Moje wypieki i desery

Egmont Polska
wypieki ciasta desery
kulinaria, przepisy kulinarne
wypieki ciasta desery

Ciekawe i proste w wykonaniu przepisy na słodkości małe i duże. Dobry patetnt na prezent dla tych, co lubią czarować w kuchni.

uwielbiam wypieki Doroty, ponieważ zawsze się udają (; a to dzięki temu, że instrukcje są napisane bardzo przystępnie, przejrzyście, z ważnymi uwagami (np. jak powinna wyglądać konsystencja ciasta). zawiodłam się tylko na tym, że w książce miały być publikowane przepisy, których nie było na blogu, a część się niestety powiela.

Najpierw zrecenzowałam pozycję tej autorki " Moje wypieki. Wielki powrót" Mam te książki z biblioteki, żeby spokojnie się zapoznać, czy warto kupić do domu na stałe. Muszę powiedzieć, że ta pozycje różni się od tej drugiej, tym że przepisy wydają się na trudniejszym poziomie. Są bardziej skomplikowane w ozdabianiu. Po za tym wydają mi się dość kaloryczne więc nie polecam...

Pięknie wydana książka. Natomiast rozpiętość przepisów spora, zarówno pod kątem tematyki jak i łatwości/trudności.

Blog pani Doroty Świątkowskiej jest moim ulubionym, więc nie mogło zabraknąć u mnie również jej książki. Przepisy są super. Książka ma fajną oprawę, ładne zdjęcia i czytelne przepisy.

Piękne zdjęcia, smaczne przepisy, generalnie Pani Dorota jak zwykle dała czadu. Bloga znam od lat a książka to czysta esencja :) Smacznego wszystkim!

Długo zastanawiałam się nad zakupem książki Doroty Świątkowskiej. Problem rozwiązał się sam gdyż otrzymałam ją w gwiazdkowym prezencie.
Pierwsze wrażenie... piękna twarda oprawa, grube kartki z rysunkami do każdej potrawy. Książka została podzielona tematycznie na babaczki i muffinki, ciasteczka, tarty i ciasta kremowe, bezy i ciastka kremowe, ciasta drożdżowe, serniki,...

Często piekę według przepisów Pani Doroty i zazwyczaj są to udane receptury oprawione fajnymi, smakowitymi fotografiami i niewydumanymi opisami. Jedyne rozczarowanie tą książką jest takie, że niektóre z umieszczonych w niej przepisów jest już na blogu.
No, ale to szczegół ;-)

Z bloga autorki książki korzystam regularnie od wielu lat. Wszystko, co do tej pory robiłam, było pyszne i nie zdarzyły mi się zakalce ani żadne "wpadki" smakowe. Jest to istny raj dla łasuchów.
Kto często korzysta z bloga i zajrzał do książki, ten od razu się zorientuje, że większość przepisów, które się w książce pojawiają to mniej lub bardziej zmodyfikowane przepisy z...

Z książki w zasadzie nie korzystam, większość przepisów można znaleźć na stronie. Ale jak tylko dowiedziałam się, że autorka bloga mojewypieki.com wydaje przepisy w formie książkowej wiedziałam, że muszę ją mieć. Pięknie wydana, z pięknymi zdjęciami i super przepisami.
Jestem oczarowana, a i wypieki których się podejmuje wychodzą fajne.
Palce lizać. :)

• Kuchnia
  • 2013
  • Książki kucharskie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Moje wypieki i desery

Video

Video