Pojedynek

Cykl: Magiczne drzewo (tom 4)
Wydawnictwo: Znak emotikon
9788324020249
Ag2S

Kuki wyjeżdża na obóz szachowy. Wyczarowuje tam sobowtóra, który ma go zastąpić na nudnych zajęciach, a potem zniknąć. Jednak klon okazuje się złą istotą i nie tak łatwo się go pozbyć. Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć z nim bardzo niebezpieczny pojedynek. Przed nimi walki olbrzymich robotów, żywe labirynty, pływająca wyspa i drapieżne ryby... Przyjaźń i zdrada, groza i humor, niesamowite...

Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć z nim bardzo niebezpieczny pojedynek. Przed nimi walki olbrzymich robotów, żywe labirynty, pływająca wyspa i drapieżne ryby... Przyjaźń i zdrada, groza i humor, niesamowite tempo i wierny pies Budyń, który gada ludzkim głosem.

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Arek Gruszczyński | 2019-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Jak zwykle super przygoda, masa śmiechu i zabawy :)
Jednak tym razem dostajemy historię... bardziej dojrzałą, bo i bohaterowie opowieści są starsi, a sam temat trudniejszy przez emocje jakie wywołuje u czytelnika. Kuki tworzy własnego klona, żeby w spokoju skupić się na rozwiązaniu tajemnicy magicznych szachów i w tym momencie zaczynają się problemy, ponieważ klon zostaje stworzony ze złej magii (o czym Kuki nie wie).

Ciężko zapędzić ośmiolatka do czytania książki?
Cykl Magiczne Drzewo to idealne lekarstwo na ten problem ;)
Mój syn nie mógł się oderwać, więc książkę czytaliśmy na zmianę, a ostatnie 140 stron poleciało w drodze powrotnej z wakacyjnego wyjazdu :D

Gorąco polecam 4 tom - Pojedynek, a sam muszę lecieć do księgarni po kolejną część! :D

Szarlotka | 2019-06-28
Przeczytana: 2019 rok

Kiedy Kuki wyjeżdża na obóz szachowy zaczyna robić dziwne rzeczy. Przyjaciele na chwile tracą do niego zaufanie. Co się dzieje z Kukim? A może to nie on tak rozrabia...?

Odkąd Kuki przebywa na pewnej wyspie na, której został zbudowany zamek, a w nim dzieci spędzają czas na obozie szachowym, zaczyna domyślać się jednego...ale na razie nie powie tego swoim przyjaciołom, zaczeka aż potwierdzi swoją teorię na 100 procent...

Blubek, Gabi, Kuki i dwoje znajomych z obozu mają niedługo stoczyć walkę z klonem, wyczarowanym przez Kukiego. Tworzą najrozmaitsze rzeczy by go pokonać... Jedyną nadzieją dzieci jest szachowa figurka króla pochłonięta przez morze...poziom wody ciągle się podnosi...Czy zdołają uratować siebie przed klonem, który jak się okazuje jest twardym orzechem do zgryzienia?

Książka zapierająca dech w piersiach, przyjemnie się czyta. Muszę także dodać, że wszystkie inne części "Magicznego Drzewa" są bardzo ciekawe i warte przeczytania. Ja osobiście przeczytałam wszystkie...

Nekoya | 2019-04-10
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Książka bardzo mi się podobała, jest naprawdę godna polecenia. Podobał mi się motyw dobrych oraz złych szach w owej książce, walki były na prawdę ekscytujące, prawda prawdą ale niektóre momenty były naprawdę przerażające dla młodszych czytelników. Podobało mi się również wykreowanie postaci których autor książki nie szczędził. Oraz stworzenie dla tej cudownej dopełniającej się grupki przyjaciół zwierzęcia, a dokładniej mówiącego psa Budynia. Ową pozycje szybko się czyta mimo tych ponad 400 stron, co prawda rozmiar książki, jak i czcionki oraz ilość obrazków przyspiesza czytanie. Moim zdaniem każdy powinien zaznajomić się z tą serią, za równo młodsi czytelnicy, jak i Ci starsi jako powrót do dzieciństwa. Sama poleciłam tą serię mojemu nieprzepadającym za czytaniem koledze z klasy, który widząc mnie czytającą tą pozycję zaciekawił się i spytał o nią. Przypadła mu do gustu, ponieważ jak wspominałam jest niewielka, ma dużą czcionkę oraz ilość obrazków.

GoLe | 2019-03-24
Przeczytana: 27 lutego 2019

Świetna książka,bardzo wciągająca.Polecam wszystkim którzy lubią książki z cyklu Magiczne Drzewo .

Nata | 2018-10-23
Przeczytana: lipiec 2018

Moja prawie siedmioletnia córka uwielbia te serie, jednakże niektóre przygody w tej części trochę ją przerażały (zresztą mnie też ;)), za to opisy pojedynków były dla niej szalenie ekscytujące.

Ta pozycja zdecydowanie pobudza wyobraźnie, a obserwowanie jak córka się „zaśmiewa” w niektórych momentach… bezcenne :)
Jeśli zaś chodzi o mnie to ta część nie skradła mojego serca, jednakże samo zakończenie trafiło już w mój gust.

W tej, czwartej już części serii Kuki wyjeżdża na obóz szachowy i niestety nie jest to nagroda za ciężki rok pracy. Ponadto musi zostawić swojego ulubieńca w hotelu dla psów. Czuje się bardzo nieszczęśliwy i samotny jednakże jak zawsze okazuje się, że może liczyć na swoich przyjaciół Blubka i Gabi, którzy w ostatniej chwili dołączają do uczestników obozu. Szczęśliwi, że czekają już ich tylko miłe rzeczy wyjeżdżają nad morze. A tam okazuje się, że Kuki odnajduje magiczne przedmioty i jeden z nich spełnia nietypowe życzenie bohatera o posiadaniu swojego klona....

kuki1000pl | 2018-05-04
Przeczytana: 2018 rok

super tom w kturym ciagle się coś dzieje

adam | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Kolejna książka z cyklu "Magiczne Drzewo" w której Kuki wyczarowuje klona który także zdobywa magiczną moc.

kalamin | 2017-12-17

Kto wygra:
czarne czy białe?

MartaKu | 2017-12-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Dobrze się czytało o kolejnych losach Kukiego. Trochę za mało mi było Budynia (pokochałam go w "Olbrzymie").
Mam jeszcze jedno małe ale za zakończenie - zbyt szybkie, mało efektowne.

książkolubna | 2017-11-29

To chyba mój ulubiony tom z tej serii. Przeczytałam go z wielkim zaciekawieniem i nie mogłam powstrzymać by nie czytać dalej. Wciągająca książka, która świetnie pokazuje młodszym czytelnikom co znaczy prawdziwa przyjaźń. Opowiada o Kukim , który wraz z nowymi przyjaciółmi jadą na obóz szachowy na wakacjach. Kuki wyczarowuje swojego klona. Coś jednak poszło nie tak... Ikuk ( tak nazwali go Kuki, Gabi i Blubek) ma zamiar zniszczyć wszystkich! Przyjaciele muszą zrobić wszystko , by go pokonać! Czy dobrze wykorzystają magiczne szachy? Czy Kuki odzyska dobre imię i zwycięży klona? Gorąco polecam;)