Gra

Cykl: Magiczne drzewo (tom 5)
Wydawnictwo: Znak emotikon
9788324019595
Ag2S

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Prowadzi ich skorpion zdrajca. Kuki i przyjaciele zostają porwani do podziemnej twierdzy klona. Muszą pokonać olbrzymie roboty, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać.
Przygodowa powieść o szybkim tempie i zaskakujących pomysłach. A także o pechu, szczęściu i przyjaźni…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Arek Gruszczyński | 2019-09-17
Przeczytana: 15 września 2019

Bardzo dobra kontynuacja przygód czwórki przyjaciół: Kukiego, Gabi, Blubka i Budynia. Po raz drugi muszą się zmierzyć z groźnym Ikukiem, który namierzył kolejny magiczny przedmiot, magiczną kostkę. Jej czary są nieprzewidywalne ponieważ kostka ma na swoich bokach tylko jedynki i szóstki. Jeśli wypowiesz życzenie i wypadnie szóstka, będziesz miał szczęście. Jeśli wypadnie jedynka... no cóż, lepiej zacznij uciekać ;)

Od IV tomu - Pojedynek - dostajemy porcję przygód, które - choć nadal zabawne - stają się coraz bardziej niebezpieczne. V tom, niejako kontynuacja tej historii jest już jednak bardziej mroczny. Przeciwnikiem jest nadal Ikuk, złe odbicie (klon) Kukiego, który jeszcze bardziej zatracił się w swoim pragnieniu do czynienia chaosu na świecie.
Całość sprawia, że przestaje to już być książka dla młodszych odbiorców, a opowieść nie jest już tak zabawna jak poprzednie tomy.
Gra, to historia przeznaczona dla starszych dzieciaków od 7, może 8 lat w górę. Chyba za ten brak zabawy i...

olkaavokado | 2019-08-07
Na półkach: Teraz czytam

Bardzo fajna książka, uwaga wciąga

Agacha | 2019-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Książka ma wiele zalet. Szybka akcja, humor i elementy wychowawcze. Dla mnie ma też taką, że córka zaczęła czytać i nie chciała zrobić przerwy, nawet na sen.

Szarlotka | 2019-01-07
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Pomysłowa książka napisana przez znanego (pewnie wielu osobom) Pana Andrzeja Maleszki. Napisał on bardzo przyjazne dla wszystkich książki. Jedną z nich jest właśnie GRA. W niektórych momentach zabawna w innych trzymająca napięcie. Opowiada o grupie dzieci które są w posiadaniu magicznego przedmiotu-kostki do gry. Wykonują wiele czarów, ale czy będą one takie potrzebne? Czy dzieci pokonają Ikuka i pogodzą się z Korto?
Bardzo fajna książka,
polecam (jak zwykle):Szarlotka.

Juliusz | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ciekawa w sam raz na deszczowe noce

Nata | 2018-11-19
Przeczytana: październik 2018

Dobrze, że mam córkę, która lubi czytać, a właściwie która lubi, żeby jej czytać bo sama nie sięgnęłabym po kolejne z rzędu przygody Kukiego. Tak u nas Kuki rządzi.

W piątym tomie „Gra” powraca Klon, który robi wszystko żeby zniszczyć życie Kukiego podszywając się pod niego i dokonując przestępstw na jego konto. Gra o normalne życie Kukiego rozpoczyna się od nowa. Pojawiają się też nowe magiczne przedmioty: kostka do gry, która nie raz uprzykrzy życie dzieciom oraz nowi bohaterowie: pomocnicy klona a wśród nich skorpion Corto, który będzie miał do odegrania znaczącą rolę. Czy dobrą to się okaże. Jest niebezpiecznie ale niezwykle interesująco.

A dla mnie istotny jest fakt, że córka woli zanurzyć się w świat A. Maleszki niż obejrzeć bajkę w telewizji.

Sara | 2018-09-03

Bardzo fajna książka. Do przeczytania jej zachęciła mnie moda na książki "Magiczne drzewo" oraz przeczytane wcześniej "Czerwone krzesło".

ulumul | 2018-08-30
Przeczytana: 26 lipca 2017

Długa fajna kśiążka.

Franek | 2018-04-10
Przeczytana: 08 marca 2018

Dzieci (Kuki,Blubek i Gabi) z psem Budyniem wyjechali w Góry Czarne żeby walczyć
z złym klonem Kukiego. Mieli magiczną kostkę która przynosiła pecha albo szczęście.Pomagał im robot-skorpion o imieniu Korto.

adam | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Książka opowiada o chłopcu Kukim ,który posiada magiczną moc kostki.Ma 3 przyjaciół:14-letniego Blubka,dziewczynkę Gabi oraz gadającego psa Budynia.

Moim zdaniem bardzo fajna i polecam przeczytać.