Marzenia Kate

And Then I Found You
córka, adopcja, przeszłość
literatura piękna
joly_fh

Życie trzydziestopięcioletniej Kate z pozoru jest godne pozazdroszczenia. Ma wspaniałego chłopaka, świetnie prosperujący butik, cudowną, kochającą rodzinę. W sercu kryje jednak bolesną tajemnicę. Trzynaście lat wcześniej Kate urodziła córkę, którą oddała do adopcji. Nim ułoży sobie życie u boku Rowana, musi zmierzyć się z przeszłością. Chce porozmawiać z Jake’m, jej pierwszą miłością i ojcem...

Trzynaście lat wcześniej Kate urodziła córkę, którą oddała do adopcji.

Nim ułoży sobie życie u boku Rowana, musi zmierzyć się z przeszłością. Chce porozmawiać z Jake’m, jej pierwszą miłością i ojcem jej dziecka.

Czy to spotkanie pozwoli Kate odzyskać spokój ducha?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Emmaline86 | 2019-06-16
Na półkach: Przeczytane, BIBLIOTEKA
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Książka słodka... urocza... wciągająca... 🌹
Jednakże pełna dramatycznych wydarzeń ... ciężkich wyborów....adopcja... trudny, bolesny temat...oddanie dziecka które nosiło się 9 miesięcy pod sercem innym ludziom, którzy wychowają je jak własne... potem pozostaje tylko cisza, szepty w sercu i lata zastanawiania się jak ułożyło się życie tego dzieciątka... czy jest szczęśliwe? czy jest kochane?

Główna bohaterka z bólem serca oddaje zaraz po porodzie maleństwo do adopcji... skłoniły ją do tego różne powody... dramatyczny krok...
ale miłość która połączyła matkę i córkę będzie tlić się na zawsze ... nie pozwoli o sobie zapomniec...
czy bedą miały okazje kiedys się zobaczyc? poznac? porozmawiać? czy uda im się zadać pytania,które wciąż pozostają bez odpowiedzi ?
Czy iskierka miłości rozpali się wielkim płomieniem?
Czy słowo "wybacz" ma magiczną moc?

" pogrążyłam się w oceanie rozpaczy..."

Opowieść jest niezmiernie wzruszająca, porywająca, miękka i otulajaca jednocześnie... jak ciepły...

Agnieszka | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Piękna i wzruszająca książka opowiadająca o bólu jaki towarzyszy podczas podejmowania niektórych decyzji, o tęsknocie, marzeniach i miłości. Pamiętajcie nadzieja umiera ostatnia!

bloodymystery | 2017-01-29
Przeczytana: 16 września 2016

"Drogą do miłości jest uświadomienie sobie możliwości straty."

Adrianna | 2017-01-07

Lekka, szybko się czyta, ale niestety w pamięć nie zapada.

Alisonn | 2016-02-21

Nieprawdopodobne jakie życie pisze scenariusze. Trochę za słodko i gładko to wszystko opisane,ale książka ogólnie dobra. Szybciutko się czyta.

Agnieszka | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Książka oparta na prawdziwej historii. Bohaterką jest trzydziestopięcioletnia Kate. Dziewczyna w młodości urodziła dziecko, które oddała do adopcji. Po trzynastu latach córka odnajduje ją poprzez Facebooka. Katę postanawia spotkać się z Jake'm, ojcem jej dziecka. Co będzie dalej, to łatwo przewidzieć, ale historia warta przeczytania, bo wzrusza i daje do myślenia.
Dobrze się czyta - lekko napisana, w dodatku duża czcionka.

Dana | 2015-07-14
Przeczytana: marzec 2015

Niełatwe zycie rodziny? nie,to czastki ,kawałki ludzi,które miały być rodziną.Ale życie zrobiło inaczej.Decyzje podjete w przeszłości procentuja na niekorzyść.I nic tego nie zmieni.Nie można odzyskać dziecka raz oddanego
Nie można kupić jego miłości.

młoda_pisarka | 2015-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2015

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY...

Jako trzynastoletnia dziewczyna, Katie złożyła pierwszego dnia wiosny, w dniu wszystkiego, co pierwsze, pewną obietnicę: nigdy nie pokocha innego mężczyzny niż Jack Adams, zawsze będzie kochała właśnie jego.

Kate i Jack kochali się zawsze - to jeden z takich faktów, jak to, że niebo jest niebieskie; oczywista oczywistość. I może gdyby nie jedna zbyt pochopna decyzja, która podjęła Kate i zbyt pochopna decyzja, która podjął Jack, ich miłość nigdy nie zostałaby wystawiona na próbę.

Jednak to nie koniec ich wspólnej historii. Mimo, że ich ścieżki się rozchodzą, droga do której prowadzą wciąż jest dla nich wspólna i skrywa sekret. Skrywa tajemnicę Lunę, o której istnieniu wiedzą tylko oni.

Za sprawą nieoczekiwanego cudu Kate i Jack ponownie się spotykają, lecz czy dadzą sobie drugą szansę? Czy w dniu wszystkiego, co pierwsze ich miłość przezwycięży wszystkie różnice między nimi, błędy, spełnią się obietnice, a oni wreszcie się odnajdą - naprawdę?

Czy...

Molly | 2015-06-18

Zasiadając do lektury tej książki chyba zbyt wiele sobie obiecywałam. Co prawda czytało się ją szybko (również przez prozaiczne kwestie takie jak wielkość czcionki) i z umiarkowanym zaciekawieniem, ale... czegoś jednak mi w niej zabrakło. Nie wzruszyła, nie wryła się w pamięć. Była nijaka. Poważny temat jakim jest adopcja wbrew pozorom nie był głównym wątkiem, zdominowany przez miłosne perypetie Kate- Rowan- Jack, wzajemne żale, pretensje i oczekiwania. Nie polubiłam żadnego z głownych bohaterów, a zachowania Kate i jej "poswiećenia dla sprawy" w Afrtce nie potrafiłam zrozumieć.
Jeśli chodzi o temat adopcji zdecydowanie bardziej polecam cudowne "Pewnego dnia" autorstwa p. Giffin

buka_z_fejsbuka | 2015-03-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 marca 2015

To książka z gatunku tych, które dają do myślenia. Nie jest to łatwa lektura na wieczór, ale i tak jest bardzo wciągająca. :)