przeczytana: 15 lipca 2015

Zaskoczyła mnie ta książka, może dlatego ,że nie spodziewałam się zbyt wiele, w sumie wcisnęła mi na ją na siłę przyjaciółka rekomendując-przeczytaj- fajne.
I nie jest to zła pozycja. Maryla Rodowicz z humorem opowiada o swoim życiu, głównie artystycznym, przytacza mnóstwo zabawnych sytuacji, anegdot. Dobrze się czyta , choć nie jest to lektura obowiązkowa.

Aleksandra | 2014-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2014

Maryla Rodowicz to niezwykle barwna postać. Książkę "Wariatka Tańczy" czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Moim zdaniem jest to niezaprzeczalnie ciekawa lektura. Pani Maryla bardzo szczerze opowiada o swoim życiu, przygodach i koncertach. Jedyna rzecz, która moim zdaniem jest w lekturze denerwująca, to przekonanie Pani Rodowicz, że każdy mężczyzna który zwrócił na nią uwagę był od razu zakochany...może to tylko moje wrażenie :)

Monka | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

"Wariatka tańczy" to wywiad rzeka z jedną z największych wokalistek pop - Marylą Rodowicz. Jest to rozmowa ciekawa i barwna. Warto na nią zwrócić uwagę.

Tiger | 2018-05-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 22 maja 2018

Maryla Rodowicz to autentyczna wariatka. Pełna pozytywnej energii, zabawna.
Dla mnie inspiracja i ikona.
Tematy intymne poruszane są z pełną swobodą. Najważniejsze to żyć teraźniejszością i nie oglądać się za siebie.