Doubt t. 4

Doubt, Dauto, ダウト
manga, gra, morderstwo
komiksy
Yonkou

Wilk jest kłamcą. Oszustem podszywającym się pod jedną z uczestniczących w grze osób. Choć wiemy już, kto nim jest, wciąż pojawiają się kolejne pytania. Gdzie leży prawda? Kto przeżyje? Kto zostanie zwycięzca Rabbit Doubt?

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl

Zielony | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Rabbit Doubt - gra komputerowa, w której jeden z króliczków jest w rzeczywistości zamaskowanym wilkiem, który ma pozabijać resztę uczestników dobiegła końca. Definitywnie, razem z Doubt 4 poznajemy finał tej mrocznej opowieści.

I kiedy przy okazji trzeciego tomu serii poznałem tożsamość wilka byłem przekonany, że autor, Yoshiki Tonogai odkrył już wszystkie karty, i końcówka to będzie tylko wyjaśnienie motywów i przydługim, nie wznoszącym nic do historii outro. Tymczasem po raz kolejny fabuła porządnie skopała mnie po twarzy. Kiedy wydaje się, że wszystko wiemy, autor dosłownie wywraca opowieść do góry nogami, a sprawa z wilczkiem nieco się komplikuje. Mocno zaskakuje też zakończenie. Tak naprawdę nie do końca wiadomo, jak cała historia się skończyła, bo manga ma zakończenie otwarte, dające wielkie pole do popisu naszej wyobraźni.

Co do fabuły mam tylko jedno zastrzeżenie - mianowicie mam wrażenie, że autor nieco za bardzo stara się całą intrygę zamotać, przez co niektóre...

patusia_dorota | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 21 września 2013

Recenzja łączona wszystkich tomów:

Rzadko mam okazję recenzować jakiekolwiek mangi, do tej pory nie przeczytałam jeszcze żadnej w całości, wczoraj się to jednak zmieniło. Moja przyjaciółka jest wielką fanką japońskich komiksów i muszę się przyznać, że odrobinę zaraziła mnie swoją pasją. Choc jak na razie, jak wcześniej napisałam mój dorobek czytelniczy nie jest duży. Dziś chciałam Was opisać pokrótce mangę Yoshikiego Tonogai „Doubt”. Historia detektywistyczna, tematycznie skojarzyła mi się z moim ukochanym kryminałem Agaty Christie zatytułowanych „I nie było już nikogo”, a dlaczego? To napiszę za chwilę. Jeśli ktoś czytał wspominaną wcześniej książkę po moim opisie szybko dojdzie do sedna sprawy.

Ostatnio wśród młodzieży, ale nie tylko popularna stałą się gra Rabbit Doubt, w której małe, słodziutkie króliczki są zamknięte w jednym pokoju z wilkiem, który każdego dnia pożera jednego biednego króliczka. Nikt nie wie, kim jest zły zwierz. Króliczki muszą znaleźć mordercę i to...

AisogHIStory | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Końcowa opinia - jest spoko, ale trochę brakuje.
Zakończenie - fenomenalne.
Trudne do zgadnięcia, niewyjaśnione do końca, tajemnicze i nieprawdopodobne.
Serio, dla samego finału warto przeczytać.
Długo się ciągnie, nie ma zbytnio rozbudowanych postaci.
Dowiadujemy się o każdej może jednej informacji i tylko przez jej pryzmat patrzymy na bohaterów.
Kreska ładna, nie ma się tutaj co przyczepić. Wszystkie pomieszczenia są niepokojące, słodkie głowy króliczków dodają mroku,
Pomysł genialny, średnio z wykonaniem. Akcja ciągnie się długo, przez co manga na tym traci.
Szkoda, bo wszystko jest super i na duży plus, tylko akcja nie jest wartka, co moim zdaniem w tego typu historii wypada słabo.

Avlinn | 2013-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2013

Świetna i naprawdę zaskakująca końcówka serii. Nie mogę się doczekać kolejnej serii tego autora, Judge :)

Kosz_z_Książkami | 2015-09-04

Doubt - Wilk w króliczej skórze

W czasie wolnym, pomiędzy pochłanianiem kolejnych książek, lubię sięgnąć po jakąś mangę. Te niezobowiązujące komiksy potrafią dać z siebie więcej, niż nawet najlepsza książka. Nie ukrywam, że obserwowałem ten tytuł już od dłuższego czasu, jednak nie miałem możliwości, aby się z nim zapoznać. Na szczęście udało mi się nadrobić zaległości i nie żałuję czasu spędzonego nad tomami mangi autorstwa Tonogai Yoshikiego. Czy czterotomowa manga „Doubt” zaskoczy czytelnika? Jakie tajemnice kryją się w głowach nieświadomych uczestników chorej gry? Kim naprawdę jest wilk i co kieruje jego poczynaniami? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszam was do lektury mangi „Doubt” od wydawnictwa J.P. Fantastica.

Bohaterowie, z którymi przyjdzie nam przeżywać opisywaną przygodę, to typowa, wyciągnięta z realnego życia japońska młodzież. Ten fakt jest niezmiernie ważny, gdyż postacie są do bólu nudne i proste, brakuje im jakiegokolwiek polotu, charakteru,...

książek: 1986
rumiko | 2013-08-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 31 lipca 2013

Takiego zakończenia się nie spodziewałam... Niby ujawniony został Wilk, a tu nagle okazuje się, że sprawa ma jeszcze drugie dno. Świetne!

Cudna_brzoskwinka | 2014-05-28

WIELKI SPOILER CAŁOŚCI: http://notkioksiazkach.blogspot.com/2014/05/doubt.html