Samotność niedoskonała

Seria: Pamiętniki pisane szminką
Wydawnictwo: Edipresse
Agnieszka

„Pożar w burdelu to cicha msza żałobna w porównaniu z tym, co się tu dzieje! - darł się lekarz, przekrzykując nieludzki wrzask, który nagle usłyszałam w sobie i poza sobą niby ustokrotnione echo. W tej właśnie chwili wyszarpnięto ze mnie Ewę. Nazywałam ją tak jeszcze wtedy, gdy niecierpliwie kopała w moim wnętrzu, jakby było ono boiskiem piłki nożnej. Zawsze wierzyłam, że to, co siedzi we mnie, będzie dziewczyną. Może dlatego, że chciałam chłopca.
- Córki rodzą się na pokój... - dotarł do mnie zdyszany, podniecony głos młodego lekarza. Mówił coś jeszcze, czego już nie dosłyszałam, bo słowa wessał huk kolejnej salwy artyleryjskiej obwieszczającej zakończenie wojny dla Warszawy…”

źródło opisu: Wydawnictwo EDIPRESSE POLSKA, 2012

źródło okładki: http://www.matras.pl/samotnosc-niedoskonala,p,197750

PABLOPAN | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Nepomucką cenię przede wszystkim za jej piękną polszczyznę oraz umiejętność opisywania wydarzeń w ciekawy i dowcipny sposób. W "Samotności niedoskonałej" mamy okazję być świadkami wydarzeń w Polsce tuż po II wojnie światowej. To właśnie na powojennych gruzach rozgrywa się życie głównej bohaterki. Prawie rozwódka, matka, pani doktor, a jednocześnie osoba wciąż wrażliwa i naiwna jak nastolatka. Jej postać, mimo że momentami irytuje, z pewnością wzbudza sympatię. Z niecierpliwością sięgam po następny tom, by poznać jej dalsze losy. Polecam!

Katia | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Tak jak poprzednie części, czyta się bardzo dobrze, genialny klimat, ale bohaterka zaczyna irytować (przynajmniej mnie). Niby nienawidzi Busia, a gdy ten ledwo się pojawi, ona traci całą hardość i potulnie godzi się na jego psychopatyczne poczynania. Czyżby w tym przypadku zadziałał syndrom ofiary?
Mimo wszystko z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy.

Kelaris | 2014-07-31

Samotność niedoskonała znacznie gorsza od poprzedniej części. Momentami nudna, co jednak ratowało wiele humorystycznych wątków. Bohaterka na przemian drażni, denerwuje, rozśmiesza i wzbudza współczucie. Na pewno przeczytam kolejną część, dzięki zakończeniu, które pozostawia w czytelniku niedosyt.

To czwarta książka tej autorki jaką próbowałam czytać. Treść była zbyt nudna żeby doczytać dalej niż do 60 strony.

staczer | 2012-05-09
Przeczytana: 29 stycznia 2012

podobnie jak pozostałe cześci NIEDOSKONAŁE jest doskonała. Zart, dowcip i realnosć wydarzeń. Polecam.

Niestabilna | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Czyta się szybko i łatwo, wchłaniając klimat powojennej rzeczywistości, a przy tym bez wyolbrzymiania i wielkich haseł na cześć tych, któzy przeżyli wojnę.
Na pewno kupię kolejną część!

Magnetic_91 | 2013-02-17
Przeczytana: 27 lutego 2013

Wciągająca tak jak poprzednie części :)

Sylwia Binkowicz | 2015-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2015

Od książek, do których przymierzam się bardzo długo przeważnie wiele wymagam. Czasami mam wrażenie, że zbyt wiele i to stanowi źródło moich rozczarowań. Tak było w przypadku "Samotności niedoskonałej". Liczyłam na zbiór większej ilości refleksji związanych z samotnością, z obszerniejszymi opisami uczuć i przeżyć. Co w rzeczywistości dostajemy? Realny opis świata, gdzie główna bohaterka nie ma miejsca - zarówno w życiu jak i w czasie jaki poświęca jej autorka. To dobra prawdziwa książka. Nikt nie mówił, że będzie inaczej, po prostu ja oczekiwałam od niej czegoś zupełnie innego mam opory przed "Miłością niedoskonałą", która czeka na mnie na półce. Nie chcę czytać jej na siłę - z drugiej strony znów mam nadzieję na coś więcej.

Agnieszka | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Mimo,że główna bohaterka chwilami (a nawet częściej) mnie denerwuje, Ojciec to pijus, a Matka bez własnego zdania, do tego cała rodzina naiwna jak mało kto to coraz bardziej wciąga mnie historia miłości (nie)doskonałej :)

justysiak | 2013-02-28
Przeczytana: 24 lutego 2013

Ciut słabsza niż poprzednia, ale i tak bardzo fajna