Skarb Atlantów

Cykl: Kroniki Archeo (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Isadora

Tajemnica! Antyczne skarby! Sensacja! Słońce, złoty piasek i szmaragdowe morze...Ach! Wakacje w Grecji są cudowne! Zaraz,zaraz, a skąd się wzięła tutaj starożytna gemma? Kim jest profesor Fleming? I dlaczego Mojra Roditi depcze bohaterom po piętach? Rodzeństwo Ostrowskich po raz kolejny wyrusza na poszukiwanie skarbów. Nie zabraknie oczywiście Gardnerów i panny Ofelii. Pojawi się też ktoś...

Tajemnica! Antyczne skarby! Sensacja!

Słońce, złoty piasek i szmaragdowe morze...Ach! Wakacje w Grecji są cudowne! Zaraz,zaraz, a skąd się wzięła tutaj starożytna gemma? Kim jest profesor Fleming? I dlaczego Mojra Roditi depcze bohaterom po piętach? Rodzeństwo Ostrowskich po raz kolejny wyrusza na poszukiwanie skarbów. Nie zabraknie oczywiście Gardnerów i panny Ofelii. Pojawi się też ktoś niespodziewany, kto potrafi przetłumaczyć słowa Spyrosa Dimitriosa i tym samym porusza lawinę zdarzeń...
[...] pamięta starą opowieść przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Mówi, że przed tysiącami lat mieszkańcy Santorini ukryli na Krecie pewien skarb. Podobno był to [...] posąg Posejdona ze świątyni na Atlantydzie.

Skarb Atlantów to kolejny tom przygodowej serii Kroniki Archeo. Wartka akcja, legendy, które okazują się prawdą, przyjaciele, na których zawsze można liczyć i mnóstwo humoru - oto książka, na którą czekaliście.

Ilustracje: Jacek Pasternak.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2011

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

allison | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

W serii tej rozczytuje się moja dwunastoletnia chrześniaczka, więc postanowiłam sprawdzić, co tak bardzo ją fascynuje. Zaczęłam przeglądać "Skarb Atlantów" od niechcenia, podziwiając szatę edytorską, piękne, kolorowe ilustracje i pomysłowe umieszczenie wielu ciekawostek dotyczących przeszłości Krety, greckiej mitologii i odkryć archeologicznych.
Nawet nie zauważyłam, kiedy zaczęłam czytać... A gdy już zaczęłam, to musiałam skończyć, bo akcja wciągnęła mnie na dobre. Mimo iż, jako dorosła czytelniczka, miałam świadomość, że wszystko musi dobrze się skończyć, śledziłam perypetie małych bohaterów z niesłabnącym zainteresowaniem:).

Jest w tej powieści wszystko, co może pochłonąć bez reszty młodego odbiorcę: wartka akcja, pełna tajemnic i niebezpiecznych przygód, sporo komicznych sytuacji, inteligentny humor (bez wulgaryzmów!), przyciągające uwagę ilustracje, strony stylizowane na ręcznie prowadzoną kronikę... Jest też mnóstwo ciekawostek podanych w przystępny sposób, bez silenia się...

Weronika | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

"-Moje książki!-jęknęła.I wałki do włosów!Co ja bez nich pocznę!Ach!"

"Skarb Atlantów" to już drugi tom z serii Kroniki Archeo. Dzięki,fantastycznej fabule,ciekawym bohaterom i nagłym zwrotom akcji tę książkę bardzo szybko się czyta.Na dodatek jeśli ktoś jest zmęczony po ciężkim tygodniu i chcę się zrelaksować przy dobrej lekturze to powinien właśnie wybrać ten egzemplarz.Dzięki mapom znajdującym się w wewnątrz książki możemy śledzić wędrówkę przyjaciół.Na dodatek obrazki zawarte w środku pomagają naszej wyobraźni przedstawić całą fabułę.Duży plus za wyjaśnienia niektórych starożytnych pojęć czy osób na marginesach.To jest bardzo przydatne i pozwala poszerzyć swoją wiedzę historyczną.Kolejny plus jest za nieziemskie okładki,które mnie powaliły.Jeszcze nigdy nie spotkałam się z serią,która miałaby takie szaty graficzne.

Tym razem piątka bohaterów wybrała się do Grecji,by odpocząć po ostatniej podróży i przygodzie w Egipcie.Wszyscy są bardzo zadowoleni ,a najbardziej panna...

Isadora | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Oto druga - po "Tajemnicy klejnotu Nefertiti" - część serii "Kronik archeo" zatytułowana "Skarb Atlantów".
Tym razem akcja przenosi się do słonecznej Grecji, gdzie znani nam już młodzi bohaterowie: Bartek i Ania Ostrowscy oraz Mary Jane, Martin i Jim Gardnerowie spędzają wraz z rodzicami - archeologami oraz niezastąpioną panną Ofelią letnie wakacje.
Stronice tytułowej kroniki ponownie stają się świadectwem niezwykłej przygody, która być może doprowadzi do rozwiązania jednej ze starożytnych zagadek do dziś rozpalających wyobraźnię i rozbudzających emocje ludzi z całego świata - odkrycia legendarnego skarbu Atlantów.
Podczas beztroskiej zabawy na złocistej plaży nieopodal tajemniczych antycznych ruin, Bartek przypadkiem natyka się na niewielki przedmiot pokryty wulkanicznym pyłem. Po oględzinach okazuje się, że jest to starożytna gemma ozdobiona wypukłym reliefem i opatrzona sekretnym napisem.
Podekscytowane dzieci postanawiają rozwiązać zagadkę niezwykłego znaleziska; dzięki nowo...

Irmina | 2014-07-17

Pierwsza część cyklu średnio mi się podobała, jednak postanowiłam sięgnąć po kolejną. Niestety jej nie dokończyłam, bo przygody bohaterów mnie nnudziły i nie odczuwałam żadnego zainteresowania ich dalszymi losami.

Kasia | 2012-03-12
Przeczytana: 11 marca 2012

Czas na kolejną przygodę z bohaterami cyklu "Kroniki Archeo" autorstwa polskiej pisarki książek dla dzieci, Agnieszki Stelmaszyk. Drugi tom, zatytułowany Skarb Atlantów przeniesie nas tym razem do Grecji, gdzie piątka przyjaciół wpadnie na trop prowadzący do skarbu mieszkańców starożytnej Atlantydy.

Rodziny Ostrowskich i Gardnerów oraz opiekunka dzieci, panna Ofelia, spędzają wspólnie wakacje na jednej z greckich wysp. Pewnego dnia Bartek odnajduje niezwykły kamień z wyrytym na nim tajemniczym wzorem. Okazuje się, że to starożytna gemma, jedna z dwóch pieczęci prowadząca do legendarnego skarbu Atlantów. Początkowo dzieci traktują tę historię jak interesujący mit. Kiedy jednak dowiadują się, że na wyspę przybyli podejrzanie wyglądający ludzie podający się za archeologów, postanawiają działać. Wspólnie z nową grecką przyjaciółką, Klejto, muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, złamać tajne szyfry i wykazać się dużą odwagą i przezornością, by pokonać przestępców.

"Skarb...

xxgetuglyxx | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Według mnie pani Agnieszka Stelmaszczyk pisze bardzo dobre książki. Moim ulubionym bohaterem tej książki, a właściwie bohaterami tej książki są Ofelia Łyczko i Mary Jane. Ofelię lubię, bo miejscami jest śmieszna, a Mary Jane, bo lubi robić zdjęcia. Chciałabym mieć takie przygody.

sztuku | 2012-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Nie tak dawno miałam okazję zapoznać się z pierwszym tomem świetnej serii Kroniki Archeo. Pierwsza część bardzo mi się spodobała i wywarła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie dlatego szybko sięgnęłam po kontynuację. Czy był to dobry pomysł? Czy Agnieszka Stelmaszyk utrzymała wysoki poziom jaki to miał miejsce w poprzedniej części?

Bohaterowi, których mieliśmy okazję poznać czytając pierwszy tom Kronik Archeo letnie wakacje spędzają w Grecji. Bartek i Ania Ostrowscy oraz Mary Jane, Martin i Jim Gardnerowie to piątka przyjaciół, która uwielbia przygody. Jednak będąc w słonecznej Grecji nic nie zapowiada ciekawych przeżyć i zagadek do rozwiązania. Pewnego dnia podczas beztroskiej zabawy Bartek odnajduje tajemniczy przedmiot pokryty pyłem wulkanicznych. Jak się później okazuje jest to gemma czyli jedna z dwóch starożytnych pieczęci prowadząca do skarbu Atlantów. Piątka zafascynowanych dzieciaków postanawia zacząć poszukiwania legendarnego skarbu - dodatkową zachętą dla nich było to,...

OlaMol | 2014-08-22
Przeczytana: 2013 rok

Ciekawa opowieść rodzeństwa. Wakacje w Grecji to niezwykłe wakacje na pewno nie z nimi. Jak to odkrywa się skarby dowiedz się w tej książce.

czytadela200 | 2014-02-22

Wspaniała! Świetnie napisana, może się pochwalić zaskakującą, brawurową akcją. Poza tym zawsze chciałam zobaczyć Grecję :)

marem | 2014-05-11
Przeczytana: 10 maja 2014

Kroniki Archeo czytam na wyścigi z mioim 10-latkiem. Mnie się bardzo podobaja, a już dla dzieci to rewelacja.