Welcome to the N.H.K. tom 1

Tłumaczenie: Jan Jonas Świderski
Cykl: Welcome to the N.H.K. (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
NHK ni Youkoso!
komiksy
Yonkou

Tatsuhiro Satou jest hikikomori. Nie wychodzi ze swojego mieszkania, porzucił studia, nie ma pracy, nie ma perspektyw. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Razem ze swoim sąsiadem Yamazakim postanawia stworzyć najlepszą grę erotyczną pod słońcem a tajemnicza dziewczyna o imieniu Misaki zwraca się do niego z propozycją przywrócenia go do społeczeństwa. Manga dla czytelników powyżej 18 roku...

Manga dla czytelników powyżej 18 roku życia.

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Arthaniel | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Dawno nie czytałem tak dobrej obyczajówki (i mówię tu zarówno o komiksach, jak i o książkach w ogóle). Na pewno nie nazwałbym tej serii "lekką i przyjemną", jak sugerują niektórzy komentujący. Tutaj pod płaszczykiem głupawej komedii kryje się pełnokrwisty dramat - to bardzo brutalna i cholernie smutna opowieść o dorastaniu i - co za tym idzie - o wyrastaniu z dziecięcych marzeń i konfrontowaniu się z szarą rzeczywistością. Czytanie tej mangi boli; to naprawdę przerażające doświadczenie, bo momentami przypomina patrzenie w lustro. Polecam bardzo, ale z zastrzeżeniem, że do pełnego zrozumienia i docenienia wymagana jest choć minimalna znajomość kultury Kraju Kwitnącej Wiśni (wraz ze wszystkimi jej odchyłami/dziwactwami). / Ocena, naturalnie, dla wszystkich ośmiu tomów i polecam czytać tylko jako całość.

książek: 1935
Justyna | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Manga jest bardzo... głośna. Krzyczą bohaterowie, wyzwiska, krzyczy ich karykaturalna mimika i kreska. Poważny problem traktuje prześmiewczo, jednak nie śmiałam się ani razu. Wszystko tu kuleje, a po przeczytaniu boli tylko głowa.

Tomasz89 | 2014-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 01 lutego 2014

Może być ciekawa szczególnie dla polskich hikikomori.

| 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Całkiem przyzwoita manga, czyta się szybko, wszystko ma ręce i nogi. Kreska przyjemna dla oka. Może manga nie jest arcydziełem, ale warto zapoznać się chociaż z tomem pierwszym :-)

Yae | 2012-09-02

Mimo że cała oprawa miała czytelnika rozbawić, to jednak po chwili zastanowienia przyszła zaduma.

Aypa | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, Manga

Ciekawa propozycja. Trochę kontrowersyjna jeżeli chodzi o odbiór, ale ma to co powinna mieć manga - ciekawą historię. Czy dobrą? Nie będę spojlerować. XD

Jeżeli ktoś jest ciekawy o czym jest dokładnie i jaka jest moja opinia zapraszam na:
--> http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013/11/20-welcome-to-nhk-tatsuhiko-takimoto-x.html

Pozdrawiam :D

CzteryWiekiPóźniej | 2014-02-24
Przeczytana: 08 lutego 2014

Genialna manga! Pełna humoru, ze świetną kreską i dynamiczną akcją.. a fabuła jest głębsza, niż się wydaje :) Bohaterowie są wykreowani z odpowiednią dozą humoru, seria jest lekka i przyjemna do czytania.

wisniowyglan | 2014-08-26

anime było lepsze :c
+niepodobał mi się przekład.

Ramirez | 2016-09-21
Na półkach: Przeczytane, Do kupna