Time Riders. Kod apokalipsy

Cykl: Time Riders (tom 3)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
raven

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2029 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której jedynym celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie. W roku 1994 Adam Lewis – brytyjski hacker – odkrywa pewien...

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku.
Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.
Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2029 roku.

W roku 1994 Adam Lewis – brytyjski hacker – odkrywa pewien manuskrypt sprzed tysiąca lat, w którym jest wymienione jego nazwisko.
Kiedy w roku 2001 na jego drodze stają Jeźdźcy w Czasie, wspólnie z nimi odbywa podróż w czasie do roku 1194, w sam środek lasów Sherwood. Szukając odpowiedzi na dręczące wszystkich pytanie – jak nazwisko Lewisa znalazło się w tym dokumencie – spotykają tajemniczego, zakapturzonego mężczyznę… Okazuje się, że on także szuka owego manuskryptu…

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Oliwia | 2018-03-02
Przeczytana: listopad 2017

"Kod Apokalipsy" jest stanowczo bardziej tajemniczy od pozostałych serii cyklu "Time Riders". Roztacza przed nami średniowieczne klimaty, które nawet bardzo polubiłam. W serii podoba mi się to, że każda część dotyczy innej epoki.
Tym razem Liam wraz z Bobem wyrusza w okres średniowiecznej Anglii, aby naprawić przesunięcie spowodowane jakimś nieznanym bohaterom dokumentem, zwanym Świętym Graalem albo Pandorą. Oczywiście, na początku myślą, że Święty Graal to kielich, jednak później okazuje się zagadkowym szyfrem.
Tymczasem we współczesnym Nowym Jorku pewnemu studentowi udaje się rozszyfrować dokument. W rezultacie dowiaduje się o istnieniu Jeźdźców w Czasie poprzez Maddy i Sal, które poznaje później. Wszyscy głowią się nad tym, co może oznaczać tajemnicza Pandora. Natomiast Liam musi przywrócić ład i porządek w średniowiecznym królestwie Anglii.
Książka bardzo mi się podobała, mimo że krótkimi chwilami jej czytanie było dla mnie dosyć żmudnym zadaniem. Jednak wynagrodziło...

Muinice | 2018-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Zaliczona kolejna część ''Time Riders''. Można pomyśleć, że tyle już za mną, ale tak naprawdę dopiero teraz rozkręca się zabawa.
Wydaję Wam się, że potrzeba wiele słów, żeby narobić zamieszania? Że trzeba wypowiedzieć je głośno, wykrzyczeć, żeby zapanował chaos? Tak naprawdę nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy jedno słowo. Słowo, które może oznaczać koniec. A może to właśnie koniec jest nowym początkiem?
Żeby się tego dowiedzieć musisz ruszyć w kolejną podróż z ''Jeźdźcami w czasie''. Jedno jest pewne-nie pożałujesz.

książek: 2077
rumiko | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Mix
Przeczytana: 07 października 2017

Coś nasi podróżnicy w czasie nie mają szczęścia... Najdrobniejsza zmiana urasta do rangi katastrofy, przyjaciele mają przed sobą tajemnice, w dodatku przyplątuje się ktoś widziany wczoraj / przed laty.
O dziwo, autor wciąż potrafi zaskoczyć (alternatywna wersja historii Robin Hooda i prawdziwa prawda o Ryszardzie Lwie Serce:)) i przykuć uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.
Polecam.

Kacper kp120 | 2017-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2017

"FAKT
Manuskrypt Voynicha to autentyczny dokument napisany w niezidentyfikowanym dotychczas języku średniowiecznym.
FAKT
Pomimo licznych prób kryptologów i zastosowania oprogramowania deszyfrującego, kod manuskryptu nie został jeszcze złamany.
FAKT
Źródła legendy o Robin Hoodzie spowija mgła tajemnicy.
FAKT
Tożsamość osoby piastującej urząd szeryfa Nottingham w czasie powrotu króla Ryszarda z krucjaty jest nieznana."

Cytując powyższy fragment z początku książki zastanawiam się jak bardzo utalentowany musi być Alex Scarrow. Mimo, iż przeczytałem dwie poprzednie części, to w dalszym ciągu nie mogę się nadziwić, jak autor tych książek potrafi łączyć fakty z fikcją. Dzięki temu oprócz miłego spędzenia czasu mogłem dowiedzieć się wielu ciekawostek z przeszłości, które- właśnie dzięki przeplataniu prawdziwych informacji z tymi wymyślonymi- na pewno pozostaną gdzieś w mojej pamięci.

W części tej Alex Scarrow uraczył nas informacjami między innymi o tym, jak żyli ludzie w...

Hrabina_Star | 2016-10-17
Przeczytana: 16 października 2016

Fajna książka, ciąg dalszy przygód Liama, Maddy i Sal. Chociaż tym razem skupiamy sie bardziej na Liamie i Bobie i Beki, która się dostosowuje zachowaniem. Akcja dzieje się w XIIw., kiedy podobno istniał Robin Hood :D
Bardzo mi się podobał tamten okres z punktu widzenia Jeźdźców.
Do tej części mogłabym jeszcze wrócić, jak skończę całą serię.
POLECAM GORĄCO!

zaczytanywksiazkach | 2016-03-03

źródło

Nie igraj z czasem, bo świat, który znasz, przestanie istnieć.

O Autorze (źródło - druga strona książki):

Alex Scarrow zaczynał jako grafik, po czym zdecydował się, że zostanie projektantem gier komputerowych. W końcu dojrzał i został pisarzem. Napisał wiele popularnych thrillerów oraz kilka scenariuszy, ale to pisanie dla młodzieży pozwala mu do woli cieszyć się pomysłami i koncepcjami, którymi bawił się podczas tworzenia gier.

Mieszka w Norwich z synem Jakubem, żoną Frances i dwoma bardzo grubymi szczurami.

Poprzednie części spodobały mi się, dlatego postanowiłem sięgnąć po trzecią. Czy był to dobry wybór? Czy książka dorównuje pozostałym? A może jest lepsza?

Pomysł na stworzenie cyklu nie jest zły, ale Time Riders. Kod apokalipsy nie spodobał mi się. Język jest prosty i lekki, czasem akcja trzyma w napięciu, bohaterowie zostali dobrze wykreowani, zakończenie budzi uczucie ciekawości, ale… Miałem wrażenie, że czytam znów to samo, że Alex...

Anna | 2015-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Tętniący życiem i zatłoczony, czyli dokładnie taki sam jak w każdy poniedziałek – Nowy Jork 10 września 2001 roku. Jednak coś się zmieniło. Drobny szczegół, który była w stanie zauważyć jedynie Sal Vikram. W mieście pojawiły się zapowiedzi nowego filmu. Niby to tylko nic nieznaczące plakaty, ale wywołały one konieczność podróży w czasie i rozmowy z Adamem Lewisem, który to rozszyfrował manuskrypt sprzed tysiąca lat będący tematem filmu. Maddy i Beki odwiedzają chłopaka w 1994 ale przypadkowo zostawiają tam po sobie ślad, i tak w 2001 roku Adam puka do ich drzwi. To wydarzenie budzi konieczność kolejnej podróży – tym razem do 1193 roku gdzie Jeźdźcy będą mieli okazję rozwiązać największą zagadkę świata – tajemnicę Graala.

Trzeci to przygód Jeźdźców w Czasie okazał się nieco lepszy od pierwszego, ale nie aż tak jak drugi. Jednak czytało mi się go dość dobrze i miło. Najwięcej przyjemności sprawiły mi rozdziały o akcji w 2001 roku. Szczerze liczyłam też na lepsze zakończenie (/...

Izabela Pycio | 2015-10-06
Przeczytana: 04 października 2015

Zachęcona przez córkę sięgnęłam po serię i nie żałuję, polubiłam bohaterów, fabułę i sposób zobrazowania wydarzeń dostosowany do młodego czytelnika. Napisana przystępnie i ciekawie, a jednocześnie zachęcająco do śledzenia dalszych zmagań członków agencji. Spodobał mi się pomysł, aby każdy tom dotyczył innego okresu historii, dzięki temu podróże w czasie nabierają dodatkowego smaczku, a i książki mają swój indywidualny klimat. Seria z pewnością dostarczy rozrywki młodzieży gustującej w fantastyce.

Kotkad | 2015-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

A co byście powiedzieli gdyby szeryf z Nottingham i Robbin Hood byli podróżnikami w czasie? Jak myślicie o co wówczas tak naprawdę walczyliby i z kogo składałby się ich oddział?
Tak, pomysł na trzeci tom jak dla mnie świetny. Jak zwykle jest ciekawie

Trent | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Sam nie rozumiem dlaczego ta seria tak mi się podoba. "Parę" ładnych lat temu skończyłem 30 lat i powinienem chyba raczej czytać książki historyczne i poradniki :) a nie si-fi dla nastolatków z nastolatkami w roli głównej. No bo tak można pokrótce opisać serię "Jeźdźców w czasie". Książka nie pozbawiona nielogicznych sytuacji i czasami wręcz infantylnych zachowań głównych bohaterów, pełna błędów logicznych itd- czyli krótko powinno być co najmniej średnio - ale jest SUPER. Bardzo dobrze napisana, krótkie rozdziały, akacja trzyma naprawdę zawrotne tempo. Polecam gorąco wszystkim od 10 do 90 roku życia (a nawet starszym). Już kupiłem cześć 4-tą i wkrótce zacznę czytać a poradniki i książki historyczne muszą poczekać :) .