Banda Michałka

Cykl: Banda Michałka (tom 1)
Wydawnictwo: Znak emotikon
9788324019618
literatura polska
Ag2S

Prawdziwe przygody bandy!

Poznajcie nowego kolegę Mikołajka i Jaśków! Michałek razem z bandą kumpli zawsze znajdą sobie coś do roboty: organizują wielką imprezę, prześcigają się w opowiadaniu fantastycznych snów, a nawet uczestniczą w konkursie filmowym i jadą na wycieczkę klasową do Londynu. Sprawdźcie, jakie przygody czekają jeszcze na pomysłową bandę!
Przygody bandy wydarzyły się naprawdę!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Pat | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Michałek ma bandę! I to jaką! Co prawda według niektórych do kogoś takiego, jak Mikołajek się nie umywa, ale po co słuchać innych? Lepiej samemu się zabrać i to przeczytać. Banda ma zasady i honor, zawsze wie, co jest dla niej dobre, a co może jej zaszkodzić, choć bywają takie dni, że jej członkowie tracą rozum, albo przynajmniej tak się zachowują i wtedy banda cierpi, ale na to akurat nic nie można poradzić. Banda, jak to banda, swe dobre i złe dni potrafi przetrwać, a jej członkowie, pomimo sporych różnic charakterów i kłótni, potrafią, jesli tylko zechcą żyć zgodnie i wspólnie świętować choćby swoje urodziny, zorganizować wyprawę do kina, przewrócic cały londyn do góey nogami, albo grać nauczycielce na nerwach.Albo zrobić coś takiego, o czym nawet jest strach pisać.
A najgorzej to jest nie wtedy, gdy dostaje się wyjątkowo długą i bardzo uciążliwą karę. Najgorzej jest w momencie, gdy członkowie bandy coś przeskrobią, a ich rodzice zamiast dać im szlaban, są dla nich mili i...

ovillo | 2014-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Po książki dziecieco-młodzieżowe sięgam niejako służbowo. Już przygody niani Agaty pozytywnie nastawiły mnie do autorki, w twórczy sposób nawiązującej do klasyki tego gatunku. "Michałek" sprawił, że czytając, głośno się śmiałam. Tak trzymać, pani Ewo!

niezapominajka | 2014-02-20

Dużo śmiechu i zabawy oraz wspólnie spędzonego czasu na czytaniu rewelacyjnych przygód bandy. Moje dzieciaki to zadeklarowani fani Mikołajka i jego kumpli, więc książki takie jak ta sprawiają, że chcą więcej i więcej;)

Karolina | 2014-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Przygody Michałka i jego bandy nudne, bez polotu.
Miałam wrażenie, że historie wymuszone, na siłę próbują udawać Jaśki i Mikołajka.
Dodatkowo książka to swoisty słownik , niemal co stronę wyjaśnienia trudnych terminów, słów, metafor i powiedzonek.

Marcysia Nawracaj | 2017-01-29
Na półkach: 2018, Przeczytane