500 samolotów

Flugzeuge
samoloty, albumy, nauka, technika
albumy
Łukasz

Samoloty są symbolem nowoczesnej techniki i mobilności. Od dwupłatowców po supernowoczesne odrzutowce pasażerskie, od maszyn sportowych po wojskowe transportowce – w encyklopedii tej omówiono szczegółowo wszystkie ważniejsze typu samolotów cywilnych i wojskowych. Poprzez 500 najsłynniejszych modeli, zaprezentowanych na fotografiach i mówionych w ciekawych, treściwych notach, przedstawiono ponad sto lat fascynującej historii samolotów – od pierwszych modeli po supernowoczesne maszyny współczesne. Najważniejsze i najbardziej znane samoloty świata Najważniejsi producenci i konstruktorzy Szczegółowe dane dotyczące pochodzenia, zastosowania, rozpiętości skrzydeł, długości, napędu, masy startowej, prędkości i zasięgu

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl