Gra

Okładka książki Gra Andrzej Maleszka
Okładka książki Gra
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Magiczne drzewo (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczne drzewo (tom 5)
Znak emotikon
2013-10-07
2013-10-07
9788324019595
kostka do gry klon Maleszka Andrzej magiczne drzewo

Piąta część z serii o „Magicznym drzewie” wykorzystuje znane schematy, jednak tego właśnie spodziewają się dzieciaki. W tomie pt. „Pojedynek” Kuki walczył ze swoim klonem. Pomagali mu w tym przyjaciele. W „Grze” okazuje się, że Ikuk (klon Kukiego) nie zniknął po wypowiedzeniu życzenia. Wręcz odwrotnie, ma się świetnie i napada na centrum handlowe by zdobyć nowy magiczny przedmiot – kostkę do gry. Do pomocy ma dwa wielkie roboty i małego niepozornego mechanicznego skorpiona.
Jak zwykle i w tej części nie zabraknie wciągającej oraz wartkiej akcji. Bohaterowie muszą zmierzyć się ze złem, ale też wykazać sprytem i inteligencją. Nie zapomną również o współpracy. Dzięki temu, że doceniają siłę przyjaźni, jest im łatwiej. Samotnik Ikuk może liczyć jedynie na bezduszne roboty. Ale, czy kostka pomoże przyjaciołom w walce z klonem? A może okaże się tylko przeszkodą?
„Gra” jest tak dynamiczną powieścią, że dzieciom trudno się od niej oderwać. Przygoda goni przygodę, a bohaterowie co chwilę popadają w tarapaty. W tej części nie zabraknie komizmu, ale nie stanowi on aż tak ważnej części książki, jak choćby w pierwszych tomach. Teraz problemy są znacznie bardziej poważne, ale też i bohaterowie należą do bardziej doświadczonych.
Moje dzieci jak zwykle trudno było oderwać od tej historii. Ich ulubionym bohaterem jest gadający pies – Budyń. On najlepiej potrafi rozładować napiętą atmosferę. Na szczęście mimo walk z robotami, pojedynków, czy pościgów, dzieci nie nabawiły się koszmarów sennych. Wręcz odwrotnie – powieść pobudziła ich wyobraźnię, ponieważ same starały się znaleźć rozwiązania, które mogłyby ułatwić życie głównym bohaterom.

Kolejna część świetnych przygód za nami! Podobnie jak poprzednie części, była wciągająca, zaskakująca i ciekawa. Dzieci wciąż chętnie słuchają i nie nudzą im się Ci sami bohaterowie!
Wręcz przeciwnie, bardzo polubili Blubka, Kukiego i Gabi, a Budynia pokochali!

Wręcz przeciwnie, bardzo polubili Blubka, Kukiego i Gabi, a Budynia pokochali!

Kolejny tom niesamowitych przygód Kukiego, Gabi I blubka oraz gadającego psa Budynia. Tym razem autor zabiera bohaterów w podróż tropem stworzonych przez klona robotów Moradora i Małpy, aż na Górę Mgieł.
Młody czytelnik dostaje w tym tomie ogromna dawkę emocji, bo wyobraźnia autora najwyraźniej nie ma granic.
Oprócz niezwykłych przygód, mamy tu zawarte nieprzemijające wartości jak przyjaźń, lojalność czy zaufanie.
Kolorowe ilustracje są dodatkowym atutem książki.

Oprócz niezwykłych przygód, mamy tu zawarte nieprzemijające...

To już trzecia książka, którą pochłaniamy razem z dziećmi. Tym razem w sylwestrową noc Kuki wymyka się z domu i wypuszcza magiczne fajerwerki. To niestety kończy się zablokowaniem przez rodziców mocy czerwonego krzesła na na rok. I jak tu teraz odnaleźć klona, który zdemolował Galerię Globo? Dzieci mają cudowne umysły: planują podróż, organizują sprzęt do walki a do tego używają magicznej kostki, która potrafi przynieść sporo pecha ale i szczęśliwie spędzony czas np. w Rio de Janeiro.

Uwielbiam pióro autora i to, że dzieci ciągle wołają 'Czytaj jeszcze!"

Bardzo dobra książka!

Bardzo dobra książka!

Razem z czwartą częścią najlepszy tom z cyklu. Utrzymany luźny styl, bez zbędnych opisów, który trafi idealnie do młodszych czytelników.

Pan Maleszka znowu pieniądzach. Dramatycznie pusta książka.

Pan Maleszka znowu pieniądzach. Dramatycznie pusta książka.

Polecam. Książka dla każdego, nie tylko dla dzieci.

Polecam. Książka dla każdego, nie tylko dla dzieci.

Bardzo fajna książka dużo przygód i fantastyki a także magii. Oceniam 10/10

Bardzo fajna książka dużo przygód i fantastyki a także magii. Oceniam 10/10

Super książka, bardzo ciekawe przygody kukiego który poszedł do więzienia przez klona, bardzo mi się podobało Tomek 6 lat

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Gra