Kochanek doskonały cz.2

Seria: Pamiętniki pisane szminką
Wydawnictwo: Edipresse
Agnieszka

Krystyna Nepomucka - autorka ponad 30 powieści dla dorosłych i młodzieży. Studiowała medycynę, nauki prawno - administracyjne, plastykę, filologię polską, a więc spróbowała wszystkiego po trochu. Przez lata pracowała w „Za i Przeciw” i „Chłopskiej Drodze”. Zadebiutowała w 1945 r. na łamach „Wiadomości londyńskich” powieścią w odcinkach "Romans z Busiem". Została ona wydana w Polsce dopiero w 1960 r. pt. "Małżeństwo niedoskonałe".W kolekcji prezentujemy całą twórczość pisarki.„Ciało wypełniało się ołowiem, zasychało w gardle, nogi myliły rytm. Czułam, że blednę, że serce mi dygocze. Traciłam oddech. Tańczyliśmy jak w transie, obracając się coraz wolniej, jak płyta na niedokręconym patefonie z naszych szczenięcych lat.Nie szkoda czasu? - zajrzał z bliska w oczy.Pewnie, że szkoda! - przytaknęłam skwapliwie, myśląc nie tylko o tej chwili, ale o wszystkich zmarnowanych latach. Jego z jakąś tam Szkotką, a moich z Busiem. I nie tylko z nim. Piotruś też nie był święty.- Więc na co czekamy? - roześmiał się cicho, radośnie. Oczy mu pociemniały, jak morze przed burzą.- Nie wiem! - wymamrotałam pełna zdumienia, że jeszcze się kręcimy po pokoju, zamiast już od godziny leżeć w łóżku.”

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Villiana | 2014-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Siódma część relacji z życia bezimiennej głównej bohaterki. Książkę czytało się miło i dość szybko, wbrew wszystkiemu, co mógłby sugerować tytuł całość była bardzo mocno poza happy-endem. Prawdę powiedziawszy to była jedna z najsmutniejszych części jak do tej pory.
Główna bohaterka w końcu zderza się z rzeczywistością, Piotruś wraca z Anglii i ich wyobrażenia o sobie i oczekiwania względem siebie z upływem czasu zaczynają się omijać. Ona, kierowana swoim charakterem, doświadczeniem i chęcią pozostania sobą, nie robi nic szczególnego, aby spełnić oczekiwania swojej miłości z dzieciństwa, on znudzony jej ciągłym brakiem czasu, obowiązkami zawodowymi i brakiem chęci podporządkowania się jego pragnieniom... taak... całość kończy się dość tragicznie.
Jasnym punktem był jak zwykle humor ojca głównej bohaterki:
“[…] nie ma przyjaźni między kobietą a mężczyzną! […] Jest tylko łóżko, a później przyzwyczajenie. Czasami, ale rzadko, bywa miłość. I tylko w młodości, gdy człowiek jest głupi...

Marlena | 2015-05-05
Przeczytana: 02 maja 2015

Zakonczenie nie wychodzilo mi z glowy przez dwa dni. Wylam jak bobr.

agata | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Kolejna część przygód sympatycznej lekarki.
Książka pokazuje, że życie ma słodko-gorzki smak.
Szkoda, że w tym tomie pożegnaliśmy jedną(a praktycznie 2) sympatyczną postać.
Zaskoczył mnie fakt, kim okazał się kochanek doskonały.
Czy był to któryś z dotychczasowych bohaterów tej serii? Czy ktoś zupełnie nowy? Jesteście ciekawi? Przeczytajcie koniecznie!

Glizda Oświęcim | 2017-07-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2017