Onde estas?

Wydawnictwo: Mimochodem
Onde estas?
literatura piękna
thepennywise

Onde estas? (po portugalsku ‘gdzie jesteś ?’) to historia na poły romantyczna, na poły detektywistyczna, zanurzona w onirycznym i poetyckim klimacie niezwykłego miasta. Narrator, i zarazem jeden z bohaterów tej opowieści, stara się rozwikłać pojawiające się na jego drodze zagadki związane z miastem, w którym studiuje. Jego śledztwu, którego głównymi tropami będą mapy, niecodzienne zjawiska atmosferyczne, rozkład jazdy miejskiej komunikacji i tajemnicza dziewczyna, będzie przyglądał się nie tylko czytelnik, ale przede wszystkim dwa miasta z przeciwległych krańców Europy.

źródło opisu: http://www.mimochodem.com.pl/index.php/oferta/onde-estas

źródło okładki: http://www.mimochodem.com.pl/images/stories/Onde_estas.png

Kila Mo-ka | 2017-12-19
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Skusiło mnie połączenie Lublina i Lizbony, dziwna edycja tekstu i opis o oniryzm opowiadania, ale... Trochę na siłę zaplątane, cała fabuła mogłaby być okrojona do 1/3 książki, reszta to porównania; mnóstwo metafor baaardzo odrywających od treści, niewiele wnoszących. Jak dla mnie, prostego człowieka ;)