Dogs: Bullets & Carnage tom 1

Dogs/ Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
nightshade

Badou wpada w łapy mafii i tylko dzięki pomocy Heinego uchodzi z życiem. W ciemnych piwnicach, należących do organizacji przestępczej, znajdują dzieci napiętnowane grzechami przeszłych pokoleń.

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

aisom | 2019-02-16

bardzo fajna manga

Badou ledwo co pojawia się na kartach mangi, a już pakuje się w jakieś kłopotliwe bagno. Wraz z kumplem (i główną postcią) Heinem znajdują dzieciaki, które „nieco” się różnią od ich ludzkich braci. Wraz z odkryciem tych rzadkich wyników eksperymentów bezpańskie psy wikłają się w sprawy mafii. Na domiar złego do akcji włącza się tajemniczy Giovanni, a młoda Naoto również nie próżnuje i poszukuje zabójcy, który dzierży ten sam miecz, co ona. Dziwnym trafem ścieżki bohaterów krzyżują się… Na rozpierduchę nie trzeba długo czekać.

W pierwszym tomie „DOGS: Bullets & Carnage” ewidentnie widać przewagę akcji nad fabułą. Już na początku rudowłosy Badou ma kłopoty – i to nie byle jakie. Większość problemów rozwiązuje siłowo, również Heine nie stroni od przemocy. Zarówno postaci pierwszoplanowe, jak i te, które specjalnego wpływu na rozwój fabuły nie mają, często leją się po pyskach, mając nadzieję na pozytywny obrót spraw. Co nie zawsze wychodzi, lecz dzięki temu pojawiają się zalążki...

Vayar | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Kreski widywałam lepsze. Nie tyle że ładniejsze, bo bohaterowie narysowani są świetnie, ale bardziej dynamiczne. Tutaj czasami ciężko się ogarnąć w tych walkach, zwłaszcza końcóweczka była abstrakcyjna pod tym względem. Wielkim plusem tej mangi jest humor i genialnie stworzone charaktery Badou i Heine. Z tego co wiem istnieje prequel do tego tomu ale... nie wiem czy wydano go u nas, przez co możemy mało ogarniać na początku. Na szczęście istnieje małe anime, zaledwie 4 odcinki, ale jest ekranizacją właśnie tego tomu czy dwóch. Polecam sobie obejrzeć przed lekturą, wiele wyjaśnia.
Mała poprawka, prequel w Polsce wydano. Dorwanie tego tomu jest trudne, ale może mi się uda. Zawsze zostaje anime.

PolishPopkulturę | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Po lekturze jedenastu wydanych w Polsce tomów serii - jest nieźle, ale niestety nic ponad to. Dzieje się tu dużo i szybko, przez co czasem można odnieść wrażenie, że w natłoku scen akcji sens tego wszystkiego gdzieś się ulatnia. Na szczęście jednak fabuła nie godzi w inteligencję czytelnika - jest złożona, ale spójna, i widać, że cała historia od początku zmierza dokądś (co jest miłą odmianą po tych wszystkich kiepskich mangach-tasiemacach, gdzie fabuła wymyślana jest praktycznie z tomu na tom).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Element_kultury | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"Dopóki mamy te obroże, będziemy psami. Bestiami ślepo słuchającymi rozkazów naszych panów i rozrywającymi kłami wrogów"

Jest to moja pierwsza w życiu przeczytana manga i jestem zachwycony. Genialna historia i postacie. Zawsze wolałem oglądać anime, ponieważ myślałem że jest tam tyle samo tekstu + film, a nie obrazki w których czasem można się pogubić. Jednak się myliłem... obydwie formy są ciekawe. Ale wróćmy do recenzji...

Akcja rozgrywana jest w jakmś mieście, które nie należy do najbezpieczniejszych. Znajduje się w nim tak zwane podziemie, które jest najciemniejszym z ciemnych miejsc tego świata. Ukazane są też złe rządy teraźniejszej władzy. Nie zwracają one uwagi na problemy miasta oraz ludności biedniejszej, wykorzystywanej przez inne części społeczeństwa. W mandze mamy ukazanych 3 głównych bohaterów, których historie oraz zamiary nie są nam jeszcze dobrze znane. Powoli możemy zauwżyć jakie cechy oraz umiejętności posiada dany bohater.

Historia mnie bardzo wciągnęła oraz...

Zielony | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 15 lutego 2015

Dużo strzelania i dużo humoru - tak w skrócie można scharakteryzować "Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark" Shirow Miwy. Był to "tom zerowy" w stosunku do "Bullets & Carnage". Czymś, czym "Ostatnie Życzenie" było dla Wiedźmina - zbiorem luźnie powiązanych z sobą opowiadań, które świetnie wprowadzały w realia wykreowanego przez autora świata.

Największe zmiana w stosunku do "zerówki" polega na tym, że tym razem jest to dłuższa historia ze znanymi nam już bohaterami. Historia jest naprawdę nieźle pomyślana, aczkolwiek opowiedziana moim zdaniem nieco zbyt chaotycznie. Przeskoki między wątkami bywają nieco irytujące, zwłaszcza, że są niespodziewane. Kolejną rzeczą jest to, że zdarza się, że przez kilka stron jedyne napisy jakie przeczytamy to "BANG BANG, ŁUP, BANG BANG, BUM...", bez dosłownie żadnego dialogu. Ale taki już urok tej mangi. Inna sprawa, że poza tymi drobnymi szczegółami fabule nie mam nic do zarzucenia, dobrze rokuje na przyszłe tomy.

Podobali mi się też bohaterowie -...

Niesamowita. Najlepsza manga, jaką dotąd miałam w rękach. Posiada wszystko, co lubię, a kreska jest obłędna. Uwielbiam to napięcie i pragnienie, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. A sceny walki!... :3 Nie mogę się doczekać następnych tomów.

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Wampanella | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

1 tom skupia się na Heine.Jakby nie patrzeć jest to następne wprowadzenie do fabuły.Większość stron jest poświęcona walkom.A czytelnik dowiaduje się bardzo mało,jedynie trochę o przyszłości Haine.Reszta bohaterów się gdzieś pałęta.

Mefisto | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Historia jest bardzo ciekawa a kreska przypadła mi do gustu.Interesujący,głębocy bohaterowie(w większości).Z chęcią przeczytam kolejne tomy :).

Gabrysia | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Wiele razy zbierałam się żeby kupić tą mangę. W końcu wzięłam ją w empiku do ręki i bez zbędnych dylematów kupiłam.

W tej mandze poznajemy czwórkę bohaterów. Główną z nich jest Naoto , młoda dziewczyna , świetnie władająca mieczem. Jej jedynym wspomnieniem jest śmierć rodziców a celem , znalezienie i zabicie mordercy.
Następnie poznajemy Heine , zabójce o białych włosach. Ma on specyficzną cechę bowiem często zostawał poddawany modyfikacjom genetycznym. Wiele razy na nim eksperymentowano , a za takie rzeczy musiał zapłacić ogromną cenę. Jego przyjacielem jest Badou , nałogowy palacz , który kiedy nie ma dostępu do nikotyny , wpada w szał. A na końcu poznajemy Mihai , emerytowanego zabójcę , który miał nadzieję na ułożenia sobie spokojnego życia.
Pewnego dnia Badou wpada w ręce mafii i tylko Heine pomaga mu w ucieczce. Razem natrafiają na uwięzione dzieci , naznaczone grzechem przyszłych pokoleń.

Ta manga zachwyciła mnie od pierwszych stron które były po prostu prze genialne....