Pyszne 25

Wydawnictwo: Znak Literanova
Lucy_Cruel

Anna Starmach, jurorka MasterChefa i absolwentka prestiżowej francuskiej szkoły Le Cordon Bleu, udowadnia, że szybko i tanio można wyczarować wspaniałe potrawy. I mało tego, nie trzeba być mistrzem kuchni, by tego dokonać. W książce znajdziecie 70 przepisów na potrawy, które wywołają niezapomniane wrażenie na wszystkich, którzy je spróbują. W Niezbędniku odnajdziecie dodatkowo 16 praktycznych...

W książce znajdziecie 70 przepisów na potrawy, które wywołają niezapomniane wrażenie na wszystkich, którzy je spróbują. W Niezbędniku odnajdziecie dodatkowo 16 praktycznych porad, które pomogą osiągnąć kolejny stopień wtajemniczenia w gotowaniu.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3681,Pyszne-25

korcia | 2013-05-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Kuchnia
Przeczytana: 29 maja 2013

Na bazie programu "Pyszne 25" powstała ta książka, więc w sumie nie spodziewałam się niczego nowego – ot, kilka ciekawych przepisów zebranych w małej książeczce.

Po dokładnym przeanalizowaniu książki mogę jednak dodać, że nie wszystkie przepisy pochodzą z programu, jest parę nowych. Dodatkowo Anna Starmach dzieli się z nami kilkoma trikami kulinarnymi, recepturami na dodatki do potraw, między innymi takimi jak majonez, ketchup, bulion czy karmel. Przepisy są ciekawe, łatwe, tanie i smaczne. Dodatkowo opatrzone są one pięknymi zdjęciami oraz drobnymi komentarzami własnymi, które mi dawały poczucie, iż pani Ania nie dzieli się ze mną tylko własnymi recepturami, ale daje też czytelnikowi kawałek swojego życia. Czyta się tę książę bardziej jak blog zaprzyjaźnionej osoby niż książkę kucharską.

Mam jednak jedno spore zastrzeżenie do tej publikacji, która jako książka kucharska ma mi służyć w kuchni, być pod ręką. Chciałabym ją rozłożyć na blacie kuchennym i co chwilę móc do niej...

Anna | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Pani Anna Starmach w swojej książce pt.” Pyszne 25 do 25 minut do 25 złotych” zaprasza Czytelnika do niezwykłej podróży w świecie kuchni , która przygotowaniu jest tania, łatwa i prosta.

Pani Anna Starmach przybliża Czytelnikowi co jest dla niej ważne w trakcie powstawania każdego przepisu. Przykładem na to jest tort Babci Romy. Połączenie doskonałe i nawiązanie do rodzinnej tradycji.

Książka składa się z 3 części: na słono, na słodko, niezbędnik.

Przepisy ,na które warto zwrócić uwagę są następujące: placuszki z bananami, piszinger mojej mamy, krem czekoladowy z orzechami laskowymi, czekolada na gorąco z wanilią, łosoś marynowany.

Pani Anna Starmach udziela cennych wskazówek , które przydadzą się zaczynającym doskonalić swój warsztat młodym Czytelnikom oraz dzieli się swoją wiedzą.

Nie zabrakło w książce praktycznych, cennych 16 porad, które stanowią tutaj element dodatkowy. Przykład: czekolada w kąpieli, karmel, ciasto kruche.

Książka zawiera 167 stron,...

Monka | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Przeczytałam od deski do deski ;) Zaznaczyłam sporo przepisów do przepisania... W przyszłości chciałabym mieć "Pyszne 25" na półce w swojej bibliotece... Może dlatego, że w tej książce faktycznie są same pyszności...

magda | 2014-03-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Anna Starmach - jurorka MasterChefa i absolwentka prestiżowej francuskiej szkoły Le Cordon Bleu, prowadzi autorski program na antenie TVN Style Pyszne 25.

Książka podzielona jest na dwa działy: „na słodko” i „na słono” w których znajdziemy 70 opatrzonych zdjęciami przepisów na pyszne śniadania, obiady, desery i kolacje. Na samym początku umieszczono miniaturki zdjęć każdej potrawy wraz z jej nazwą oraz numerem strony, na której możemy odszukać przepis. Na końcu natomiast znajduje się Niezbędnik, zawierający dodatkowo 16 praktycznych porad i wskazówek, które na pewno przydadzą się podczas gotowania i pieczenia.

W dziele „na słono” znajdziemy przepisy na dania mięsne i rozgrzewające zupy. Jest tu także sporo pomysłów na potrawy z ryżem, makaronem oraz rybą. Druga część książki jest natomiast poświęcona słodkościom i zawiera przepisy na kruche ciasteczka, czekoladowe desery i kremy oraz inne smakołyki. Z założenia powinno nam wystarczyć jedynie 25 minut i nie więcej niż 25 złotych...

Gulka | 2013-09-19

Książka jest fenomenalna! Podano "normalną" gramaturę produktów (a nie "szklanka", którą każdy ma inną), a proste opisy sprawiają, że żadne danie nie wydaje się trudne.

Potrawy są nieskomplikowane, tanie, szybkie w przygotowaniu, ale i efektowne. Brownie, który upiekłam według przepisu p. Starmach "żył" tylko 3 godziny:)

Przede mną urodziny siostrzeńca, na pewno zrobię dla niego kilka deserów z tej książki.

Serdecznie polecam, nie tylko początkującym adeptom sztuki kulinarnej.

Bisurkania | 2014-11-18
Przeczytana: 13 listopada 2014

Przeczytane i kilka przepisów wykonane. Posiadam ją dwa tygodnie a co dwa dni mam w planach wykonanie któregoś z przepisów Pani Anny.
Lubię gotować i nie sprawia mi to trudności a prostota przepisów ujęła mnie, na co dzień dobrze mieć sprawdzone proste przepisy szczególnie, gdy w domu głodna młodzież.

Każdy przepis jest poprzedzony, krótkim wstępem o historii powstania przepisu, co często łączy się z rodzinną opowieścią autorki. Miły akcent dający poczucie bliższego kontaktu z czytelnikiem, co nie jest łatwe w książce z przepisami.
Zdjęcia estetyczne a wiadomo jemy oczami, więc przemawiają do mojego i moich domowników żołądka.

Dla mnie ważne jest, że książka zawiera przepisy na dania bez mięsa. Plus, że potrawy są tanie i nie trzeba szukać wysublimowanych produktów lub półproduktów, których użyjemy raz.

Jedne minus – książka się zamyka podczas korzystania, co podczas przygotowywanie posiłków utrudnia pracę.

buziaczek197 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Dlaczego rewelacyjna bo wypróbowałam już trzy przepisy, a książka przyszła niecały tydzień temu. Bardzo fajnie zilustrowana, fajne są wskazówki i tak jak napisała Ania na samym początku nie ma prawa się nie udać ... skoro jej siostra, która gotować nie umie, a coś ugotowała tym bardziej ja postanowiłam spróbować i jabłka w cieście są przepyszne i nie takie ciężkie jakby robić racuchy z jabłkami. Wypróbuję prawie wszystkie przepisy :)

Renata | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne
Przeczytana: 31 marca 2014

Przepisy świetne, proste smaczne i trochę inne.
Bardzo duży minus za podawanie składników w gramach - nienawidzę tego, przecież łatwiej jest posługiwać się miarami pojemności, np łyki lub szklanki. Ale popsiczę pod nosem i zważę bo przepisy są i tak proste i tego warte.

BeataBe | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Kolejne wiele hałasu o nic. Każdy byle kucharz usiłuje wymyślić coś nowego i w efekcie człowiek tylko marnuje produkty na te durne przepisy.

Najlepsza książka kucharska, jaką posiadam! Proste, szybkie przepisy, które nie spowodują spustoszenia w naszym portfelu. Polecam wszystkim początkującym, jak i zaawansowanym szefom kuchni :)