Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Czy dzisiejsze dzieci mają poczucie odpowiedzialności? Rodzice i wychowawcy często ubolewają nad ich brakiem dyscypliny, szacunku i wytrwałości czują się przytłoczeni, a niekiedy wręcz bezsilni wobec zachowań i postaw swoich pociech. Nawet staranni i troskliwi często mają trudności z wpojeniem dzieciom prawdziwego poczucia odpowiedzialności. Głównymi tego przyczynami są brak czasu albo izolacja społeczna czy też trudności materialne lub konflikty między rodzicami.
Autorzy tego poradnika wskazują drogi refleksji i sposoby działania służące lepszemu wychowaniu dzieci. Liczne porady praktyczne z pewnością ułatwią rodzicom właściwe podejmowanie odpowiedzialności rodzicielskiej i stosowanie wobec dzieci pobudzającej dyscypliny.

Germain Duclos - psycholog, wychowawca i ortopedagog, autor wielu książek na temat problemów rozwojowych dzieci.
Martin Duclos - psycholog i wychowawca, uczestnik wielu programów badawczych na temat rodziny.

IwonaB | 2013-10-13
Na półkach: Poradniki, 2013, Przeczytane