Krytyczny moment

Okładka książki Krytyczny moment David Baldacci
Okładka książki Krytyczny moment
David Baldacci Wydawnictwo: Albatros Cykl: Michelle Maxwell i Sean King (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Michelle Maxwell i Sean King (tom 1)
Split Second
Albatros
2004-01-01
2004-01-01
Piotr Jankowski
agent zamach porwanie zagadka

Sean King miał ochraniać kandydata na prezydenta USA, niestety w krytycznym momencie coś rozprasza jego uwagę i polityk ginie od kuli zamachowca. 8 lat później Michelle Maxwell ochrania Johna Bruno, który zostaje porwany. Czy te sprawy coś łączy?
Świetny początek serii! Polecam!

Świetny początek serii! Polecam!

Słuchałam tę książkę w audiobooku pod innym tytułem: „Ułamek Sekundy”.
Czytał (b. dobrze) Mariusz Siudziński.
Akcja wartka, pomysł nietypowy, ale trochę przekombinowany – według zasady, że na każdy pomysł znajdzie się wariat, który na taki pomysł wpadnie. I jeszcze znajdzie wspólników, bo potrafi inteligentnie manipulować ludźmi.
Jeden moment, chwila nieuwagi, a może zaważyć na całym dalszym życiu. Drobny błąd/nieuwaga i kariera ulega w gruzach. To nie jest sprawiedliwe. Dwóch świetnych fachowców w odstępie 8-iu lat znalazło się w podobnej sytuacji. Ale podobieństwo sytuacji w której popełnili błąd – połączyła ich w zespół. Razem zaczęli szukać człowieka stojącego za morderstwem kandydata na prezydenta oraz za porwaniem innego kandydata 8 lat później. Ich koncepcja, że może za tym stać ten sam człowiek okazała się prawdziwa. Ale kto jest tym człowiekiem, to dowiadujemy się na samym końcu, oczywiście.

Słuchałam tę książkę w audiobooku pod innym tytułem: „Ułamek Sekundy”.
Czytał (b. dobrze) Mariusz Siudziński.
Jeden moment, chwila nieuwagi, a może...

O tym, że o wiele lepiej pracuje się we dwoje niż samemu, dbając czasem o przyjemności, o niebezpieczeństwach wynikających z używania windy tudzież zaletach kamizelek kuloodpornych. Sympatyczny zakręcony kryminał na jeden wieczór.

Lubię prozę Baldacciego. Lubię jego bohaterów, historie jakie tworzy dla mnich autor. Kończąc ostatnie serie poszukiwałam nowej. Wybór padł na Michelle Maxwell i Seana Kinga. I tak po skończeniu książki, myślę, że to był całkiem dobry wybór.
Dwójka specjalnych agentów połączona swoimi porażkami zawodowymi oraz chęcią odnalezienia odpowiedzi na kilka pytań dotyczących zarówno przeszłości jak i współczesności postanawia połączyć siły i odkryć kilka wątków.
Samemu trzeba przekonać się czy sprostają temu zadaniu. Czytelnik jednak musi przygotować się na całkiem niezłą porcję zagadek, strzelanin, porwań, zawirowań, bójek i zwłok odrywanych w przedziwnych miejscach. Akcja, jak przystało na autora jest szybka, dynamiczna, nie daje czasu na odpoczynek. Tak więc bohaterowie te z nie mają go zbyt wiele.
Polubiłam bohaterów niemal od pierwszej strony. Młodzi atrakcyjni, oddani nie tylko swojej pracy, ale również swoim zasadom i przekonaniom, z silnym poczuciem obowiązku. Do tego idealnie do siebie pasujący.
Nie przepadam za wątkami politycznymi, ale Krytyczny moment przekazuje ja na tyle bezpiecznie i nie narzucająco, że książkę czyta się znakomicie. Gdyby czas pozwolił można byłoby przeczytać ją za jednym zamachem.
Nie ukrywam, że w pewnym momencie miałam przesyt informacyjny, chyba nawet się pogubiłam. Dobrze, że wszystko w odpowiednim czasie wskoczyło na swoje miejsce.
Wydaje mi się, że z tą dwójką bohaterów spotkam się jeszcze niejeden raz.
Polecam, uważam, że to znakomita pozycja na wakacje. Szybka, ciekawa i wciągająca. Czego chcieć więcej. Krytyczny monet to literatura znakomita na oderwanie od codzienności i poszukanie razem z bohaterami rozwiązania kilku wcale nie najłatwiejszych zagadek.

Dobry i wciągający kryminał zbudowany na politycznych podwalinach. Książka ma już trochę, lat i sięgnąłem po nią w ramach pandemicznej akcji czyszczenia półek w biblioteczce. Jeżeli szukacie czegoś w miarę prostego, łatwego i szybkiego w lekturze to warto sięgnąć po tę pozycję !

Rewelacja. Polecam!

Rewelacja. Polecam!

Dobrze napisany thriller Davida Baldacii (wbrew nazwisku, autora na wskroś amerykańskiego).

Niby wszystko w tej powieści jest, jak należy: szybka, zajmująca akcja, zbrodnia i zagadka z pogranicza polityki i historii kryminalnych. Jest wreszcie wyrazisty bohater, a nawet dwoje bohaterów, bo tą książką Baldacci rozpoczął cykl sensacyjny, w ktorym powołał do życia Seana Kinga i jego współpracowniczkę Michelle Maxwell. Bohaterowie są byłymi agentami Secrete Service, służby chroniącej prezydenta USA i najważniejszych VIPów w USA i są, oczywiście, bardzo amerykańscy tj. wysportowani, umięśnieni i dobrze wykształceni, to ostatnie oznacza w realiach autora zakończenie prowincjnalnego uniwersytetu.

Zagadka kryminalna jest wielopiętrowa, wystarczająco zagmatwana, a książka wystarczająco gruba, aby ją zabrać np. na wakacje.

Jednym słowem - do czytania, jako tzw. wypełniacz czy pożeracz czasu, się nada.

Tylko jedna myśl mnie nie opuszcza: W całej historii USA nie było nawet połowy tej liczby prezydentów i pretendentów na to stanowisko, jakich wymordowano na kartach niezliczonych powieści, a liczba agentów Secret Service na kartach tychże powieści zbliża sie do liczebności chińskiej armii.

Naprawdę nie stać autorów na coś oryginalniejeszego?

Świetna książka. Dziwię się, że tak późno trafiłam na tego autora. Wartką akcja, ciekawe postacie, czyta się szybko a wciąga jak wir. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje.

Dziada z babą brakowało w tej książce :) Lubię tego autora, ale to było wszystko przekombinowane.

To moja pierwsza przygoda z tym autorem i uważam ją za udaną. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje, choć po tej muszę trochę odsapnąć, bo ilość wątków, jakie się tutaj przeplatały i poszlak przyprawiały czasem o zawrót głowy. "Można się pogubić" to mało powiedziane. Jest to kawał przyzwoitej sensacji, choć na pewno nie mocnej. Sporo błądzenia w kółko, rozmów, domysłów... Choć trudno się czepiać, bo to tak naprawdę jedno wielkie wielowątkowe śledztwo. W którymś momencie mocno ucierpiała na tym dynamika, ale końcówka zdecydowanie z tych mniej przewidywalnych.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • David Baldacci

Dodaj cytat z książki Krytyczny moment