Tajemnica Klejnotu Nefertiti

Cykl: Kroniki Archeo (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ag2S

Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu?

Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze…

„Klejnot Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców…

Wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem!

Ilustracje: Jacek Pasternak.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Monika | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książka pani Agnieszki jest adresowana do starszych dzieci i młodzieży, jednak nawet ja przeczytałam ją z przyjemnością. Lubię, gdy autor zna się na temacie, o którym pisze. Egipt, jego starożytne skarby i współczesne realia najwyraźniej nie są obce pani Agnieszce.
Dodatkowy plus za cudowne ilustracje!

Weronika | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

EGIPT,PODRÓŻ,GROBOWIEC,TAJEMNICA,ZAGADKA,KRADZIEŻ,NIEBEZPIECZEŃSTWO I DUŻO WSPOMNIEŃ.

"Tajemnice klejnotu Nefertiti" to pierwszy tom mojej ulubionej od niedawna serii Kroniki Archeo. Agnieszka Stelmasztyk stworzyła niesamowitą historię.Świetnie wykreowała bohaterów.Jej książki ,aż chce się czytać.Są napisane prostym językiem.Szybko się czyta.Już pierwszy rozdział strasznie wciąga czytelnika.W tej serii jest wszystko co lubię.Podróże,zagadki,wyprawy i trochę historii.Jestem bardzo zadowolona,że mogłam przeczytać od samego początku te serie.Tak jak myślałam wyjaśniły się niektóre sprawy,które mnie ciekawiły w trzecim tomie.Żałuje ,że wcześniej nie zauważyłam tych książek.

Ania i Bartek to rodzeństwo,które uwielbia historię oraz zagadki.Niedawno ich rodzice musieli wyjechać na bardzo ważne spotkanie.Opiekuje się nimi pani Ofelia,która zawsze im sprawdza czy mają czyste uszy.Gdy dzieci wychodzą ze szkoły widzą swojego wujka Ryszarda,który mówiły im,że lecą do Egiptu na...

Avenix | 2010-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2010

Wybierając się do Empika, nie planowałem, że wrócę z książką, napisaną przez polską autorkę Agnieszkę Stelmaszyk. Z początku rozglądałem się, za lekturą, którą wybrałem wcześniej ale tytuł i bardzo ciekawa okładka przyciągnęły mnie a po przeczytaniu opisu, już wiedziałem, co chcę kupić.

"Tajemnicę Klejnotu Nefertiti" przeczytałem praktycznie w jeden wieczór. Gdy usiadłem i zacząłem poznawać historie rodzeństwa, Ani i Bartka, wprost nie mogłem się oderwać. Dużą odmianą było dla mnie to, że bohaterowie byli polakami i często wspominali o naszym kraju, ponieważ zazwyczaj czytam książki zagranicznych pisarzy, gdzie zdecydowanie nie znajdzie się polskich imion czy odniesień do Polski i jej kultury.

Jedynym minusem książki było to, że wciąż pojawiały się obrazki przedstawiające bohaterów. Nie mam nic przeciwko marginesom z dodatkowymi informacjami i przypisami (które zresztą były dość przydatne) ale nie lubię, gdy ktoś z góry narzuca mi wygląd bohaterów, wolę sam wyobrażać sobie...

Klakier | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Z książką po raz pierwszy zetknąłem się na LubimyCzytac.pl, i przyznam szczerze od razu mnie zaciekawiła. Ku mojej wielkiej radości po niedługim czasie nadarzyła się okazja na "wyprawę" do Empiku. Kiedy wkroczyłem do sklepu, nie namyślając się długo, poprosiłem o "Kroniki Archeo". Właśnie zbliżały się moje imieniny, więc (co tylko spotęgowało moja radość) moja mama zaproponowała, iż kupi mi tę książkę na tę okazję.

I mówiąc szczerze, ani trochę się nie zawiodłem.
Książka jest wspaniała! I naprawdę "wydarzenia potoczyły się lawinowo".
Artykuł, Kair, grobowiec, mapa; ledwo zdążyłem nadążyć nad tak wartką akcją. Książka napisana prostym, zabawnym językiem jest jak dla mnie idealna. Bohaterowie są jakby z życia wzięci, pomysłowi, ciekawi świata pragnący przygód, zresztą kto taki nie jest? Według mnie Bartek i Ania to bardzo fajne rodzeństwo, każde z nich ma własne zainteresowania, które chętnie rozwija. Gdyby nie panna Ofelia, która niezmordowanie dąży do tego, aby każde z dzieci...

Isadora | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Mam dzisiaj wyjątkowo interesującą propozycję dla młodych miłośników tajemnic starożytnego Egiptu,karkołomnych przygód,których nie powstydziłby się Indiana Jones i intrygujących zagadek na miarę Sherlocka Holmesa.
Akcja powieści koncentruje się wokół przygód piątki przyjaciół - Ani i Bartka Ostrowskich,dzieci pary polskich archeologów oraz Mary Jane,Jima i Martina Gardnerów,niesfornych pociech angielskiego egiptologa i konserwatorki zabytków.
Dzieci przypadkowo natrafiają w gazecie na artykuł informujący o tym,że w egipskim mieście Amarna odkryto nowy grobowiec.Niestety,tożsamość jego właściciela pozostaje tajemnicą,podobnie jak i rabusiów,którzy ogołocili komorę grobową z bezcennych skarbów.
Zaintrygowane dzieci udają się w podróż do Egiptu,gdzie ich rodzice zostają zaangażowani do prac wykopaliskowych ; postanawiają na własną rękę rozwikłać zagadkę zaginionych skarbów.Niestety,nie są jedynymi,którzy pragną odnaleźć starożytne drogocenności.
W Amarnie zaroiło się bowiem nagle od...

Kasia | 2012-03-11
Przeczytana: 10 marca 2012

Z dużą przyjemnością chciałabym przedstawić Wam "Tajemnicę klejnotu Nefertiti", pierwszy tom cyklu "Kroniki Archeo" pióra Agnieszki Stelmaszyk, autorki licznych książek dla dzieci. Wciągające przygody, wartka akcja i niezwykłe zagadki, a wszystko to w egzotycznej atmosferze egipskich piramid i grobowców. Obok tej książki po prostu nie można przejść obojętnie!

Głównymi bohaterami powieści są Ania i Bartek Ostrowscy oraz Mary Jane Gardnem i jej młodsi bracia-bliźniacy Martin i Jim. Dzieci poznały się dzięki rodzicom – wybitnym archeologom i wspólnie towarzyszą im w jednej z wypraw do Egiptu. Dzięki pomocy starszej pani, którą poznają w hotelu, wpadają na trop zaginionego grobowca i tajemniczego skarbu. Łatwy łup zwabia jednak groźnych przestępców, którzy nie cofną się przed niczym, by go zdobyć.

Akcja powieści toczy się niezwykle szybko. Jedna przygoda goni drugą, co nie pozwala czytelnikowi nawet na chwilę nudy. Przed dziećmi stają nowe wyzwania, które wymagają od nich nie tylko...

Ima | 2016-08-12
Przeczytana: czerwiec 2014

Tajemnice Klejnotu Nefertiti jest 1 częścią cyklu Kroniki Archeo, które otwiera przed nami niezmierzone podróże zaczynając od spokojnego hotelu do starych grobowców, niebezpiecznych pustyń oraz zapierających dech przygód.
Główni bohaterowie: Ania i jej starszy brat Bartek oraz ich przyjaciele z Anglii Mary Jane, Jim, Martin Gardnerowie przeżywają wspólnie serię niesamowitych przygód w Egipcie.
Z wszystkich bohaterów najbardziej polubiłam Mary Jane za zadziorny charakter i cięty język, chociaż czasami miałam wrażenie, że za bardzo karci swoich braci, ale w końcu trudno się postawić się na miejscu starszej siostry.
Przyjemnie czytało się kartkę za kartką i w żadnej chwili nie znudziłam się fabułą.
Polecam wszystkim miłośnikom podróży i nie tylko.

MissDelacour | 2014-02-08
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Pierwszą część tej sagi dostałam na gwiazdkę od Cioci. Bardzo się zdziwiłam ,ale już po pierwszej stronie wstrzymałam oddech . Książka nie dość ,że przepięknie napisana wzbudza również zainteresowanie ...ilustracjami. Tak to prawda - pan Jacek Pasternak , ilustrator - to był strzał w dziesiątkę ! Aż od samych ilustracji człowiekowi szczęka opada. Po przeczytaniu pierwszej części zażądałam od cioci kolejnej. I tak z każdą książką z tej serii . Ciocia aż wykupiła prenumeratę :) I na każde urodziny, imieniny , święta kolejna część trylogii czekała na mnie w szafie u Cioci ;) Pozdrawiam.

MerryM | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Świetna lektura dla nastolatków, starszych dzieciaków i rodziców, którzy lubią czytać wspólnie z dziećmi. Myślę, że to idealna pozycja, żeby zachęcić dzieciaki nie tylko do czytania, ale rozwijać w nich pasję do podróży, chęć zagłębiania się w historie, legendy i różne od naszych kultury. Napisana językiem przystępnym dla każdego, objaśnienia wyrażeń, których z wyjaśnieniem znaczenia mogą mieć problem rodzice i urocze ilustracje. Córka już nie może się doczekać, kiedy kupię jej kolejną część i coś czuję, że przeczytamy ją szybciej niż pierwszą. Polecam.

Irmina | 2014-06-05

Niby jest to książka dla dość młodych ludzi, jednak ja, będąc od niedawna osobą prawnie dorosłą, czytałam tę książkę z zaciekawieniem. Początkowo raziły mnie błędy interpunkcyjne. Później niektórzy bohaterowie. Później ilustracje, ponieważ twarze były źle dopasowane do reszty postaci (a momentami wręcz groteskowe). Jednak ogólnie rzecz biorąc, książka jest ciekawa, ma w sobie coś, co sprawia, że chce się dalej czytać, chce się wiedzieć, jak ta historia się skończy. Moja początkowa awersja spowodowała, że miałam zamiar nie wypożyczać kolejnych części, ale jak się dowiedziałam, że akcja będzie działa się w Grecji, to jednak się przekonałam. Poza tym Bartek... wspaniale wykreowana postać! Na uwagę zasługuje również Ania. No i chyba najważniejszą rzeczą, która przekonała mnie do przeczytania tej książki jest rzetelność i fakty będące gratką dla każdego historyka! :)

Łap pokemony i słuchaj audiobooków

Świat oszalał po raz kolejny. Jeśli widzicie ludzi na ulicy, w parkach, na cmentarzach, którzy chodzą patrząc intensywnie w ekran smartfona, kręcą się bez celu i co jakiś czas entuzjastycznie wykrzykują „gotcha!” - możecie być pewni, że grają w Pokémon Go. Co robić, aby nie mieć wrażenia kompletnie zmarnowanego czasu? Słuchać audiobooków!