45 pomysłów na powieść. Strony B singli 1992-1996/Bildungsroman

Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne
powieść polska
joly_fh

Dwie wczesne książki Krzysztofa Vargi – 45 pomysłów na powieść. Strony B singli 1992–1996 oraz Bildungsroman – wznowione w jednym tomie. 45 pomysłów na powieść to brulion wyrafinowanych próz: są tu skończone, zamknięte narracje i poczatki opowieści intrygująco przedwcześnie przerwanych. Bildungsroman zaś to pierwsza „węgierska” książka Krzysztofa Vargi. Bogata, zmysłowa, pełna wspomnień...

45 pomysłów na powieść to brulion wyrafinowanych próz: są tu skończone, zamknięte narracje i poczatki opowieści intrygująco przedwcześnie przerwanych. Bildungsroman zaś to pierwsza „węgierska” książka Krzysztofa Vargi. Bogata, zmysłowa, pełna wspomnień opowieść o bogactwie doczesnego świata, historia, która zaczyna się nigdzie i tam też się kończy.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2013

źródło okładki: http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/45-pomyslow-n...»

Maciej Korpuliński | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Te 45 próz przeczytałem szybko,nie które były nawet ciekawe,bardzo barwny język.Ciężko mi teraz z precyzować które było najlepsze.Sam tworze taki typ prozy.Dla mnie to pomysły i doszlifowanie stylu.
Drugiej książki jakoś nie mogę skończyć,gdyż nie mam czasu.

Trithemius | 2017-07-02
Przeczytana: 20 lipca 2014