Jak zjednać sobie ludzi czyli perfekcyjna komunikacja

Tłumaczenie: Urszula Szymanderska
Wydawnictwo: RM
Begeistere und gewinne!
poradniki
WjtK

Kiedy przedstawiamy klientowi naszą ofertę, chcemy przekonać szefa do swojego pomysłu, próbujemy się odnaleźć w nowym zespole lub gdy pragniemy zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej albo zaimponować ukochanej osobie – zawsze staramy się pozyskać rozmówcę, zdobyć jego sympatię bądź akceptację. Co zrobić, by zjednać sobie ludzi i znaleźć z nimi wspólną płaszczyznę porozumienia? Jak mówić, by nas słuchano i rozumiano?
Poradnik ten to kurs skutecznej komunikacji. Dowiesz się z niego, jak jasno i klarownie formułować wypowiedzi, dbając o ich treść i formę, jak przekazywać jednoznaczne komunikaty nie tylko za pomocą słów, ale także mowy ciała. W książce podpowiedziano, jak aktywnie słuchać i skupić się na rozmówcy, wykazując się empatią. Nauczysz się, jak zadbać o odpowiednią atmosferę rozmowy, właściwie rozpocząć i poprowadzić dyskusję i jak zwalczyć tremę przed rozmową. Bez względu na to, czy prowadzisz negocjacje czy miłą, swobodną pogawędkę, zawsze powinieneś pamiętać o tym, by budować mosty, a nie stawiać mury.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/