Pojedynek

Cykl: Magiczne drzewo (tom 4)
Wydawnictwo: Znak emotikon
9788324020249
Ag2S

Kuki wyjeżdża na obóz szachowy. Wyczarowuje tam sobowtóra, który ma go zastąpić na nudnych zajęciach, a potem zniknąć. Jednak klon okazuje się złą istotą i nie tak łatwo się go pozbyć. Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć z nim bardzo niebezpieczny pojedynek. Przed nimi walki olbrzymich robotów, żywe labirynty, pływająca wyspa i drapieżne ryby... Przyjaźń i zdrada, groza i humor, niesamowite...

Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć z nim bardzo niebezpieczny pojedynek. Przed nimi walki olbrzymich robotów, żywe labirynty, pływająca wyspa i drapieżne ryby... Przyjaźń i zdrada, groza i humor, niesamowite tempo i wierny pies Budyń, który gada ludzkim głosem.

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Harii | 2015-02-27

Czytałam ją dość dawno. Pełna akcji. To zdecydowanie. Podobała mi się, więc polecam.

Attia | 2015-07-16

Moja ulubiona część z cyklu Magiczne Drzewo! Tym razem autor mnie zadziwił ;D Nie wiedziałam, że tak bardzo mnie wciągnie. Serdecznie polecam =D

Jucia58542 | 2014-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2014

Ta książka w szczególności mnie nie zachwyciła. Nie pomyślałabym, że prawdą jest wyczarowanie własnego klona przez Kukiego i wmieszania się przez to w wiele kłopotów. Zauważyłam też, że znowu bohaterami głównymi są Gabi, Blubek, Kuki oraz gadający pies Budyń co mi się nie za bardzo spodobało bo autor nawet słowem nie wspomniał o rodzeństwie Kukiego. I jak mi wiadomo w kolejnej części znowu głównymi bohaterami znów będą te same osoby. Podobał mi się pomysł autora z tym obozem i szachami, które maja podobną moc co Czerwone Krzesło, oraz to, że szachy białe wyczarowują dobre rzeczy/przedmioty a szachy czarne tylko te złe, np. zatrute jedzenie, lub złych ludzi jakim był Ikuk(sobotwóre Kukiego)

jedi0987 | 2015-02-14

4 i dla mnie najnudniejsza książka z serii.
Według mnie to było trochę nudne jak zaczynali kapować o co chodzi z tymi szachami. Według mnie Maleszce skończyły się pomysły i nie miał co robić.
Dla mnie nie dorasta do pięt 6 części z serii ,,Magiczne Drzewo", która jest moją ulubioną. Najlepszą częścią książki było to jak wraz z klonem stworzyli mechanicznych rycerzy gigantów i się bili. Ta część książki najbardziej podobała mi się ponieważ pomysły były bardzo dobre, np. jak to kiedy okazało się, że sterami jest joystick do konsoli. A najmniej podobało mi się to, gdy klon siedział w wieży i się tylko patrzył.
To chyba tyle co do mojej opinii.
POZDRAWIAM

Leelunia | 2012-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Kolejna część pełna zwariowanych, magicznych przygód. Czyta się szybko, łatwo, ale brakuje jej tego nieuchwytnego "czegoś", co miały poprzednie tomy z serii...

syla50 | 2013-01-13

W mojej opinii jest to najlepsza część, szczerze mówiąc trochę pamiętam pierwszą część, druga i trzecia całkiem się wymazała. Połączenie fantazji z figurami szachowymi spodobało mi się najbardziej.Dzieci są zachwycone książką i to dzieci zdecydowały o ilości gwiazdek.

Lolek90 | 2014-06-17
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Lubicie grać w szachy? Bo ja bardzo! Szczególnie białymi figurami. Nie wiem dlaczego, ale białe zawsze wydawały mi się „lepsze”, z czarnymi natomiast miałam same negatywne uczucia. I zawsze zaklinałam los, aby podczas turnieju szachowego wylosować biały pionek. Podświadomie czułam wtedy, że dana partia rozgrywek będzie rozegrana na moją korzyść. Ta zależność przypomniała mi się podczas czytania kolejnego tomu z serii napisanej przez Andrzeja Maleszkę „Magiczne drzewo. Pojedynek”. Tam też występowały figurki szachowe, które w dodatku potrafiły czarować. Z tym, że białe czyniły na świecie dobro, natomiast za pomocą czarnych można było wyczarować tylko złe rzeczy. Szachy są kolejnymi przedmiotami wykonanymi z magicznego dębu powalonego przez szalejącą niegdyś burzę.
Nadchodzą wakacje. Czwórka przyjaciół – Kuki, Blubek i Gabi oraz pies Budyń, który dzięki czarom potrafi mówić ludzkim głosem, chce wspólnie na nie wyjechać. Wiedzą, że rodzice się na to nie zgodzą, ale to nie jest obecnie...

Kroczeg | 2013-10-13

Andrzej Maleszka urodził się 3 marca 1955 w Poznaniu. Jest reżyserem i scenarzystą, specjalizuje się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Nominowany i nagradzany wieloma nagrodami. Cykl "Magiczne drzewo" zdobył 19 listopada 2007 w Nowym Jorku międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.

Książkę, którą chcę Wam dziś opisać to dzieło Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo – Pojedynek”. Jest to czwarta część serii.

Kuki, Gabrysia i Blubek znów razem, co tym razem wymyślą?
Zbliżają się wakacje, rodzice chcą wysłać dzieci na obóz. Rodzice Kukiego wybierają specjalnie dla niego obóz szachowy, aby mógł poćwiczyć swoją koncentrację, z którą ma problem. Kuki załamany całą sytuacją, szuka pomysłu, żeby nie jechać na obóz, a co najgorsze jedzie tam sam, bez przyjaciół. Oprócz tego jego ukochany pies – Budyń został oddany do psiego hotelu, gdzie nie najlepiej mu się powodzi. Kukiemu bardzo to nie odpowiada. Na szczęście przed samym wyjazdem...

Agata | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Wszystkie przeczytane dotąd tomy były super. Jednak Pojedynek jest zdecydowanie NAJLEPSZY.Od pierwszych stron porywa i wciąga, nie pozwala się oderwać. Efektem było czytanie 80 stron dziennie na głos - bez wysiłku. I piszę to ja, 36 letnia matka swoich dzieci ;) Naprawdę cieszę się, że kupiłam tę serię moim dzieciom.

Festi | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Wciągnęłiśmy z dzieciakiem w tempie super błyskawicznym. Ciekawy pomysł, chwilami niepotrzebnie przeciągana, a chwilami zbyt szybko prowadzona narracja. Jednak jak na literaturę dla dzieci, warto :)