Kiedy można umrzeć?

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
When Is It Right to Die?
poradniki
scarabas

Współczesna medycyna pomaga utrzymać się przy życiu wielu osobom, choć czasem nie znajduje sposobu, aby je wyleczyć. Pojawia się wiele pytań i problemów życiowych: Kiedy można umrzeć? Czy mogę odebrać sobie życie?

Posłuchaj, co mówi Joni, od wielu lat przykuta do wózka inwalidzkiego po nieudanym skoku do wody.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lolek90 | 2014-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Czy macie czasami myśli samobójcze? Czy macie takie dni, podczas których chcielibyście już nie żyć? Czy macie nawroty depresji? A może w Waszej rodzinie pojawił się ktoś, kto cierpi na nieuleczalną chorobę i żąda eutanazji? W takim razie koniecznie musicie przeczytać książkę Joni Eareckson Tady – „Kiedy można umrzeć”. Nie jest to moralny podręcznik mający powstrzymać Cię przed ostatecznym krokiem. To książka, która ma Ci uświadomić, że każde życie, nawet to najbardziej na pozór beznadziejne i bezwartościowe, jest tak samo ważne.
Joni miała szczęśliwe dzieciństwo, do czasu, kiedy w wieku kilkunastu lat skoczyła na główkę do za płytkiej wody i złamała sobie kręgosłup na odcinku szyjnym. Od tego czasu jest całkowicie sparaliżowana i zdana na łaskę innych. Pozornie powinna się załamać. Jednak po pierwszym szoku i odrętwieniu przyszło coś innego – apetyt na życie i na to, aby z niego czerpać całymi garściami. Co więcej, dzięki swojemu podejściu do życia, pomaga też innym znaleźć jego...