Miasto szkła

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Dary Anioła (tom 3) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Wydawnictwo: Mag
3 668
2 724
3 091
2 705
1 254
City of Glass
joly_fh

Pośród chaosu wojny Nocni Łowcy muszą zdecydować się na walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych… albo przeciwko nim. Tymczasem Jace i Clary też muszą podjąć ważne decyzje. Czy mogą pozwolić sobie na zakazaną miłość?

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2013

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/

nadzieja1925 | 2015-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2015

„Ratowanie dziewic z opresji to mój fetysz.”
Życie na krawędzi – to jest właśnie ta książka! Przed przeczytaniem zapoznaj się z treścią mojej recenzji bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każde słowo niewłaściwie odebrane zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
„Ślady tego, co kiedyś było.”

Idris - rodzinne miasto Nocnych Łowców. Z celem wybudzenia matki Clary rusza na poszukiwania Białej Księgi, ale żeby tam dotrzeć, będzie musiała trochę się nacierpieć. W tym czasie Jace już tam ląduje z wampirem na rękach, co rodzi kolejne kłopoty. „Jace w bieli wyglądał jak anioł, tyle że ten zwiastujący zemstę.” Przy okazji rodzina u której się zatrzymają będzie miała w rękawie kilka niespodzianek, ale o tym dowiecie się sami...
Już drugi z trzech Darów Anioła został zabrany, a trzeci jest pod ostrzałem... tylko że pozostają przypuszczenia pod jaką postacią może być i gdzie się znajdować. Jednakże wojna nadciąga, a nasi bohaterowie muszą znaleźć idealne rozwiązanie jak pokonać...

veinylover | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Zajefajne. Uwagi jak w tomie 1 i 2.
Ale wreszcie koniec z psychopatą, bo jeszcze jeden tom z nieudanym ściganiem tegoż byłby nie do zniesienia.
Irytujące są te teatralne hollywoodzkie przemowy do psychopaty, gdy się ma go na końcu miecza. Skoro ma się takiego wysłać w zaświaty, to po co to gadanie. Trzyma się takiego na końcu miecza i gggggaaaaada, gggggada, ggggada, a tym czasem psychopata zupełnie nie przejmując się tym gadaniem robi „tatusiu - psyk” i to on ma gadułę na końcu miecza. Nic mnie tak nie wk...ia jak takie idiotyczne motywy. Po co to gadanie. I w ogóle dużo jest takiego niezsynchronizowanego ggggggadania z akcją. Na przykład Isabell zamiast gadać i gadać do świeżo odratowanego Jace'a, powinna swoją śliczną główką kręcić dookola, czy psychopata się gdzieś nie skrada. Ale ona gggggada, ggggaaaada, litości!!!
Autorka powinna coś poczytać o psychopatach, bo nie potrafi realnie oddać psychopatii głównego psychopaty i jego świeżutko ujawnionego syneczka. Psychopaci NIE...

desire | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Nie da się opisać tego co czułam podczas czytania tej książki.

Radość pomieszaną ze smutkiem, zirytowanie, zadowolenie, a czasem takie zdenerwowanie, że miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno, lub utopić ją i potargać.. w dodatku z przyjemnością. Czytając tę książkę zamykam się w osobnym, pięknym na swój sposób świecie i nic innego mnie nie obchodzi. Kilka razy zdarzyło mi się, że kompletnie nie wierzyłam w opisaną historię. Krzyczałam do książki: "Co? No nie wierzę.." albo "Ale jak to się stało?!", a potem przerzucałam strony wstecz aby przeczytać pewne sytuacje jeszcze raz, gdyż tak mną wstrząsnęły. Raz nawet zdarzyło mi się to, jadąc tramwajem. Na moje szczęście w porę się opamiętałam i nie zaczęłam gadać do książki przy ludziach. Uf :D

Akcja przebiega tak szybko, że nie ma ani jednego nudnego momentu, wszystkie wątki rozpoczęte w poprzednich częściach są znakomicie rozwiązane, a także pojawiają się nowe, interesujące, aż od razu chce się czytać następne części! No po...

Caroline Anne | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Gdybym miała opisać jednym słowem? Niesamowita.

Nie pamiętam kiedy ostatnio książka dostarczyła mi aż taką dawkę zupełnie różnych emocji. Często pojawiał się na mojej twarzy uśmiech, bo i w tej części nie zabrakło humoru.
Ale momentami też czułam przerażenie i dosłownie miałam gęsią skórkę. I to nie było tak, że trwała chwilę i zniknęła. Przez jakiś czas w ogóle mnie nie opuszczała.
A na zakończeniu... Ledwo mogłam czytać, gdyż w oczach miałam łzy. Ale nie wtedy, kiedy Jace umarł. W głębi duszy wiedziałam, że to nie może się tak skończyć. Mega się wzruszyłam, kiedy... Może pokażę kiedy:

"(...) - Byłem w ciemności - powiedział miękko - Nie było tam nic oprócz cieni, ja byłem cieniem i wiedziałem, że jestem martwy i że to koniec, naprawdę koniec. A potem usłyszałem Twój głos. Usłyszałem, jak wypowiadasz moje imię i to sprawiło, że wróciłem.
- To nie moja zasługa - Clary ścisnęło się gardło - Anioł przywrócił Cię do życia.
- Bo go o to poprosiłaś - w milczeniu śledził palcami...

Lenalee | 2010-02-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2010

Dary Anioła to najlepsza trylogia, jaką kiedykolwiek czytałam. Miasto Szkła straasznie mi się podobało, żałuję, że tak szybko skończyłam je czytać. Akcja toczy się w niej cały czas i to jest świetne. Nie było momentu, w którym bym się nudziła. Całość tak strasznie mnie wciągnęła, że nie zauważyłam nawet, kiedy koniec. Czasami tylko niesamowicie wkurzał mnie Jace. To dziwne, raz miałam ochotę go wyściskać, raz wycałować, a drugi raz zamordować i spalić żywcem. Mimo wszystko kocham tego chłopaka i uwielbiam każdy moment z nim związany. Clary również bardzo lubię, jest jedną z moich ulubionych książkowych bohaterek. Odważna, czasami lekkomyślna i głupia, ale świetna z niej dziewczyna. Przy scenach z Alekiem i Magnusem po prostu się rozpływałam i błagałam o więcej. Uwielbiam ich. W pewnych momentach byłam niemal pewna, że mam podwyższone ciśnienie. Mało książek tak na mnie wpłynęło. Miasto Szkła to cudowna lektura i gorąco ją polecam, jak i wcześniejsze części. Nie sposób się przy niej...

"Miasto szkła" to świetna kontynuacja pierwszego i drugiego tomu, doskonale powiązane i bardzo spójne. Kreacje bohaterów nadal budzą mój podziw, są dopracowane i dopieszczone. Postacie dojrzały, zmądrzały, są pewniejsze i odważniejsze, a poza tym mocno ze sobą powiązane. Przyjaźń, lojalność, wierność i wzajemna pomoc to tylko niektóre z cech, które je łączą. Każdy z tomów jest inny, ale poziom napięcia i zaintrygowania utrzymuje się.
Cassandra Clare stworzyła magiczny świat pełen dziwnych stworzeń, potworów i zjaw, po którym porusza się grupa nastolatków. Dynamiczne zwroty akcji i oryginalne sytuacje sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. Napięcie jest stopniowo dawkowane, a specyficzny klimat utrzymuje się przez całą powieść.
Naprawdę polecam :)

Patricia | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Gdy wreszcie dostałam "Miasto Szkła" do swoich rąk, nie mogłam się uwolnić od czytania. Nawet gdy założyłam, że postaram się czytać dłużej i wolniej, aby czerpać z powieści Clare dużo więcej radości. Oczywiście się to nie udało. Skończyłam równie szybko jak zaczęłam.

Podczas czytania naprawdę ekscytującej trzeciej części serii "Dary Anioła" przeżywałam ogrom emocji które mi towarzyszyły wraz z kolejnymi stronami książki. Przeżywałam zarówno radość i smutek. Najbardziej przeżywałam podczas czytania rozmowy Clary z jej mamą, gdzie wszystko się wyjaśnia, co było wątkiem numer jeden ciekawiącym fanów serii. Zakończenie książki zadowoliło mnie jako czytelniczkę.

Nie mogę ukryć że strasznie polubiłam serię i się zżyłam z bohaterami. Czytając książki z serii "Dary Anioła" przenosiłam się w całkiem inne miejsce, gdzie nie liczyła się szara rzeczywistość.

Ostatnia część trylogii już za mną, ale wiadomo że to nie koniec przygód Clary i jej przyjaciół, bo pani Cassandra powiększyła serię o 3 kolejne części! I bardzo dobrze! Już nie mogę się doczekać by dorwać w łapki kolejną część! Autorka w końcu wyprostowała to co mi namąciła wcześniej.... :) Jestem bardzo zadowolona z takiego końca! Zdecydowanie najlepsza z przeczytanych części. Mnóstwo akcji, przygód, odkrywania sekretów, i ten fantastyczny świat który kreuje autorka to coś cudownego! Polecam absolutnie każdemu!
10/10

Karolina Król | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Jej, no REWELACJA!
Nie zawiodła mnie kolejna część, a nawet wręcz powiem, że zachwyciła.. to co się dzieje w książce - "Miasto szkła", na prawdę jest godne uwagi, a autorka doprowadziła tą książkę do świetności, chce się czytać więcej i więcej, chce się przewracać stronę i z zachwytem wczytywać w zdania. Trzecia część książki zaczyna się bardzo niewinnie, Nocni Łowcy muszą wrócić do Idris, ponieważ Cleve będzie obradowało w sprawie Valentin'a. Clary, też chce jechać, ale Jace jest innego zdania. Okłamuje ją i niestety dziewczyna, nie przekracza Idrisu. Ale czy na pewno? Clary, to jest Clary jeśli ktoś mówi nie, ona i tak robi po swojemu, robi w to co wierzy i za to lubię tą bohaterkę. Pośród chaosu wojny Nocni Łowcy muszą zdecydować się na walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych... albo przeciwko nim. Tymczasem Jace i Clary też muszą podjąć ważne decyzje. Czy mogą pozwolić sobie na zakazaną miłość? Polecam.

Dia | 2015-11-19
Przeczytana: 10 listopada 2015

Po trzecią część sięga się już jak człowiek uzależniony, który nie może sobie już odmówić tej słabości. Wszystko się komplikuje. Hermetyczna społeczność nocnych łowców musi sprzymierzyć się zarówno z wampirami jak i wilkołakami aby stanąć do walki z coraz potężniejszym wrogiem . Clary i Jece musza natomiast przemyśleć co ich łączy i jakie to może mieć konsekwencje.