Time Riders. The Infinity Cage

Okładka książki Time Riders. The Infinity Cage
Alex Scarrow Wydawnictwo: Puffin Books Cykl: Time Riders (tom 9) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Time Riders (tom 9)
Puffin Books
2014-11-06
Data 1. wydania:
2014-11-06
angielski

Na początek muszę ponarzekać na to, że z jakiegoś powodu wydawnictwo (dla samego wydawnictwa pewnie ważnego) postanowiło nie kończyć tej serii i nie wydało ostatnich dwóch części po polsku (wydali 7 z 9).
Smutek. Bo jak tu potem chcieć angażować się w jakieś serie jak można dostać taką "niespodzianką" pod sam koniec (jeszcze pal licho jak zrezygnują po 2-3 tomach).
I chcąc nie chcąc musiałem doczytać sobie resztę po angielsku.

No dobra ponarzekałem sobie to do rzeczy.
Historia zbliża się wielkimi krokami do końca Liam, Maddy, Sal i spółka są coraz bliżej zrozumienia zagadki Pandory, której początku zdają się mieć miejsce w początkach naszej ery i trwać aż do feralnego roku 2070.

Osobiście jestem trochę rozczarowany tym jak niektóre wątki zostały zamknięte, chociaż patrząc na cykl całościowo, to całościowe zamknięcie jest dość interesujące (choć przy okazji zrodziło we mnie też kilka pytań o spójność świata).
Ogółem jak ktoś przebrnął przez pierwsze 7 tomów, to uważam, że warto doczytać i pozostałe dwa w innym języku, chociażby po to poznać zamknięcie tej historii.

I chcąc...

Dodaj cytat z książki Time Riders. The Infinity Cage