Wszystko Spłonie

Okładka książki Wszystko Spłonie Łukasz Radecki
Okładka książki Wszystko Spłonie
Łukasz Radecki Wydawnictwo: Wydaje.pl Cykl: Bóg Horror Ojczyzna (tom 2) horror
horror
Bóg Horror Ojczyzna (tom 2)
Wydaje.pl
2013-01-01
2013-01-01
horror fantastyka kryminał

Okładka książki Opowieści praskie Tomasz Bochiński, Redakcja bookazine SF
Opowieści praskie Tomasz Bochiński, R...
Okładka książki Pradawne zło Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
Pradawne zło Robert Cichowlas, Ł...
Okładka książki 17 szram Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Michał Gacek, Washington Irving, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Carlton Mellick III, Joseph Nassise, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Paweł Waśkiewicz, F. Paul Wilson, Robert Ziębiński, Aleksandra Zielińska
17 szram Ramsey Campbell, Mo...
Okładka książki Coś na Progu, nr 6 (Jedyny w Polsce magazyn Weird Fiction) Krzysztof Ożóg, Jacek Skowroński, Łukasz Śmigiel, Orson Welles
Coś na Progu, ... Krzysztof Ożóg, Jac...
Okładka książki Horror na Roztoczu. Koszmar spoza granicy snów Magdalena Godlewska, Inga Gumieniak, Łukasz Wiktor Izarowski, Ernest Kiełbasa, Renata Kiszczak, Gracjan Marlikowski, Karolina Skrzek, Kalina Śmigielska, Piotr Paweł Strugała, Marcin Wnuk, Marek Zychla
Horror na Rozt... Magdalena Godlewska...

Niezła książeczka. Choć tom 1 był jednak lepszy. Na tom 2 "Bóg Horror Ojczyzna" składają się dwie nowele.

"Wszystko spłonie" - moja ocena 5/10.
Zaczęło się dość nudno. Takie SF w stylu Przybyłka i jego "Gamedeca". Potem pojawiają się zombie i to trochę ratuje opowiadanie.

"Dzieci mroku" - moja ocena 7/10
To zdecydowanie ta lepsza nowela z tego tomu. Rasowy kryminał w realiach SF z odrobiną horroru. Szkoda, że krótko.

Autor zapowiedział w 2013 r. tom trzeci. I chyba go nie napisał bo jakoś nie mogę nic znaleźć. Szkoda bo opowieść została niedokończona.

"Wszystko spłonie" - moja ocena 5/10.

"Dzieci mroku" - moja ocena 7/10
To zdecydowanie ta lepsza nowela z tego tomu. Rasowy kryminał w...

No i za mną drugi tom BHO. Tym razem jest bardziej kryminalnie...hmmm..ale nadal klimat tego ciekawego uniwersum wciąga.Niech recenzją będzie że czekam na 3 tom. Polecam

W drugiej części znakomitej serii "Bóg Horror Ojczyzna" będzie się dużo dziać. Główni bohaterowie zostaną wrzuceni w wir niesamowitych, horrorowych wydarzeń. Czy uda im się przetrwać? Czy istnieją wampiry? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w tym utworze.

Łukasz Radecki – pisarz związany z literaturą grozy i science-fiction, poeta, muzyk, redaktor. Autor zbioru poezji Ad Noctum, opowiadań – Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite. Wraz z Kazimierzem Kyrczem Jr. wydał zbiór Lek na lęk, z Robertem Cichowlasem Pradawne zło.

Język książki jest lekki, sprawiający przyjemność z czytania i stracenie rachuby czasu.Okładka jest intrygująca. Gdy pierwszy raz ją zobaczyłem, nie wiedziałem co przedstawia, ale po dokładniejszym sprawdzeniu od razu zauważyłem oko, tylko trochę przekrwione. Dominują na niej barwy czarne i czerwone, które tworzą wspaniałe połączenie.

Zjedzą twój mózg
Wypiją krew z twoich żył
Ci, którzy wracają
Nie powstrzymasz ich.

Książka została podzielona na dwa, dość długie, opowiadania. Pierwsze pt. Wszystko spłonie będzie rajem dla wielbicieli Zombie. Maks i Stonka będą musieli zmierzyć się z tymi ohydnymi potworami, a autor nie oszczędza nam krwiożerczych opisów, przez które będziecie bali się nie jedną noc. Drugie opowiadanie pt. Dzieci mroku przenosi nas do zupełnie innej rzeczywistości. Radecki zaserwuje nam w nim klimat horrorowo-kryminalny. Klimkiewicz – wraz z Kamilą – będzie rozwiązywał sprawę dziwnych morderstw, których ofiary nie mają w sobie ani mililitra krwi.

Bohaterowie zostali wspaniale wykreowani. W dialogach czuć ich prawdziwe emocje, a nie jakieś sztuczne, szablonowe słowa. Popełniają błędy, za które muszą trochę zapłacić.

Wszystko co śmiertelne i dające się zapomnieć
wszystko co było warte funt kłaków
wszystkie słowa z tanich romansów
cały ten zabawny gotycki styl i taniec.

Maksymilian Klimkiewicz to agent Katolickich Służb Specjalnych. Jest bogaczem, który pracuje z pasji do zawodu. Wydaje się być złym mężczyzną z bronią w ręku. Jest charyzmatyczny, łatwo nawiązuje kontakty i mógłby mieć każdą... kobietę.

Thorson (zwany Stonką) także pracuje dla Katolickich Służb Specjalnych. Jest przeciwieństwem swojego partnera. W tej części bierze czynny udział tylko w pierwszym opowiadaniu.

Książka bardzo mi się spodobała. Muszę się przyznać, że nie czytałem pierwszej części (tą dostałem od wydawnictwa),ale wiem, że muszę zrobić to szybko. Przed przystąpieniem do czytania, byłem pewien, że będzie to nudny horror, z małą ilością krwi, ale - na szczęście - pomyliłem się. Cóż, prawdziwe jest stwierdzenie: Nie oceniaj książki po okładce.

Podsumowując jest to naprawdę prześwietna pozycja.

Kolejna część "BHO" zaliczona. Łukasz Radecki postawił tym razem na nieco inne klimaty, dlatego wraz z Thorsonem i Stonką będziemy odpierać atak zombie, a na swej drodze spotkamy również wilkołaki i wampiry.

Dwa opowiadania jakie dostajemy w tomie drugim trzymają bardzo dobry poziom, a intrygi w nich przedstawione są ciekawe i wciągające. Jest mnóstwo bijatyk, krwi i strzelanin, a to wszystko doprawione odrobiną mroku oraz zombiozy. Nie zawodzą też świetnie wykreowani bohaterowie, a systematycznie rozbudowywane universum z każdym tekstem wsysa coraz bardziej.

Z niecierpliwością czekam na tom trzeci.

Na Polacy Nie Gęsi lada chwila rusza promocja, zatem:

Kolejna część "BHO" zdecydowanie różni się od poprzedniej, co możecie przeczytać już w opisie książki. Zapomnijcie o tajemniczych satanistycznych rytuałach - czy to prawdziwych, czy pozorowanych - czy też o filmach "ostatniego tchnienia". Tym razem autor zabiera czytelnika w rejony o wiele w moim odczuciu popularniejsze: zombie i wampirów. Jednak nie warto spodziewać się, że nadgnili nieumarli będą radośnie pełzać po cmentarzach i ulicach, a wampiry skryją się w mrocznych, gotyckich zamczyskach. Nic z tych rzeczy. Ale spokojnie, nie będzie też kolejnej "głębokiej jak słowo, którego nie wypowiadam, ale nie jest przekleństwem" opowieści o dziewczynie zakochanej w wampirzaku, który nie wiadomo jakim cudem wciąż jest w tej samej klasie. Czego możecie się spodziewać? Może trochę "Resident Evil", trochę "Underworlda" - takie skojarzenia przychodzą mi od razu na myśl. Jednak nawet jeśli odnajdziecie we "Wszystko spłonie" takie echa, nie będą one przyćmiewały radości z czytania.
Frajda jest bowiem wielka. Ot, włączyłam ebooka i ocknęłam się, gdy przekroczyłam setkę stron. Po raz kolejny spotkałam się z lubianymi przeze mnie bohaterami, znowu śmiałam się z ich przepychanek słownych, po raz kolejny zostałam wrzucona w wir akcji. Seria "Bóg Horror Ojczyzna" po prostu mnie urzekła i nie mogę się doczekać premiery tomu trzeciego, a potem także historii pobocznych, gdyż autor tworzy jedynie bazę, którą każdy będzie mógł rozbudować.

Na Polacy Nie Gęsi lada chwila rusza promocja, zatem:

www.ujrzecslowa.pl

Drugi tom jest zatytułowany: Bóg Horror Ojczyzna – Wszystko spłonie, i chociaż odciąga on nas odrobinę od tematyki makabry, która pojawiała się w pierwszym tomie, to i tak jest wart ogromnej uwagi i waszego czasu, który poświęcicie na przeczytanie tej pozycji.

Pierwsze z dwóch opowiadań „Wszystko spłonie” będzie nie lada gratką dla koneserów Zombie. Tak dobrze czytacie, tym razem czas na konfrontacje Stonki i Maksa z tymi stworami. Ich poprzednia akcja, nie należała do zbytnio udanych, dlatego zostaje zlecona im służba, dziś mają za zadanie chronić Diakona. Wszystko wydawałoby się schematyczne i obarczone wysokim ryzykiem nudy, niestety nie w tym świecie. Spisek wspomnianego Diakona, spowodował, że całe miasto w którym przebywają, zamienia się w ludność pozbawionych mózgów, z zakrwawionymi ciałami, które szukają kogo by podgryźć następnego. Czas więc na plan ucieczki. Niestety dwójka głównych bohaterów musi się zmierzyć z dużą populacją ludzi, którzy marzą o tym by wbić swoje zęby w ich ciała. Tylko czy uda im się zawiadomić odpowiednie służby, i w dodatku wyjść z tej akcji bez szwanku? Nie bądźcie tego tacy pewni.

„Dzieci mroku” przenoszą nas do innej rzeczywistości, w której paranormalne stwory żyją na ulicach ich miasta. Będziemy starać się rozwiązać sprawę z Maksem, który zostaje przydzielony do nowej partnerki Godlewskiej. Tym razem Klimkiewicz postara się wytłumaczyć morderstwa, w których ciała pozbawione są krwi, a na ich szyjach pojawiają się tylko dwie ranki. Agent podchodzi do wszystkiego sceptycznie, gdyż sądzi, że wampiry nie istnieją, a jest to tylko „zabawa” innych, by poruszyć opinię publiczną i zasiać we wszystkich strach. W tym opowiadaniu poznajemy Maksa od strony życia prywatnego, pamiętajcie, nie oceniajcie człowieka po wyglądzie i jego zachowaniu, gdyż może on przed Wami skrywać nieznaną tajemnicę.

www.ujrzecslowa.pl

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Niejednokrotnie pisałam, że horror to nie jest mój ulubiony dział literatury. Lubię się bać oglądając filmy, ale czytając książki już niekoniecznie (pewnie dlatego, że w tym wypadku za bardzo działa moja wyobraźnia i boję się bardziej). Ale od czasu do czasu trochę makabry nie powinno nikomu zaszkodzić. Dlatego też, gdy zobaczyłam, że w akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, będą promowane opowiadania Bóg, horror, Ojczyzna Łukasza Radeckiego, zgłosiłam się niemal bez zastanowienia.

Pod intrygującym tytułem kryją się aż dwa zbiory opowiadań. Ich akcja rozgrywa się w Polsce AD 2079. Cały kraj podporządkowany jest katolickiemu Kościołowi, który rządzi twardą ręką i inwigiluje każdą aktywność obywateli. Muzyka rockowa jest zakazana, alkohol limitowany, a porządku pilnują Katolickie Służby Specjalne, których agenci obowiązkowo muszą się spowiadać oraz Papieskie Oddziały Bojowe.

W tomie pierwszym zatytułowanym Złego początki, znajdują się dwa teksty. Jim Thorson, zwany popularnie Stonką, jest dość kłopotliwym agentem KSSu, a współpraca z nim charakteryzuje się dużą umieralnością. Do pomocy zostaje mu przydzielony Maksymilian Klimkiewicz, Maks, o którego przeszłości wiadomo niewiele. W tekście tytułowym obaj panowie muszą rozwikłać zagadkę rytualnego zabójstwa ucznia katolickiej szkoły. Drugi tekst, Piękno nie umiera nigdy, to makabryczna historia śledztwa prowadzonego w sprawie filmów typu snuff (filmów, w których ofiary są naprawdę okaleczane i torturowane, a następnie bestialsko mordowane). Tom drugi, Wszystko spłonie, rzuca obu agentów w wir wydarzeń bardzo niesamowitych. Na swojej drodze spotkają opancerzonego Diakona, japońskiego mecha i wirus zombie (tekst tytułowy),a także… wampiry (Dzieci mroku).

Ciąg dalszy znajdziecie tutaj: http://geek-woman.blogspot.com/2014/08/bog-horror-ojczyzna-ukasz-radecki.html

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

http://bruszkowski.cba.pl/?p=1010 - zapraszam do poczytania recenzji książki "Bóg Horror Ojczyzna - Wszystko spłonie". Oczywiście recenzję pierwszego tomu także znajdziecie na moim blogu we wcześniejszych wpisach.

• Horror
  • 02. Książki