Pani Kennedy i ja

Wydawnictwo: G+J
joly_fh

Oczekiwała tylko tego, czego jej zaofiarować nie mógł: prywatności jej i jej dzieci. On zwracał się do niej per „pani Kennedy”. Ona do niego per „panie Hill”. Clint Hill, funkcjonariusz Secret Service, ochraniał słynną Jacqueline Bouvier Kennedy od 1960 do 1964 roku. To nie była zwykła służba. Clint towarzyszył pani Kennedy przy narodzinach synów i śmierci jednego z nich, podczas rodzinnych wakacji w Hyannis Port i Palm Beach, oficjalnych podróży do Europy, Azji i Ameryki Południowej oraz intrygujących spotkań z mężczyznami pokroju Aristotelisa Onassisa, Gianniego Agnelliego i André Malraux. Był przy niej także w czasie nagłej śmierci męża oraz w mrocznym okresie po jego zabójstwie. Aż do przyjęcia, jakie wydała na cześć swego ochroniarza, gdy po czterech latach odchodził ze służby u jej boku. Dziś, po upływie 50 lat, Hill po raz pierwszy opisuje tamte lata. To ciepła, emocjonująca, czasem tragiczna opowieść o tym, jak agent Secret Service – wychowanek sierocińca w Dakocie Północnej – stał się najbardziej zaufanym człowiekiem w życiu uwielbianej przez cały świat pierwszej damy. CLINT HILL jest emerytowanym funkcjonariuszem United States Secret Service. Znajdował się w orszaku prezydenta Johna F. Kennedy’ego podczas śmiertelnego zamachu w Dallas. Od listopada 1960 r. aż do wyborów w 1964 r. był agentem ochrony pani Kennedy, a pośrednio także jej dzieci. Za prezydentury Lyndona B. Johnsona aż do 1967 r. był funkcjonariuszem jego ochrony, później został awansowany na jej dowódcę. Richard Nixon po objęciu urzędu prezydenta USA mianował go dowódcą ochrony wiceprezydenta Spira Agnew. W 1972 r. Clint Hill awansował na stanowisko wicedyrektora Secret Service odpowiedzialnego za ochronę osobistą. Został przeniesiony w stan spoczynku w 1975 roku. LISA McCUBBIN jest nagradzaną dziennikarką, prezenterką telewizyjnych serwisów informacyjnych, reporterką. Prowadziła własny program radiowy. Przez ponad 5 lat przebywała na Bliskim Wschodzie, pracując jako niezależny dziennikarz. Jest współautorką książki The Kennedy Detail, bestselleru z listy „New York Timesa”. Ma też własną witrynę internetową: www.lisamccubbin.com

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

kocham_cie | 2015-03-12

Wiem, wiem. Znów 10/10. Ale czas (wpisy na blogu) pokażą że u mnie wiele książek ma 10/10. Większość z wcześniejszego czytania, ale wierze że wiele jeszcze przede mną. Jednym z powodów mojego książkocholizmu, jest właśnie to, że co jakiś czas, trafiam na te jedyne (najlepsze 10/10) w których zakochuję się od razu i całym sercem.
Pani Kennedy i ja. To nie typowa biografia, nie przesłodzony opis pary prezydenckiej, nie opis nieczystości w kampaniach i życiu. Pani Kennedy to opis, kilu lat Clinta Hilla u boku wyjątkowej kobiety. Kilka lat, radości, szczęścia, ale i smutku, aż po tragedie. Opowiedziana z ciepłem i dyskrecją, z zachowaniem godności i wyczucia. Przepełniona emocjami. Polecam. Czyta się jednym tchem i naprawdę, nie można się oderwać.
To wyjątkowa pozycja dla miłośników biografii, historii kobiet, powieści.

WMagdalena | 2017-04-18

Clint Hill po upływie 50 lat opisuje 4 lata służby przy Jacqueline Bouvier Kennedy. Wspomnienia są ciepłe i emocjonujące, choć To jednak także tragiczna opowieść, ze względu na zdarzenia, jakie miały miejsce. Za sprawą wspomnień Clinta Hilla mamy okazję poznać Jacqueline Kennedy od strony prywatnej. Nie jako bohaterkę brukowców, lecz jako normalną kobietę, żonę i matkę, która pragnęła prywatności, tak bardzo jej odbieranej przez żądnych sensacji fotoreporterów.

Leena | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Wspomnienia "Dazzle" (czyli byłego członka ochrony Jackie Kennedy) to historie człowieka, który opisuje ten moment swojego życia, w których przyszło mu służyć Pierwszej Rodzinie Ameryki lat 60 XX wieku. Książkę czyta się szybko a publikacja zawiera wiele zdjęć z prywatnej kolekcji autora.
Jednak w trakcie lektury narastały we mnie wątpliwości czy wypada na tym zarabiać i czy nie powinnam w związku z tym zbojkotować (jak to aktualnie jest modne) autora i odłożyć książki na półkę 'niedokończone"...
"Dazzle" został wybrany do roli ochroniarza a zatem obdarzono go zaufaniem. Publikowanie swoich wspomnień związanych z życiem jednej z najsłynniejszych kobiet na świecie to niejako taki trochę brak lojalności (bez względu na to ile lat minęło od opisywanych historii)...
Co więcej, nawet sam autor przyznaje, że Jackie "była kobietą wielbioną przez świat. Mogła mieć, co zechce. A najbardziej pragnęła nie przyciągać tyle uwagi."

PrzyAromacieKawy | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

To prawdziwa opowieść, prawdziwe historie, wyjazdy, wzruszenia, chwile szczęścia i radości a także smutku i tragedii, które obserwował osobisty ochroniarz Pierwszej Damy USA Jacqueline Kennedy w latach prezydentury jej męża i rok po jego śmierci. Clint Hill, agent Secret Service, z początku nie był zadowolony, że będzie ochraniał żonę prezydenta. Obawiał się bowiem, że jego życie zawodowe opierać się będzie na herbatkach w Białym Domu, wyjściach do teatrów, nudnych spotkaniach z przedstawicielkami jakiś stowarzyszeń. Oj jak się pomylił. Pani Kennedy miała bowiem zupełnie inny pomysł na swoje życie u boku prezydenta a z Białego Domu uciekała, kiedy tylko miała ku temu sposobność. A jak jej nie miała, to sama sobie ją stwarzała. No przecież nie będzie spokojnie siedziała i nasłuchiwała, jak ją mąż zdradza z kolejnymi asystentkami:)
Clint Hill opisuje mnóstwo wyjazdów, które zafundowała mu w trakcie pracy Jackie O., zarówno tych prywatnych z rodziną jak i służbowych, podczas których...

Dina | 2018-06-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: luty 2018

Clint Hill, dziś emerytowany funkcjonariusz U.S. Secret Service, ochraniał Panią Jacqueline Kennedy od 1960 do 1964 roku. Książka to Jego wspomnienia dotyczące tego okresu służby, a także samej Pani Kennedy.
Hill opisuje całą rodzinę Kennedych z ogromną wrażliwością, szacunkiem i sympatią. Daje czytelnikowi szansę poznania prawdziwej Jackie Kennedy, a także realiów pracy Secret Service z tamtych lat. Książkę czyta się świetnie, a zaangażowanie Pana Hilla w opisywane wydarzenia i Jego oddanie służbie są naprawdę godne podziwu.

catalinka | 2013-10-26

Jackie Kennedy. Chyba nie ma wśród Was osoby, która nie słyszałaby o tej postaci. Za sprawą Clinta Hilla - agenta ochrony, który przez czas prezydentury jej męża pełnił funkcję osobistego ochroniarza Pierwszej Damy - mamy okazję poznać panią Kennedy od strony prywatnej. Nie jako bohaterkę zakłamanych brukowców, lecz jako normalną kobietę, żonę i matkę, która pragnęła prywatności, tak bardzo odbieranej przez żądnych sensacji fotoreporterów. Nie chciała wzbudzać sensacji, podczas każdego wyjścia na zakupy czy spaceru z dziećmi.

Clint Hill opisuje początki swojej kariery w roli ochroniarza Pierwszej Damy, co w pierwszych dniach wydawało mu się pewną degradacją. Dopiero poznanie pani Kennedy sprawiło, że znacznie zmienił o niej zdanie i obdarzył ją uwielbieniem i szacunkiem. Ona z kolei odwzajemniła mu się bezgranicznym zaufaniem, dzięki czemu bardzo się zaprzyjaźnili. W dalszych rozdziałach poznajemy bogate życie podróżnicze rodziny, a przedostatnia część, traktująca o śmierci syna...

lukrecjowakrólowa | 2015-12-20
Na półkach: Biografie, Przeczytane, Posiadam

Trzy lata temu, będąc 15-letnią nastolatką zainteresowałam się historią rodziny Kennedy. Kiedy rówieśnicy zaczytywali się w "50 twarzach Grey'a", ja pochłaniałam wszystkie informacje dotyczące JFK i JBK.
Pewnego dnia po długich poszukiwaniach dopadłam książkę "Pani Kennedy i ja" i cała w skowronkach zaczęłam czytać. I wiecie co? Nie zawiodłam się ani trochę. Przeżywałam wszystkie wydarzenia, te radosne i te tragiczne, utożsamiłam się z Panią Kennedy i ciężko mi było powstrzymać łzy w końcowych scenach książki. Nigdy tak nie płakałam...
Książkę polecam wszystkim, dosłownie wszystkim. Małym, dużym, kochającym historię, czy też tym, którzy jej nienawidzą, zwolennikom i przeciwnikom Kennedy'ego, ale przede wszystkim kobietom... Żeby zobaczyły, że skrywana przed światem miłość, jest nadal najsilniejszym uczuciem, które może nas spotkać.

katiusza | 2014-07-31
Przeczytana: 28 lipca 2014

"Pani Kennedy i ja" stanowi doskonałe uzupełnienie innej pozycji wydanej nakładem wydawnictwa G+J "Zabić Kennedy’ego. Koniec Camelotu".. Poznajemy lata prezydentury Kennedy'ego widziane oczami agenta zajmującego się ochrona jego żony. Jak można było się spodziewać, nie uświadczymy tu żadnych kontrowersji, ani tematów tabu związanych z tą rodziną, nie padają słowa komentarza odnośnie licznych romansów JFK i ich wpływu na psychikę pani Kennedy. Sposób w jaki agent Hill opowiada o Jackie, jego podziw i przywiązanie, daje wiele do myślenia zwolennikom teorii, ze tych dwoje połączyło coś więcej niż praca.
To, co szczególnie ciekawe w tej opowieści, to możliwość poznania metod działania sił chroniących najważniejsze osoby w państwie, ale też trudów ich życia. Ciągłe życie poza domem, oderwanie od rodziny, bycie obcym dla własnych dzieci, które dorastają bez ojca to przykre konsekwencje bycia blisko najważniejszych osób i zdarzeń w państwie.
Spisanie na papier wspomnień stało się...

Emerald | 2018-09-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 24 września 2018

Powinnam już wiedzieć, że książki - wspomnienia ochroniarzy czy innych osób "na służbie" u znanych postaci, są zwykle nieudane. I tym razem nie jest lepiej. Nie oczekiwałam kontrowersyjnych anegdotek ani zdradzania sekretów, ale przynajmniej zgrabnej opowieści. Dostałam nudną, wyidealizowaną historię. Słabo.

karla_6 | 2016-10-30
Przeczytana: 29 października 2016

POLECAM POLECAM POLECAM!!!

Książka wprost przepełniona uczuciami, niezwykłą, specyficzną sympatią Clinta Hilla do pani Kennedy.
Niezwykle ciepła relacja z całego okresu, kiedy Secret Service ochraniało pierwszą damę - od momentu wyboru JFK na prezydenta, aż do odwołania w rok po jego śmierci.
Relacja z początku niepewna; zarówno Clint, jak i pani Kennedy żywili duże obawy. Agent czuł się zdegradowany - z ochrony poprzedniego prezydenta został oddelegowany do pełnienia roli asystenta szefa ochrony Jackie Kennedy.
Z czasem relacja zmienia się o 180 stopni. Panią Kennedy z Clintem spaja niesamowite zrozumienie, zaufanie, wspólne małe tajemnice, podróże - również te prywatne.
Clint Hill o tym okresie pracy w Secret service pisze tak, jakby ochraniał swoją własna rodzinę. Jego opowieść bardzo wyraźnie pokazuje jak bardzo zżył się z pierwszą damą, a także jak był szanowany i lubiany przez żonę prezydenta USA.
Ciężko mi nawet opisać jak duży bagaż emocji niesie ze sobą te 400...