Kuchnia wegetariańska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kuchnia wegetariańska
837469212X
Marek Łebkowski

W książce przedstawiono główne zasady i zalety kuchni, która opiera się na produktach roślinnych, warzywach, owocach i nabiale. Prawidłowe zestawienie tych składników jest nie tylko podstawą zdrowego żywienia, ale też zapobiega wielu chorobom, a szczególnie miażdżycy. Autor zebrał przepisy potraw dostosowane do naszej strefy klimatycznej, zawierające taki zestaw produktów, który zaspokaja...

Autor zebrał przepisy potraw dostosowane do naszej strefy klimatycznej, zawierające taki zestaw produktów, który zaspokaja wszystkie potrzeby organizmu człowieka. Czytelnicy, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa, będą mile zaskoczeni tym, ile wspaniałych, a przy tym prostych w przygotowaniu dań jarskich, można przyrządzić korzystając z przepisów kuchni wegetariańskiej.

W mojej rodzinie, która pochodzi z południowych Indii, wegetarianizm ma ponad tysiącletnią tradycję. Wielu moich krewnych - są wśród nich znani muzycy, pisarze i filozofowie - kierowało się i kieruje zasadą, że "jesteśmy tym, co jemy". Gorąco polecam książkę o kuchni wegetariańskiej wszystkim, którzy chcą żyć zdrowo i jeść smacznie, chroniąc zarazem miliony zwierzęcych istnień obok nas.
Akumal Ramachander.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Kuchnia_wegetarianska-p-908-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Kuchnia_wegetarianska-p-908-.html

Dociekliwy_Kotek | 2018-01-21
Przeczytana: styczeń 2018

Ciekawa książka: z jednej strony zawiera sporą ilość przepisów na dania codzienne i wykwintne, odpowiednie na każdą okazję - od szybkiego śniadania do wege przekąsek na przyjęcie, od sycących dań obiadowych do deserów. Wszystko to ze składnikami na miarę realiów niedługo po zmianie ustrojowej, więc można odpuścić sobie szukanie pasty z tamaryndowca albo mąki z topinamburu.

Z drugiej strony część z przepisami zajmuje tylko połowę objętości. Pierwsza część to bowiem przewodnik dla początkujących wegetarian. Dla tych, którzy są zainteresowani prostym przemytem warzyw do codziennej diety, może być nawet ważniejsza niż same przepisy. Łepkowski odpowiada na pytanie "co w zasadzie jedzą wegetarianie" i jak się do tego zabrać: opisuje dokładnie grupy warzyw, podpowiada, jak je doprawiać i jak przyrządzać. Pod koniec książki znajdziecie też zestawienie składników i substancji odżywczych, witamin i mikroelementów wraz z produktami, które zawierają ich najwięcej.

Nie daje mi spokoju tylko...

Ka_Ha | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

Wydanie zdecydowanie zbędne. Przepisy, jakich wszędzie wiele, szata graficzna paskudna, rozmiar A4 psuje harmonię.