Miejsca ciemne i puste

Cykl: Las Zębów i Rąk (tom 3)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
The Dark and Hollow Places
Sherry

Jest wiele rzeczy, o których Annah chciałaby zapomnieć: wyraz twarzy siostry, gdy Annah zostawiła ją w Lesie Zębów i Rąk, jej pierwsze spojrzenie na Hordę na ulicach Mrocznego Miasta, wpijający się w nią drut kolczasty, który zostawił jej blizny na resztę życia. Ale przede wszystkim Annah chciałaby zapomnieć o dniu, w którym Elias zostawił ją, by dołączyć do Rekrutów. Świat Annah zatrzymał...

Świat Annah zatrzymał się i od tamtej pory dziewczyna wciąż czeka na powrót Eliasa. Bez niego nie czuje się bardziej żywa od zmarłych, włóczących się po otaczających ją ruinach. Aż pewnego dnia poznaje Catchera i jej serce znowu zaczyna bić szybciej.

Ale Catcher skrywa swoje własne tajemnice. Mroczne, przerażające prawdy łączące go z przeszłością, o której Annah tak bardzo chciała zapomnieć, a także przyszłością, o której bała się myśleć. Wszystko leży w jej rękach: czy będzie w stanie dalej żyć w świecie pokrytym krwią żywych? Czy może jedyną ucieczką przed potwornością Powrotu okaże się dla niej śmierć?

źródło opisu: Papierowy Księżyc

źródło okładki: Papierowy Księżyc

Agusiahoney | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Książka pięknie napisana. Bohaterowie ciekawi, pełni emocji, głęboko zcharakteryzowani.

nemezis87 | 2014-09-24
Przeczytana: 30 lipca 2014

Nie przyszła góra do Mahometa, to przyszedł Mahomet do góry - skoro nie wydano tej książki po polsku i nie zapowiada się na to, musiałam przeczytać oryginał.

Od ponad roku gnębiło mnie pytanie jak skończy się trylogia rozpoczęta tomem ,,Las Zębów i Rąk". ,,Śmiercionośne fale" kończą się w takim momencie, że czytelnik ma ochotę natychmiast otworzyć kolejną część i dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy Gabry, Eliasa, Catchera, Mary i Harry'ego oraz zapoznać się z Anną.

To właśnie Anna - bliźniaczka Gabry jest główną bohaterką ,,Miejsc ciemnych i pustych". Przyznaję, że w mojej opinii jest najlepiej skonstruowaną postacią z tych wszystkich trzech bohaterek trylogii: łączy w w sobie delikatność Gabry i siłę Mary, a jednocześnie jest osobą, która tęskni za miłością, twierdząc, że na nią nie zasługuje.

Carrie Ryan w ostatnim tomie w naprawdę interesujący sposób splotła na nowo losy dwóch rozdzielonych wcześniej sióstr oraz Eliasa, a także związała postacie Anny i Catchera. Ten...

outsider | 2013-07-31

Wydawnictwu najwyraźniej przydałby się kalendarz, albo przynajmniej ktoś, kto będzie je informował o nastaniu następnego roku, bowiem początek 2012 już minął, książki w księgarniach brak, a na stronie internetowej dalej uparcie twierdzą że wyjdzie na początku 2012 roku...