Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Wydawnictwo: Remi
dla kobiet
Recenzjum

Dwie siostry i dwie tajemnice - czy ich wyjawienie sprawi, że znów sobie zaufają? Bestsellerowa powieść scenarzystki kultowego irlandzkiego serialu "Fair City". Ali, po szesnastu latach spędzonych w Stanach, ucieka w środku nocy od niekochanego męża. Niestety, gdy zjawia się w Irlandii z trójką dzieci, okazuje się, że rodzice i siostra mają swoje problemy i nie tak łatwo odbudować dobre...

Bestsellerowa powieść scenarzystki kultowego irlandzkiego serialu "Fair City".

Ali, po szesnastu latach spędzonych w Stanach, ucieka w środku nocy od niekochanego męża. Niestety, gdy zjawia się w Irlandii z trójką dzieci, okazuje się, że rodzice i siostra mają swoje problemy i nie tak łatwo odbudować dobre relacje. Emma nie czeka z otwartymi ramionami, aby przygarnąć siostrę, i wcale nie cieszy się na myśl o rodzinie depczącej jej kremowy dywan i wywracającej do góry nogami poukładane życie. Ali i Emma bardzo chcą, by znów było jak dawniej?

"Czarująca opowieść, pełna słodko-gorzkiego humoru."
Irish Independent

W swojej powieści Clare Dowling nie unika trudnych tematów, jednocześnie zachowując godny podziwu optymizm.

źródło opisu: Wydawnictwo Remi, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictworemi.pl/

wiejskifilozof | 2017-09-15

Z USA do Irlandii północnej jakże one były różne.Fajnie się cTa . Bardzo miło si,czyta . Książka jest ciekawa.Bo zawi,wiele mądrych rzeczy

Liza | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Myślałam, że ta cudna okładka będzie skrywać pełną emocji historię tajemnic dwóch sióstr. Niestety trochę się zawiodłam.

Moje wątpliwości budzi konstrukcja osobowości bohaterki. Chodzi o Ali, która w środku nocy ucieka w nocy od męża, z trójką dzieci. Długa to podróż, z Ameryki do Irlandii, a podyktowana w sumie tym, że Ali zdała sobie sprawę, że ona i Kyle są zbyt różni, by być razem. Niekochana, niespełniona, w sumie lekceważona przez męża podejmuje taką drastyczną, szaloną decyzję, wie, że nie wróci do tamtego domu. Dla mnie nie brzmiało to przekonywująco, bardziej nieodpowiedzialnie i egoistycznie.

Natomiast postać Emmy bardziej przypadła mi do gustu. Gdy na głowę zwala się jej dawno nie widziana siostra, aktualnie pracuje w telewizji śniadaniowej i jest po zerwaniu zaręczyn. Nie chce się mieszać w problemy małżeńskie siostry. Najbardziej intryguje tajemnica Emmy, czego tak bardzo się obawia, że zamknęła to w małym pudełko z napisem „wyparcie”? Okazuje się, że gdy zdradza w...

dominika_maria | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Cóż, przeczytanie książki zajęło mi bodajże 4 dni. Nie jest to literatura najwyższych lotów. Sekrety średnie. Ani ziębią ani grzeją. Zachowanie Ali momentami bardzo irytujące i wręcz takie, które nie przystoi matce 3 dzieci. Szybko przeczytałam i szybko zapomnę.

Adrianna__ | 2015-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2015

Do zakupu tej książki zachęcił mnie tytuł. Spodziewałam się czegoś więcej. W sumie to myślałam, że te sekrety będą zdecydowanie poważniejsze. Przejdźmy jednak do samej powieści. Na początku mamy prolog w formie listów, który wprowadza nas do całej akcji. Ali postanawia porzucić studia, zostać w Stanach Zjednoczonych ku niezadowoleniu całej rodziny, a zwłaszcza ojca, który miał nadzieję, że córka przejmie po nim zakład dentystyczny. Ali nagle oznajmia również, że zamierza wziąć ślub. Po szesnastu latach wraca do Irlandii z trójką dzieci (ciśnie mi się na usta inne słowo, ale się powstrzymam) i spodziewa się, że wszystko nagle będzie tak jakby nigdy nie wyjechała…
Może tyle wprowadzenia wystarczy. Przejdźmy do bohaterek, bo w tym wypadku mamy dwie. Ali, czyli starszą siostrę, której nie polubiłam ani przez moment. Jest samolubna, roztrzepana, kompletnie zagubiona, egoistyczna. Na siłę próbowała uszczęśliwić swoje dzieci zabierając je do Irlandii. Na dodatek nie widzi w tym nic...

Recenzjum | 2013-10-16
Przeczytana: 26 września 2013

Recenzja pochodzi z www.recenzjum.pl

Powieść autorstwa Clare Dowling, która jednocześnie jest scenarzystką kultowego serialu "Fair City" - czyli po prostu irlandzkiej opery mydlanej o ponad 2500 odcinkach. Wydaję mi się, że wspominany serial miał odrobinę wpływu na jej bestsellerową powieść.

DWIE SIOSTRY I DWIE TAJEMNICE
- CZY ICH WYJAWIENIE SPRAWI,
ŻE ZNÓW SOBIE ZAUFAJĄ?

Ali i Emma w dzieciństwie były najlepszymi przyjaciółkami. Jednak, gdy starsza siostra postanowiła porzucić rodzinę i ułożyć sobie życie na innym kontynencie, ich stosunki się oziębiły.

Po wielu latach spędzonych w Stanach, Ali wraz z trójką dzieci ucieka od swojego męża do Irlandii. W nadziei, że zostanie ciepło przyjęta i znajdzie schronienie u rodziny.

Jednak nie jest tak pięknie, jak Ali sobie wyobrażała. Przez szesnaście lat wiele się zmieniło. Rodzice mają już swoje lata i własne problemy, przez co nie są w stanie jej pomóc. Siostra Emma ułożyła sobie życie i nie cieszy jej myśl o krewnych...

Lilvy | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 14 lipca 2015

Po przeczytaniu tekstu zamieszczonego na okładce nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele. Uznałam, że będzie to jedna z tych „lekkich” pozycji, które przydają się kiedy przeczytam kilka książek z gatunku fantasy i chcę sięgnąć po coś bardziej realnego. Niestety dzieło Clare Dowling zupełnie nie spełniło moich oczekiwań.
„Sekret sióstr” rozpoczynają się i kończą od listów pisanych do siebie przez główne bohaterki. Później przechodzimy do rozdziałów, które na przemian opowiadają o Ali i Emmie. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy poznać lepiej każdą z nich. Myślę, że tutaj jednak nie ma to większego sensu, ponieważ bohaterki są tak strasznie nudne i przewidywalne, że nawet budowa książki ich nie ratuje.

Ali i Emma, w ogóle mnie nie przekonały. Ali, matka trójki dzieci, ani razu nie zachowuję się jak na matkę przystało, a Emma, która miała być tą mądrą i rozsądną też niestety nią nie jest. Już dawno nie spotkałam się z tak naiwną bohaterką jaką jest...

Paulina | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

"Dwie siostry i dwie tajemnice - czy wyjawienie ich sprawi, że znów sobie zaufają?" taki o to tekst można przeczytać z tyłu książki. Do końca nie jestem pewna o jakie te tajemnice mogło chodzić. Fabuła trochę naciągana, bo która normalna kobieta bierze dzieci z domu (USA) i ucieka z nimi do rodzinnej Irlandii, tylko dlatego, że rozwodzi się z mężem. Bez rewelacji.

książkoholiczka | 2015-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Dość przeciętna powieść o dwóch siostrach i ich poszukiwaniach szczęścia. Starsza, Ali, wyjechała przed laty do Stanów na wakacje a została tam na 16 lat. Mimo, że odwiedzała rodzinę w Irlandii to siłą rzeczy oddalili się od siebie. Teraz wraca razem z trójką dzieci i chciałaby odbudować te relacje. Natomiast młodsza, Emma, niedawno zerwała zaręczyny ale nikomu nie chce wyjawić powodów tej decyzji. Teraz siostry zamieszkały pod jednym dachem i nie jest to dla nich łatwe. Trójka dzieci nie ułatwia sprawy.
Ogólnie książka nie jest taka zła ale o ile Emmę polubiłam i kibicowałam, żeby udało się jej ułożyć sobie życie zarówno prywatne jak i zawodowe o tyle Ali irytowała mnie strasznie.

Aleksandra | 2014-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Siostry nie mają żadnych sekretów, jedna się rozwodzi, druga rozstała się z facetem i o tym ot jest cała książka. Banalne i nudne.

Gabu | 2013-12-25
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo dobra książka, mnie zaciekawiła od początku.