Pyszne 25

Okładka książki Pyszne 25 Anna Starmach
Okładka książki Pyszne 25
Anna Starmach Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Pyszne kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pyszne
Znak Literanova
2013-03-18
2013-03-18
przepisy kulinarne MasterChef gotowanie

Zwykle w grudniu chwytam za posiadane książki kucharskie w poszukiwaniu inspiracji. To jest pozycja na bezproblemowe szybkie, proste, nieudziwnione przepisy, może nie na przyjęcie w ambasadzie ;-),ale u mnie się sprawdza.

Naprawdę świetna książka! Bardzo często z niej korzystam. Jeśli potrzebuję czegoś prostego, na szybko - sprawdza się idealnie. Pancakes, jabłka pod kruszonką i ciasteczka w piegi to u nas w domu stałe pozycje kulinarne na słodko:) Polecam!

Pani Anna Starmach w swojej książce pt.''Pyszne 25 do 25 minut do 25 złotych'' zaprasza Czytelnika do niezwykłej podróży w świecie kuchni, która przygotowaniu jest tania, łatwa i prosta.

Pani Anna Starmach przybliża, Czytelnikowi co jest dla niej ważne w trakcie powstawania każdego przepisu. Przykładem na to jest tort Babci Romy. Połączenie doskonałe i nawiązanie do rodzinnej tradycji.

Książka składa się z 3 części: na słono, na słodko, niezbędnik.

Przepisy, na które warto, zwrócić uwagę są, następujące: placuszki z bananami, piszinger mojej mamy, krem czekoladowy z orzechami laskowymi, czekolada na gorąco z wanilią, łosoś marynowany.

Pani Anna Starmach udziela cennych wskazówek, które przydadzą się zaczynającym doskonalić swój warsztat młodym Czytelnikom oraz dzieli się swoją wiedzą.

Nie zabrakło w książce praktycznych, cennych 16 porad, które stanowią tutaj element dodatkowy. Przykład: czekolada w kąpieli, karmel, ciasto kruche.

Książka zawiera 167 stron, 70 przepisów wartych ich przyrządzenia, fotografie przyrządzonych dań, miękka oprawa, wydana została przez Wydawnictwo Znak.

Polecam.

"Gotowanie to zabawa, bardzo pożyteczna zresztą,
bo przynosi smaczne efekty"

Zbiór fajnych pomysłów na potrawy w przystępnej cenie i nie za bardzo skomplikowanych w wykonaniu. Takie lubię najbardziej.

"Gotowanie to zabawa, bardzo pożyteczna zresztą,
bo przynosi smaczne efekty"

Kolejne wiele hałasu o nic. Każdy byle kucharz usiłuje wymyślić coś nowego i w efekcie człowiek tylko marnuje produkty na te durne przepisy.

Ostatnio w bibliotece przerzuciłam się z działu "fantasy" na dział "kulinaria". Moja biblioteka jest naprawdę super zaopatrzona w wszelkie nowości. Dzięki możliwości wypożyczenia różnych pozycji kulinarnych udało zaoszczędzić się dobre 500 zł. Przeglądając kolejne pozycje sięgnęłam po Pyszne 25. Z pewnością ( w nawiązaniu do tytułowych 25 ) przepisy są łatwe w wykonaniu, nowoczesne, wymagające niezbyt dużych umiejętności kulinarnych. W sam raz dla osób dbających o zróznicowaną dietę, które lubią pichcić dla siebie i swojej rodziny. Akurat dla zaczynających przygodę kulinarną. Natomiast przeglądając książkę nie znalazłam tam nic czego bym nie znalazła w poprzednich lekturach. Może jeden przepis, którego usilnie od lat poszukiwałam w Internecie - placki Pancake z syropem klonowym. Wyszły tak jak tego oczekiwałam. Jeśli ktoś pragnie zadziwić siebie lub bliskich w kuchni to polecam pozycje tego samego autora Ottolenghi "Jerozolima" oraz "Obfitość"

zbiór prostych przepisów dla amatorów kulinarnych :)

zbiór prostych przepisów dla amatorów kulinarnych :)

Nie uwazam sie za mistrza sztuki kuchennej ale przepisy zawarte w tej ksiazce sa dla naprawde, naprawde poczatkujacych, ktorzy nie wiedza jak usmazyc nalesnika. Potrawy z tej ksiazki sa dla mnie bardzo nijakie. Nie polecam.

Genialna dla wszystkich zabieganych. Polecam w szczególności szarlotkę w 25 minut. http://pozycjeobowiazkowe.blogspot.com/2015/12/pyszne-25.html

super proste i bardzo smaczne pomysły na szybkie przekąski, obiady, desery. Oby więcej takich prostych książek kulinarnych:-)

• Kulinarne
  • Kuchnia