Samotność niedoskonała

Krystyna Nepomucka Wydawnictwo: Edipresse Seria: Pamiętniki pisane szminką literatura piękna
2012-02-16
1991-01-01
Edipresse
literatura piękna
2012-02-16
Pamiętniki pisane szminką

Nie ma w tej książce ani jednego bohatera, który wzbudziłby moją sympatię, co najwyżej agresję, albo politowanie. O zgrozo, nawet Paweł, który był ostoją normalności nagle nie wiadomo jak i dlaczego okazał się domowym tyranem, przy którym potencjalna żona nie będzie miała nic do gadania.
Jak tylko pojawił się Zygmuś albo Busio, od razu podnosiło mi się ciśnienie. Mam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

lekka, przyjemna, wzruszająca

Jestem na nie ... choć bardzo chciałam się przekonać do tej historii niczym mnie nie ujęła. Dla mnie nudna i powiem szczerze, że od pierwszych stron już to wiedziałam. Kiedy ojciec pewnej córki idzie zarejestrować wnuczkę do urzędu. Podaje nazwisko ojca (małżeństwem już nie byli) bo nazwisko panieńskie to nie wypada ... wiem, że to czasy po wojnie, ale jakoś mnie to...

1941

67/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 3 z 6)

Mam mieszane uczucia, gdyż dopiero po połowie lektury wciągnęła mnie i poczułam klimat poprzednich książek Autorki, które do tej pory miałam okazję czytać. Początek trochę nudnawy.

To czwarta książka tej autorki jaką próbowałam czytać. Treść była zbyt nudna żeby doczytać dalej niż do 60 strony.

Od książek, do których przymierzam się bardzo długo przeważnie wiele wymagam. Czasami mam wrażenie, że zbyt wiele i to stanowi źródło moich rozczarowań. Tak było w przypadku "Samotności niedoskonałej". Liczyłam na zbiór większej ilości refleksji związanych z samotnością, z obszerniejszymi opisami uczuć i przeżyć. Co w rzeczywistości dostajemy? Realny opis świata, gdzie...

Ciężka do czytania. Tylko chwilami wciągająca historia z dziwnymi decyzjami bohaterki. Może czytając całą serię można się z bohaterami bardziej identyfikować.

Na półkach: , , , ,

Najsłabsza książka z serii "Niedoskonałości" jaką do tej pory czytałam. Miejscami akcja była tak nudna, że przestawałam skupiać się na czytanym tekście.
Zaciekawił mnie koniec, więc sięgnę zapewne po kolejną część.
Daję jedną gwiazdkę za treść, drugą za fakt, że część powieści rozgrywa się w moim ukochanym Wrocławiu.

Nepomucką cenię przede wszystkim za jej piękną polszczyznę oraz umiejętność opisywania wydarzeń w ciekawy i dowcipny sposób. W "Samotności niedoskonałej" mamy okazję być świadkami wydarzeń w Polsce tuż po II wojnie światowej. To właśnie na powojennych gruzach rozgrywa się życie głównej bohaterki. Prawie rozwódka, matka, pani doktor, a jednocześnie osoba wciąż wrażliwa i...

• 2013
  • Domowa biblioteczka
  • Literatura polska
  • Z biblioteki
  • 2014

Dodaj cytat z książki Samotność niedoskonała