Samotność niedoskonała

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niedoskonała miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
83-205-4384-3
Alicja

Już prawie rozwódka, samotna matka maleńkiej córeczki, lekarka miotana niczym liść po różnych miastach Polski pierwszych lat powojennych - oto bohaterka powieści. Przychodzi jej borykać się z własnym zawikłanym losem szukając pomocy u bliskich. Nie wszystko układa się różowo, a w kolejnych miejscach pobytu śmiech gości rzadziej niż łzy. Równocześnie spotykamy tu wielu starych znajomych z kart ""Małżeństwa niedoskonałego"" i ""Rozwodu niedoskonałego".

PABLOPAN | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Nepomucką cenię przede wszystkim za jej piękną polszczyznę oraz umiejętność opisywania wydarzeń w ciekawy i dowcipny sposób. W "Samotności niedoskonałej" mamy okazję być świadkami wydarzeń w Polsce tuż po II wojnie światowej. To właśnie na powojennych gruzach rozgrywa się życie głównej bohaterki. Prawie rozwódka, matka, pani doktor, a jednocześnie osoba wciąż wrażliwa i naiwna jak nastolatka. Jej postać, mimo że momentami irytuje, z pewnością wzbudza sympatię. Z niecierpliwością sięgam po następny tom, by poznać jej dalsze losy. Polecam!

Sylviaa7777 | 2013-09-13
Przeczytana: 09 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej trzeciej już części poznajemy dalsze losy rudowłosej ciągle bezimiennej bohaterki serii „niedoskonałej” Krystyny Nepomuckiej. Jednak jeśli ktoś myśli, że koniec wojny, nowonarodzone dziecko czy chwilowy dobrobyt sprawią, że jej życie będzie w końcu lżejsze, a szczęście choć trochę wyłoni się z niebytu to grubo myli.
Tym razem młoda lekarka po powrocie do Warszawy, i urodzeniu dziecka liczy na względny spokój i znalezienie męża bo samotność młodej dziewczynie doskwiera permanentnie. Jednak spokój nie trwa długo, i jak zwykle przebiegły ojciec ku przerażeniu całej rodziny po niespodziewanym spotkaniu znanym z poprzednich części Wykolejeńcem, postanawia wyemigrować do Draniewa małej miejscowości na ziemiach odzyskanych, tam zająć jakiś poniemiecki duży dom, i zostać wysokopostawionym urzędnikiem, a dokładnie starostą. Kto czytał poprzednie części wie, że ojciec to alkoholik i kobieciarz, nieraz już przez swój nałóg tracił rodzinne mienie, dlatego córka z matką są perspektywą...

Katia | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Tak jak poprzednie części, czyta się bardzo dobrze, genialny klimat, ale bohaterka zaczyna irytować (przynajmniej mnie). Niby nienawidzi Busia, a gdy ten ledwo się pojawi, ona traci całą hardość i potulnie godzi się na jego psychopatyczne poczynania. Czyżby w tym przypadku zadziałał syndrom ofiary?
Mimo wszystko z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy.

Kelaris | 2014-07-31

Samotność niedoskonała znacznie gorsza od poprzedniej części. Momentami nudna, co jednak ratowało wiele humorystycznych wątków. Bohaterka na przemian drażni, denerwuje, rozśmiesza i wzbudza współczucie. Na pewno przeczytam kolejną część, dzięki zakończeniu, które pozostawia w czytelniku niedosyt.

To czwarta książka tej autorki jaką próbowałam czytać. Treść była zbyt nudna żeby doczytać dalej niż do 60 strony.

staczer | 2012-05-09
Przeczytana: 29 stycznia 2012

podobnie jak pozostałe cześci NIEDOSKONAŁE jest doskonała. Zart, dowcip i realnosć wydarzeń. Polecam.

Niestabilna | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Czyta się szybko i łatwo, wchłaniając klimat powojennej rzeczywistości, a przy tym bez wyolbrzymiania i wielkich haseł na cześć tych, któzy przeżyli wojnę.
Na pewno kupię kolejną część!

Magnetic_91 | 2013-02-17
Przeczytana: 27 lutego 2013

Wciągająca tak jak poprzednie części :)

Sylwia Binkowicz | 2015-07-06
Na półkach: 2015, Przeczytane

Od książek, do których przymierzam się bardzo długo przeważnie wiele wymagam. Czasami mam wrażenie, że zbyt wiele i to stanowi źródło moich rozczarowań. Tak było w przypadku "Samotności niedoskonałej". Liczyłam na zbiór większej ilości refleksji związanych z samotnością, z obszerniejszymi opisami uczuć i przeżyć. Co w rzeczywistości dostajemy? Realny opis świata, gdzie główna bohaterka nie ma miejsca - zarówno w życiu jak i w czasie jaki poświęca jej autorka. To dobra prawdziwa książka. Nikt nie mówił, że będzie inaczej, po prostu ja oczekiwałam od niej czegoś zupełnie innego mam opory przed "Miłością niedoskonałą", która czeka na mnie na półce. Nie chcę czytać jej na siłę - z drugiej strony znów mam nadzieję na coś więcej.

Agnieszka | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Mimo,że główna bohaterka chwilami (a nawet częściej) mnie denerwuje, Ojciec to pijus, a Matka bez własnego zdania, do tego cała rodzina naiwna jak mało kto to coraz bardziej wciąga mnie historia miłości (nie)doskonałej :)