W pogoni za pełnią życia

Tłumaczenie: Stefan Pomian
Wydawnictwo: Towarzystwo Wydawnicze Rój
My life and my loves
Dominik Socha

Książka będąca autobiografią niezwykłej postaci przełomu wieków XIX i XX: Franka Harrisa - dziennikarza, wydawcy, erudyty, typowej postaci anglosaskiego self-made-mana, który na drodze ciężkiej pracy osiągnął niezwykłe sukcesy. Ksiązka swego czasu skandalizująca - ponieważ autor - wielbiciel kobiecego piękna wiele miejsca poświęcił miłościom swojego życia.

źródło opisu: Własny opis

tyberiusz | 2015-12-28

,, Jego ulubioną książką była autobiografia ,,W pogoni za pełnią życia", która wyszła spod pióra angielskiego pisarza, dziennikarza, ale przede wszystkim playboya i bon vivanta z przełomu XIX i XX wieku, Franka Harrisa. Składała się z plotkarskich esejów, jakichś wspomnień i niezwykle pikantnych anegdot z życia wyższych sfer. Ojciec miał w domu chyba pierwsze lub jedno z pierwszych wydań książki, która ukazała się w Polsce w 1938 roku. A może miał wydanie katowickie z 1949 roku? Nie pamiętam.
A jest co u Harrisa czytać,bo był postacią barwną, niezwykłą, jak na pruderyjne czasy królowej Wiktorii przystało. Zajmował się dziennikarstwem, pisując felietony do londyńskich magazynów. Znał wszystkich, których znać wypadało, i wszyscy znali jego. Wydawał książki, a będąc erudytą, sam, ciężką pracą osiągnął wspaniałe sukcesy. Książka swego czasu była wręcz zakazana. Uważano, że niektóre fragmenty są zbyt skandalizujące, ponieważ Harris, wielbiciel kobiecego piękna, wiele miejsca...

Dominik Socha | 2013-07-31
Przeczytana: 26 lipca 2013

Ciekawa pozycja, doskonale się czytało. Okazja do poznania zarówno przemian obyczajowych jak i wielu czołowych postaci świata polityki i kultury przełomu XIX i XX wieków.

Ewelina | 2018-04-10
Na półkach: Romans, Lekkie, Posiadam, Przeczytane