Tajemnica Klejnotu Nefertiti

Cykl: Kroniki Archeo (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ag2S

Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu?

Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze…

„Klejnot Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców…

Wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem!

Ilustracje: Jacek Pasternak.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Monika | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książka pani Agnieszki jest adresowana do starszych dzieci i młodzieży, jednak nawet ja przeczytałam ją z przyjemnością. Lubię, gdy autor zna się na temacie, o którym pisze. Egipt, jego starożytne skarby i współczesne realia najwyraźniej nie są obce pani Agnieszce.
Dodatkowy plus za cudowne ilustracje!

Weronika | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

EGIPT,PODRÓŻ,GROBOWIEC,TAJEMNICA,ZAGADKA,KRADZIEŻ,NIEBEZPIECZEŃSTWO I DUŻO WSPOMNIEŃ.

"Tajemnice klejnotu Nefertiti" to pierwszy tom mojej ulubionej od niedawna serii Kroniki Archeo. Agnieszka Stelmasztyk stworzyła niesamowitą historię.Świetnie wykreowała bohaterów.Jej książki ,aż chce się czytać.Są napisane prostym językiem.Szybko się czyta.Już pierwszy rozdział strasznie wciąga czytelnika.W tej serii jest wszystko co lubię.Podróże,zagadki,wyprawy i trochę historii.Jestem bardzo zadowolona,że mogłam przeczytać od samego początku te serie.Tak jak myślałam wyjaśniły się niektóre sprawy,które mnie ciekawiły w trzecim tomie.Żałuje ,że wcześniej nie zauważyłam tych książek.

Ania i Bartek to rodzeństwo,które uwielbia historię oraz zagadki.Niedawno ich rodzice musieli wyjechać na bardzo ważne spotkanie.Opiekuje się nimi pani Ofelia,która zawsze im sprawdza czy mają czyste uszy.Gdy dzieci wychodzą ze szkoły widzą swojego wujka Ryszarda,który mówiły im,że lecą do Egiptu na...

eMka_Bezunia | 2017-06-17
Na półkach: Przeczytane, O koteckach
Przeczytana: czerwiec 2017

O przygodach rezolutnych dzieciaków, które poszukując skarbu, oczywiście pakują się w kłopoty…. Fajna, lekka i szybko się czyta… ;-)

Avenix | 2010-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2010

Wybierając się do Empika, nie planowałem, że wrócę z książką, napisaną przez polską autorkę Agnieszkę Stelmaszyk. Z początku rozglądałem się, za lekturą, którą wybrałem wcześniej ale tytuł i bardzo ciekawa okładka przyciągnęły mnie a po przeczytaniu opisu, już wiedziałem, co chcę kupić.

"Tajemnicę Klejnotu Nefertiti" przeczytałem praktycznie w jeden wieczór. Gdy usiadłem i zacząłem poznawać historie rodzeństwa, Ani i Bartka, wprost nie mogłem się oderwać. Dużą odmianą było dla mnie to, że bohaterowie byli polakami i często wspominali o naszym kraju, ponieważ zazwyczaj czytam książki zagranicznych pisarzy, gdzie zdecydowanie nie znajdzie się polskich imion czy odniesień do Polski i jej kultury.

Jedynym minusem książki było to, że wciąż pojawiały się obrazki przedstawiające bohaterów. Nie mam nic przeciwko marginesom z dodatkowymi informacjami i przypisami (które zresztą były dość przydatne) ale nie lubię, gdy ktoś z góry narzuca mi wygląd bohaterów, wolę sam wyobrażać sobie...

Klakier | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Z książką po raz pierwszy zetknąłem się na LubimyCzytac.pl, i przyznam szczerze od razu mnie zaciekawiła. Ku mojej wielkiej radości po niedługim czasie nadarzyła się okazja na "wyprawę" do Empiku. Kiedy wkroczyłem do sklepu, nie namyślając się długo, poprosiłem o "Kroniki Archeo". Właśnie zbliżały się moje imieniny, więc (co tylko spotęgowało moja radość) moja mama zaproponowała, iż kupi mi tę książkę na tę okazję.

I mówiąc szczerze, ani trochę się nie zawiodłem.
Książka jest wspaniała! I naprawdę "wydarzenia potoczyły się lawinowo".
Artykuł, Kair, grobowiec, mapa; ledwo zdążyłem nadążyć nad tak wartką akcją. Książka napisana prostym, zabawnym językiem jest jak dla mnie idealna. Bohaterowie są jakby z życia wzięci, pomysłowi, ciekawi świata pragnący przygód, zresztą kto taki nie jest? Według mnie Bartek i Ania to bardzo fajne rodzeństwo, każde z nich ma własne zainteresowania, które chętnie rozwija. Gdyby nie panna Ofelia, która niezmordowanie dąży do tego, aby każde z dzieci...

Priada | 2017-10-03
Przeczytana: 10 lipca 2017

Taka bajeczka dla dzieci z podstawówki, ale nie powiem wciągnęła mnie. Jednak już raczej nie ten przedział wiekowy, ale jeżeli macie dzieci w odpowiednim właśnie wieku to polecam.
Znajdzie się wiele do odkrycia dla takich małych miłośników przygód.

| 2017-04-16
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

O ile na początku męczyłam się z "Tajemnicą...", o tyle później książka rozkręciła się i bardzo mnie wciągnęła. Piękne ilustracje i oszczędny, staranny język przypadły mi do gustu. Rzeczy, do których mam zastrzeżenie, to sceny akcji, które mogłyby zostać napisane w lepszy sposób (spotęgowanie napięcia jednym zdaniem to naprawdę trudna sztuka!), nieścisłości oraz postaci fantastyczne, ratujące bohaterów przed niebezpieczeństwem.

Niestety, nie przepadam za przygodówkami, więc raczej nie sięgnę po następne tomy.

Isadora | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Mam dzisiaj wyjątkowo interesującą propozycję dla młodych miłośników tajemnic starożytnego Egiptu,karkołomnych przygód,których nie powstydziłby się Indiana Jones i intrygujących zagadek na miarę Sherlocka Holmesa.
Akcja powieści koncentruje się wokół przygód piątki przyjaciół - Ani i Bartka Ostrowskich,dzieci pary polskich archeologów oraz Mary Jane,Jima i Martina Gardnerów,niesfornych pociech angielskiego egiptologa i konserwatorki zabytków.
Dzieci przypadkowo natrafiają w gazecie na artykuł informujący o tym,że w egipskim mieście Amarna odkryto nowy grobowiec.Niestety,tożsamość jego właściciela pozostaje tajemnicą,podobnie jak i rabusiów,którzy ogołocili komorę grobową z bezcennych skarbów.
Zaintrygowane dzieci udają się w podróż do Egiptu,gdzie ich rodzice zostają zaangażowani do prac wykopaliskowych ; postanawiają na własną rękę rozwikłać zagadkę zaginionych skarbów.Niestety,nie są jedynymi,którzy pragną odnaleźć starożytne drogocenności.
W Amarnie zaroiło się bowiem nagle od...

Justyna | 2017-11-21
Przeczytana: październik 2017

Wiem, że zawsze dodawałam również zdjęcie książki, natomiast zapomniałam je zrobić, a teraz książka już leży w bibliotece albo w rękach któregoś z moich uczniów. Jest to pierwsza część serii Kronik Archeo, na którą przypadkiem się natknęłam buszując w odmętach półek z książkami. Nie spodziewałam się iż książka dla dzieci tak mnie pochłonie, a jednak stało się. Pokochałam tą serię. Obecnie jestem już przy 5 części a autorka nie przestaje mnie zadziwiać w swych historycznych, archeologicznych i mitologicznych odniesieniach. Dodatkowym ogromnym plusem są przepiękne rysunki oraz odniesienia do notatek dzieci w swoich kronikach.

W pierwszej części autorka posłużyła się legendą o tajemniczym klejnocie Nefertiti- władczyni Egiptu. Aż czuć te gorące piaski pustyni, ogromne piramidy kryjące niejeden sekret faraonów. Ania i Bartek to rodzeństwo,które uwielbia historię oraz zagadki.Niedawno ich rodzice musieli wyjechać na bardzo ważne spotkanie. W każdej części opiekuje się nimi pani...

Ima | 2016-08-12
Przeczytana: czerwiec 2014

Tajemnice Klejnotu Nefertiti jest 1 częścią cyklu Kroniki Archeo, które otwiera przed nami niezmierzone podróże zaczynając od spokojnego hotelu do starych grobowców, niebezpiecznych pustyń oraz zapierających dech przygód.
Główni bohaterowie: Ania i jej starszy brat Bartek oraz ich przyjaciele z Anglii Mary Jane, Jim, Martin Gardnerowie przeżywają wspólnie serię niesamowitych przygód w Egipcie.
Z wszystkich bohaterów najbardziej polubiłam Mary Jane za zadziorny charakter i cięty język, chociaż czasami miałam wrażenie, że za bardzo karci swoich braci, ale w końcu trudno się postawić się na miejscu starszej siostry.
Przyjemnie czytało się kartkę za kartką i w żadnej chwili nie znudziłam się fabułą.
Polecam wszystkim miłośnikom podróży i nie tylko.