Olena

Publikacja poświęcona recepcji twórczości Szekspira w teatrze polskim i na świecie, praktykom teatralnym i różnorodnym chwytom dramaturgicznym, przekładom i studiom komparatystycznym oraz polemikom i inspiracjom szekspirowskim w szeroko pojętej kulturze. Autorami tekstów poświęconych interpretacji i recepcji dramaturgii szekspirowskiej są polscy i zagraniczni, najwyższej klasy uczeni i krytycy o światowej renomie, reprezentujący różnorodne podejścia metodologiczne i obszary badawcze.
Książka dedykowana zmarłemu w styczniu 2013 roku, największemu Szekspiromaniakowi, wybitnemu polskiemu teatrologowi - Andrzejowi Żurowskiemu.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy