Enklawa

Joanna Nałęcz
dystopia postapokalipsa

Niewiarygodna postapokalipsa

1966

Postapokaliptyczny young adult romans, nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Postapokaliptyczny young adult romans, nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Słaba, inflantylna książka. Przyznaję, że nie dałam rady dokończyć.
3 gwiazdki za dość świeże spojrzenie na wyeksploatowany już mocno pomysł.

Słaba, inflantylna książka. Przyznaję, że nie dałam rady dokończyć.
3 gwiazdki za dość świeże spojrzenie na wyeksploatowany już mocno pomysł.

Jest to jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem. Wątek, postacie, akcja. Powieść jest świetnie napisana, i z każdym słowem chciałem przeczytać więcej. :D

„Znajdziecie tu wszystko, co najlepsze w bestsellerach Metro 2033 i Igrzyska śmierci” - z Metrem ma tyle wspólnego, że akcja części książki dzieje się w podziemiach. Książka lekka, szybko się czyta, ale to jedyne pozytywy. Zupełnie bez klimatu, wszystko opisane pobieżnie, płaskie postacie. Przeczytałem i zupełnie nie interesuje mnie co dalej się stanie w uniwersum. Na pewno nie sięgnę po kolejne części.

1997

Jak na lekturę młodzieżową całkiem niezła mam nadzieję że kolejna część będzie tak samo ciekawa polecam

Enklawa przedstawia bardzo ciekawą wizję przyszłości po katastrofie i świat, w którym ludzie muszą radzić sobie w ruinach oraz przy stworzonych nowych strukturach społecznych. Początkowo miałam wrażenie, że fabuła niemiłosiernie się ciągnie i nie opowiada o niczym ciekawym. Ot, ludzie mieszkający pod ziemią. Jednak z każdą kolejną stroną historia rozwijała się coraz bardziej i przestała być typowo młodzieżową książką o niczym. Wydaje mi się jednak, że lepiej, gdyby Enklawa była dłuższa. Wiele wątków lub wyjaśnień dotyczących świata mogłoby być wtedy rozwiniętych. Generalnie oceniam jednak książkę bardzo pozytywnie i zabieram się właśnie za drugi tom.

starała się być metrem... miałam wrażenie, że jedynie była czymś na kształt

starała się być metrem... miałam wrażenie, że jedynie była czymś na kształt

Naczytalam sie duzo negatywnych opinii,ale pomimo tego przeczytalam ksiazke i musze powirdziec,ze jest to ciekawa
i pelna akcji wizja apokalipsy.
Czyta sie lekko i przyjemnie wiec chetnie siegne po kolejne tomy.

i pelna akcji wizja apokalipsy.
Czyta sie lekko i przyjemnie wiec chetnie siegne po kolejne tomy.

Mam wrażenie, że książka napisana przez nastolatka przez prosty język. Niektóre rzeczy nie trzymają się według mnie kupy, nie mają logiki. Jednak mimo to pomysł na książkę autor miał fajny przez jego pomysłowość dobrze mi się ją czytało. Mam wrażenie, że minusy wynikają z tego, że książka jest za krótka tak jakby autor starał się zmieścić na jak najmniejszej ilości stron.

Książkę kupiłem w sumie przypadkiem. Jest prosta, przewidywalna a bohaterowie płascy i czarno-biali. Ot typowa młodzieżówka. Swoja drogą tak jak oznacza się książki SF, romans czy thriller tak dobrze by było oznaczać jako młodzieżowe, oszczędziłoby to czasem zawodu:)
Nie oceniam bo nie do mnie adresowana.

Nie oceniam bo nie do mnie adresowana.