Dwór polski

Wydawnictwo: Kluszczyński
historyczna

Książka prezentuje bogaty i różnorodny opis zjawiska, jakim na przestrzeni wieków był dwór polski. Czytelnik odnajdzie tu zarówno teorię ewolucji i pochodzenie architektonicznej formy dworu, jak również barwny opis elementów tworzących jego otoczenie, dzieje budowli zniszczonych na przestrzeni wieków, jak i ocalonych niejednokrotnie odradzających się niemal jak przysłowiowy feniks z popiołów...

rokita49 Boruta | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Ulubiony album do którego często wracam.Wyczerpujące opisy i piękne,starannie dobrane zdjęcia,pogrupowane są tematycznie,np: Jak budowano "polski dwór",Wokół dworu.Ogród-gospodarstwo-stawy,Dwory utracone,Dwór w malarstwie, i wiele innych.Opis rekonstrukcji dworu z Drogini,który został odtworzony w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie jest dla mnie podwójnie interesujący,ponieważ miałem przyjemność śledzić jej przebieg,podczas kilkukrotnego zwiedzania skansenu.Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Wygiełzowa,nikt nie będzie żałował!

fosia | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Rzetelna, wartościowa pozycja na temat polskiego dworu autorstwa badaczy i znawców zagadnienia z bogatą i różnorodną warstwą ikonograficzną. Ze względu na toporną oprawę graficzną łatwo przeoczyć w morzu pseudonaukowych, wtórnych i sentymentalnych publikacji na ten temat, a szkoda.

Ankełek | 2016-08-17
Nowojorczyk | 2011-05-04