Kino objazdowe

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Marylou

Tomik opowiadań "Kino objazdowe" Marty Kucharskiej. Historia „Kina objazdowego” to kalejdoskop postaci, na które natrafiła czuła kamera opowiadającego, postaci, które klaustrofobiczną małomiasteczkową przestrzeń pokonują siłą wyobraźni. Roi się tu od niespełnionych artystów, oszustów, tandeciarzy, a każdy ze swoją własną, powykręcaną jak drzewko szczęścia historią, sercem złamanym i dobrymi...

Roi się tu od niespełnionych artystów, oszustów, tandeciarzy, a każdy ze swoją własną, powykręcaną jak drzewko szczęścia historią, sercem złamanym i dobrymi intencjami, tęsknotą, która napędza diabelski młyn i leniwy ruch słońca wokół ziemi. Są wątki mniejsze i pomniejsze, jest opowieść o Racheli, którą sobie opowiadający szczególnie upodobał jako kwintesencję tęsknoty i pragnienia, by żyć jak najpełniej.

źródło opisu: http://papierowymotyl.pl/kino-objazdowe-p-40.html

źródło okładki: google