Tajemnice Windsorów

Wydawnictwo: Marginesy
literatura faktu
joly_fh

Czy powszechnie lubiani William, Kate i ich dziecko uratują monarchię? Czy tron po Elżbiecie II przejmie jej syn Karol, zwany złośliwie Karolem III Ostatnim, czy ukochany wnuczek królowej? Czy poddani nadal zechcą płacić 62 pensy rocznie za przyjemność oglądania tej jedynej w swoim rodzaju „opery mydlanej”? Królowa Wiktoria i jej mąż Albert pasjonowali się... seksem. Siedmioro dzieci i...

Czy powszechnie lubiani William, Kate i ich dziecko uratują monarchię?

Królowa Wiktoria i jej mąż Albert pasjonowali się... seksem. Siedmioro dzieci i służba mogli wpaść do pokoju w najmniej odpowiednim momencie. Stąd ich małżeńskie łoże połączył z drzwiami najnowszy gadżet − elektryczny zamek automatyczny.
Sekrety Wiktorii to drobiazg w porównaniu z tajemnicami jej syna, Edwarda VII. Przysparzał on swemu ojcu Albertowi, matce królowej i oczywiście żonie Aleksandrze niekończących się zgryzot. Często ulegał szaleństwu hazardu i podobno zdołał zaliczyć w swym życiu z półtora tysiąca kochanek (statystyki to niepewne i być może niepełne).

Windsorowie śmiali się z prowincjonalnego, austriackiego akcentu Hitlera. Jak przystało na typowych londyńczyków, doskonale mówili po... niemiecku.

„Nie możesz być królem z takimi uszami!”, tłumaczył młodemu Karolowi jego kuzyn i mentor lord Louis Mountbatten. Słynny brytyjski fotograf Norman Parkinson przypinał mu je taśmą do szyi i dopiero wtedy rozpoczynał sesję. Elżbieta II nie wysłała Karola na operację, by zlikwidować „płetwy Windsorów”. Ten kompleks zawsze towarzyszył Karolowi.

Elżbieta bardzo ponoć lubi cyniczną formułę: „Nieważne, czy członkowie rodziny królewskiej dopuszczają się grzechów, jedyny prawdziwy grzech to dać się złapać”. Tej umiejętności zabrakło wielu Windsorom.

„Tajemnice Windsorów” odsłaniają kulisy brytyjskiej dynastii. Korzystając z nowych prac historyków brytyjskich autor opisuje: tajemnice dworu i ekscesy seksualne, współpracę Edwarda VIII z nazistami i problemy małżeńskie Elżbiety II oraz nowe okoliczności ostatniego romansu i śmierci Diany w paryskim tunelu. Czy równie popularni jak Diana - Kate, William i ich dziecko utrzymają prestiż monarchii w nadchodzącej epoce nielubianego księcia Karola?

Czy czytelnik będzie miał odwagę czytać tę książkę? Być może lektura tak wstrząsających historii wywróci jego wizję świata , czyniąc go pełnym pułapek i mrocznych tajemnic. Sięgając po Sekrety Windsorów robi się to na własną odpowiedzialność. Ciekawość jest największą pułapką a wiedza prawdziwym afrodyzjakiem. Wybór należy do czytelnika!

źródło opisu: Wydawnictwo Marginesy, 2013

źródło okładki: www.marginesy.com.pl

IJ_LC | 2019-08-12

Super lekka, typowo informacyjna.Nie oczekuj swietnej literatury i doskonalego piora. Nie po to raczej powstala. Okladka odstrasza, ale totalnie warto przeczytac! Duzo ciekawych informacji, ktore zaskakuja. Bardzo sie ciesze, ze na nia natrafilam. Gdyby ktos nal wiecej tego typu prosze o rekomendacje.

Katherina87 | 2018-09-11

Niezliczone zdrady, romanse i mezalianse, biseksualizm, alkoholizm, zamiłowanie do hazardu i ekscentrycznych hobby czy raczej natręctw... Arogancja, ignorancja i snobizm. Dobijanie konających przodków. Współpraca z faszystami.

Przez setki lat pieczołowicie skrywane ponure sekrety wychodzą na światło dzienne. Gdyby brukowce istniały w XIX wieku, Wielka Brytania od dawna byłaby republiką.

Czy powszechnie lubiani William, Kate i ich dziecko uratują monarchię? Czy tron po Elżbiecie II przejmie jej syn Karol, zwany złośliwie Karolem III Ostatnim, czy ukochany wnuczek królowej? Czy poddani nadal zechcą płacić 62 pensy rocznie za przyjemność oglądania tej jedynej w swoim rodzaju opery mydlanej?

Autor postanowił zrobić trochę na złość Windsorom i opisać w jednym miejscu, to czego trzeba szukać w wielu mało znanych tomach literatury przedmiotu i dziesiątkach artykułów. Dlaczego? Trochę przez przypadek. Jak sam wspomina pisząc serię tekstów o kulisach monarchii do miesięcznika...

Alicja Kostrzak | 2018-08-27

Bardzo dobra, ponieważ intryguje. To książka, która daje złudzenie, iż czytelnik siedzi w szafie u rodziny królewskiej. Z jednej strony trochę plotek powodujących czasem wypieki na twarzy, a z drugiej historia rodu. Myślę, że to interesująca pozycja, ponieważ napisana w sposób lekki i żartobliwy, a poza tym, nawet jeśli momentami wydaje się zbyt wścibska, to rozświetla trochę historię królewskiego rodu, pokazując kim są Windsorowie, jak wyglądało ich życie kiedyś, a jak prezentuje się dziś.

Maja | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Czy tron po Elżbiecie II przejmie jej syn Karol, zwany złośliwie Karolem III Ostatnim, czy ukochany wnuczek królowej? Czy poddani nadal zechcą płacić 62 pensy rocznie za przyjemność oglądania tej jedynej w swoim rodzaju „opery mydlanej”? Autor tej książki odsłania tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej. Wspomina między innymi o Edwardzie VIII, który zrezygnował z korony w imię miłości i księżnej Dianie. Zastanawia się nad tym, czy William i Kate sprawią, że monarchia będzie nadal lubiana przez poddanych.

Ta książka powstała niedługo przed narodzinami księcia George'a, więc ani o nim, ani o jego rodzeństwie w niej nie przeczytacie, miejcie to na uwadze.

Nie miałam w stosunku do tej publikacji zbyt dużych oczekiwań. Przeczytałam już tyle książek na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, że nie wiedziałam, czy cokolwiek mnie zaskoczy i powiem, że właściwie tylko o Wallis Simpson nie słyszałam tego, co powiedział autor. Nieco mnie to zaszokowało, ale czy to jest prawda? Trudno...

jardian | 2018-07-13

Jestem prawdziwym maniakiem Windsorów i książkę przeczytałem w ciągu jednego popołudnia. Książka została skonstruowana tak, by nam się ją dobrze czytało.

Marek Rybarczyk był korespondentem TVP w Wielkiej Brytanii. Ale książka ta miesza obiektywizm z ploteczkami. Mam do niej zastrzeżenia: wydaje mi się, że Autor pisze nieco pod publiczkę. Mamy więc obok rzetelnych dziennikarskich faktów różne plotki, zwłaszcza te o ekscesach seksualnych Windsorów.

Mamy dywagacje na temat księcia Karola - najdłuższego bezrobotnego w historii dynastii, czekającego na swoją kolej. Doczeka się czy się nie doczeka? Dywaguje Autor. Być może to William przejmie koronę ?

Niemniej, książka jest takim misz-maszem: obok rzetelnych dziennikarskich informacji są rzeczy pikantne. Ale fakt, czyta się ją bardzo szybko. Jak wspomniałem, połknąłem ją w jeden dzień.

Gorąco zachęcam do lektury, Autor bowiem zrobił wszystko, by wpuścić nas za kotary szczelnie osłaniające brytyjską monarchię. Polecam !

apococzytasz | 2018-06-29
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Nie oczekiwałam fajerwerków. Na fali serialu "Korona" sięgnęłam po tę książkę i dostałam dokładnie to, co przypuszczałam. Nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale po pierwsze, sięgając po taki tytuł, nie można powiedzieć, że zawodzi ona poziomem. W mojej ocenie daje ona dokładnie to, o czym krzyczy okładka, a poza tym czasami każdy z nas poszukuje lżejszej rozrywki. Ja ją tu znalazłam. I za to dziękuję.

Goldie | 2018-06-28
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Jak chyba każda z książek o "tajemnicach" - ciężko stwierdzić, co z tego jest prawdą a co jedynie domysłami. Ale nie przeczę, że czytało się świetnie i wciągało zdecydowanie! A że i temat dla nas trochę egzotyczny, bo obecnie sporo się wie o najmłodszych z rodziny królewskiej, ale o ich poprzednikach już mniej, więc i nieznanych ciekawostek wiele. Jest też trochę zdjęć, które pozwalają przypomnieć sobie, o którą osobę chodzi i jak wyglądała. W każdym razie po przeczytaniu tej książki na Edwarda VIII i panią Wallis będę już teraz inaczej zawsze patrzyła ;). No i że królowa Elżbieta II nie lubi kotów! Jednakże królowie nie-królowie - problemy mają takie same jak my.

Vemona | 2018-06-13
Na półkach: Przeczytane, Mam, Ebooki
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Typowy zestaw plotek, co nieco teorii spiskowych, doszukiwanie się "trupów w szafie" i brak logiki.
Na jednej stronie Wallis Simpson opisywana jest jako hermafrodyta, która nie pozwalała się dotykać żadnemu ze swoich mężów, po kilku kolejnych - dostaje od niemieckiego posła bukiety za spędzane z nią noce. To co w czasie tych nocy - grali w brydża z dziadkiem?
Wszystko w podobnym duchu, zdecydowanie nie jest to ciekawe i warte czytania.

Lupetitka6 | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Trochę jakbym Pudelka czytała. ..

Nobliszka | 2018-02-22

Ot takie sobie rewelacje z serii „wielki świat, stołu blat”. Wieści z pogranicza plotki i faktu, niczego nie udowodniono ale nie jest to niemożliwe a policzki płoną. Więc jeśli chcesz poprzebywać chwilę z Royalsami i pogrzać się w ich blasku, zapraszam. Zabawa jest niezła ale ja osobiście nie brałabym jej zbyt poważnie.